Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płynące (dynamiczne) "kierunkowskazy


buba1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Jacoob napisał:

Na ali pojawiły się płynące kierunkowskazy z innym konektorem (w sensie bez kabelka) czyli wygląda na to, że już nie trzeba będzie przerabiać wtyczki :)

https://www.aliexpress.com/item/33042649499.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.268b2e0epEPwrs

Tylko dostępności brak :( , sprzedawca też nie odpowiada kiedy będą. Czekamy i obserwujemy.

 

--------------EDIT----------------------

Już są, na razie w wersji z ciemnym szkłem. https://pl.aliexpress.com/item/33039393161.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.90a45c0fDkzumI 

Kupione i oczekuje dostawy.

Edytowane przez Tomaszwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 20:42, Makrys napisał:

Wlutowałem się w 3 przewody ( kierunkowskazy oraz przewód + po przekręceniu kluczyka. Nie ma możliwości aby popełnić błąd.

Masz zdjęcia w które konkretne przewody się wlutowałeś? Zamówiłem też takie ledy i nie ukrywam,że łatwiej byłoby gdybyś pokazał jak jest u Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tz1609 napisał:

Masz zdjęcia w które konkretne przewody się wlutowałeś? Zamówiłem też takie ledy i nie ukrywam,że łatwiej byłoby gdybyś pokazał jak jest u Ciebie ;)

Jestem teraz w drodze. Zobacz tą instrukcje w pdt. Sa tam przewody od migaczy prawy i lewy. Nastepnie miernikiem w tej samej skrzynce szukałem przewodu + po przekreceniu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Makrys napisał:

Jestem teraz w drodze. Zobacz tą instrukcje w pdt. Sa tam przewody od migaczy prawy i lewy. Nastepnie miernikiem w tej samej skrzynce szukałem przewodu + po przekreceniu kluczyka.

Ok,popatrzę na to,dzisiaj dopiero zamówiłem,będę się martwił dopiero jak przyjdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tz1609 napisał:

Ok,popatrzę na to,dzisiaj dopiero zamówiłem,będę się martwił dopiero jak przyjdą

Mala poprawka. Po prawej stronie komory silnika masz 2 tzw pudełka . W większym ( górne) w nim szukałem +.a mniejsze dolne tam sa przewody ( kostka ) od kierunkowskazów.  proponuje abyś zdemontował filtr powietrza oraz odłaczyl akumulator ( podczas podłaczania i lutowania) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, buba1982 napisał:

Rozumiem, że to chodzi o ten kawałek kabelka niebiesko - zielonego ?

 

IMG_20190729_192104.jpg

nie chcę rozbierać lusterka dlatego pytam się tutaj. czy wersja B będzie 'P&P' dla wersji po FL? bo jeżeli tak to super informacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2019 o 10:01, mahtew napisał:

nie chcę rozbierać lusterka dlatego pytam się tutaj. czy wersja B będzie 'P&P' dla wersji po FL? bo jeżeli tak to super informacja

z tego co porównałem z filmiku gdzie Pan montuje to wygląda na to, że złącza są takie same i byłaby to wersja plug&play.

Czy ktoś kto montował może potwierdzić?

 

EDIT:

Taką informację dostałem od chińczyka:

image.thumb.png.b7d0bac4dedf92dbfbe3226957eccb8c.png

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie,dajecie czadu...na pohybel Reni,Nissan byłby z Was dumny! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście fajna sprawa. Ciekawe czy da się też zrobić w lampach tylnich wtedy by był Full wypas. Raczej bez wymiany lamp się nie obejdzie.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Afrance napisał:

Rzeczywiście fajna sprawa. Ciekawe czy da się też zrobić w lampach tylnich wtedy by był Full wypas. Raczej bez wymiany lamp się nie obejdzie.emoji3.png

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
 

Może coś takiego :

https://pl.aliexpress.com/item/32944049087.html?spm=a2g0o.detail.1000014.1.63a256e3eh4me1&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.142407.0&scm_id=1007.13338.142407.0&scm-url=1007.13338.142407.0&pvid=ef763702-0117-46c2-bf2f-51d1829dc772

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pierwsze dojechanie do skrzyzowania i masz klienta na zadku :D...zapatrzył się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam, a może to z zazdrości ale wg mnie coś nie tak jest z synchronizacją kierunkowskazów lusterek, a lamp przednich, przez co nie wygląda to do końca tak super. Lepiej by było moim zdaniem zrobić tylko jedno lub tylko drugie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tz1609 napisał:

Może tak się wydaje przez to, że kierunki w lusterkach są krótsze.

 

Oraz kierunki w lusterkach są wg mnie jaśniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, są jaśniejsze :D ale o to właśnie chodziło żeby były widoczne, te fabryczne widać praktycznie dopiero jak się ściemni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane, i mam pytanie czy u was tez delikatnie obudowa lusterka się rozchodzi na samym rogu? Jutro będzie zakładał prawy i myśle gdzie tu podszlifować by było idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak złożyłem lusterka, to rzeczywiście lewe jakby się rozchodziło ale prawe nie, wobec tego ponownie rozebrałem lewe i złożyłem jeszcze raz. Niby wszystko tak samo zrobiłem, ale jest lepiej. Nadal nie ideał, ale nie chciało mi się tego robić po raz trzeci. Zresztą nie ma żadnej gwarancji, że będzie lepiej. Chyba powodem są naprężenia plastiku na zatrzaskach, albo może kolejność zatrzaskiwania, a może równomierność zatrzaskiwania???

Zastanawiam się czy do przednich kierunków nie założyć żarówek led, tylko nie za bardzo widzę jak się do tego zabrać.Muszę zobaczyć do instrukcji jak wymienić żarówki, a może tam są ledy??? Ale chyba nie.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też obudowa delikatnie rozchodzi się na rogach.Z początku myślałem,żeby to poprawiać ale mi przeszło :D, nie przeszkadza mi to.

Żarówki w przednich kierunkach są zwykłe,tzn nie za bardzo zwykłe bo pierwszy raz coś takiego widziałem,pięć razy większe od W5W

https://allegro.pl/oferta/zarowka-kierunkowskazu-philips-vw-ford-opel-8052373512?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+samochodowe&gclid=Cj0KCQjw753rBRCVARIsANe3o47_MVTCrOYds7lyi-AOnwMUstoN1ftLNscQyxYapw-hhCfot_J7VrgaAsWQEALw_wcB

Wymiana jest prosta,jest taki kawałek plastiku wystający z lampy,(ten zaznaczony na zdjęciu)trzeba go przekręcić w lewo i wychodzi gniazdo z żarówką.

 

Screenshot (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można już kupić wersję dla EU (podobno bez dodatkowych przeróbek). Trzeba wcześniej skontaktować się ze sprzedawca. Mnie wyszło 40.5usd. Warto kupić dwie (kod+ kupon wyjdzie 35usd sztuka:)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...