Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płynące (dynamiczne) "kierunkowskazy


buba1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jak Qashtan1.2 powiedział nix na siłę. W zestawie miałem narzędzie plastikowe do ściągania tapicerki .

1841_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego zestawu pan my friend dorzucił nawet oprócz takiego plastikowego łomu jeszcze śrubowykręt :jump: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rzeczywiście zmiana nie nastręczyła kłopotów. Delikatność jest podstawą.

Zrobiłem przejściówkę ze starych przewodów z rozebranej wtyczki i działa.

I ciekawostka, którą zauważyłem dopiero teraz - czy wiecie,że przy włączonych awaryjnych gasną ledy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem i ja.

Zdziwiłem się że przesyłka dotarła już po tygodniu.

Wtyczki  (obie żeńskie) połączyłem w ten sposób że zrobiłem piny z końcówek od rezystora 1W (ma odpowiednią grubość) , włożyłem je do złącz i zaizolowałem taśmą.

Co do wyjęcia lustra to trochę czasu zajęło mi wykumanie, że zatrzaski o których  jest mowa na filmie trzeba odciągnąć a nie nacisnąć.

Niestety ułamałem jedną końcówkę zatrzasku plastikowej obudowy lusterka, bo jest do niej bardzo kiepski dostęp.

No i jest potrzebny  śrubokręt z małą końcówką torx.

 

Polecam te kierunkowskazy bo różnica w jasności i widoczności jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomi_St napisał:

Zamontowałem i ja.

Zdziwiłem się że przesyłka dotarła już po tygodniu.

Wtyczki  (obie żeńskie) połączyłem w ten sposób że zrobiłem piny z końcówek od rezystora 1W (ma odpowiednią grubość) , włożyłem je do złącz i zaizolowałem taśmą.

Co do wyjęcia lustra to trochę czasu zajęło mi wykumanie, że zatrzaski o których  jest mowa na filmie trzeba odciągnąć a nie nacisnąć.

Niestety ułamałem jedną końcówkę zatrzasku plastikowej obudowy lusterka, bo jest do niej bardzo kiepski dostęp.

No i jest potrzebny  śrubokręt z małą końcówką torx.

 

Polecam te kierunkowskazy bo różnica w jasności i widoczności jest kolosalna.

No to super. Gratulacje. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :rolleyes:. Widoczność kierunkowskazów w dzień doskonała, w nocy również, biją po oczach z daleka, nie sposób nie zauważyć, natomiast miny innych posiadaczy Kasiek bezcenne :D:D:D

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie - zupełnie dwa różne gniazda.  Musiałbyś wziąć oba kierunki i może w sklepie z elektroniką?

Ale i tak wtyczki, które byś kupił trzeba zlutować kabelkami i jest przejściówka. Ja zrobiłem w ten sposób ale bez wtyczek. kabelki z pinami na końcach wsunięte do gniazd i zaizolowane.

Edytowane przez drds
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mnie kręcą te kierunki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

Coraz bardziej mnie kręcą te kierunki :D

Jacko29 nie zastanawiaj się tylko zakładaj. :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Męczę się w swoim autku Q j11  z żarówkami do kierunków. Chciałem założyć żarówki ledowe do przodu j11 i na tył p21 niestety nie mogę wyjąć tylnych reflektorów odkręcę 2 śruby i nie chcą wyjść, a s przednich nawet nie wiem gdzie te żarówki wsadzić w ogóle nie ma dojścia, a w instrukcji przekręcić i pociągnąć aje jak się dostać to debile nie napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A widzieliście to! :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak widziałem. To jest moja kolejna modyfikacja. Tylko musze wiedzieć do których przewodów podłączyć. Mam pełne ledy w przodu.

33,99 zł  33%OFF | Ceyes 2 sztuk lampy samochodowe dla samochodów LED do jazdy dziennej DRL oświetlenie samochodu akcesoria do stylizacji włącz sygnał przewodnik taśma montaż reflektorów
https://s.click.aliexpress.com/e/bQ6xsTWs

 

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie ma to do reflektora full led (światła dzienne idą wzdłuż całego reflektora) ? - to się chyba pakiet styl nazywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2019 o 13:24, Makrys napisał:

tak widziałem. To jest moja kolejna modyfikacja. Tylko musze wiedzieć do których przewodów podłączyć. Mam pełne ledy w przodu.

33,99 zł  33%OFF | Ceyes 2 sztuk lampy samochodowe dla samochodów LED do jazdy dziennej DRL oświetlenie samochodu akcesoria do stylizacji włącz sygnał przewodnik taśma montaż reflektorów
https://s.click.aliexpress.com/e/bQ6xsTWs

 

Kupione. Czekam za dostawą. Pytanie do was: czy macie schemat połaczeń, która wtyczka , który przewód odpowiada za światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Pływające" ledy przyjechały. Czas na montaż. Potrzebuje od Was pomoc. Czy ktoś ma schemat jak są połączone światła. ( dotyczy świateł pełne ledy ) 

20190715_171409_resized.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobione 

wykorzystałem ten film

i tą instrukcję ściągniętą z filmu powyżej

https://drive.google.com/file/d/1nm-k_BVp1YWKVRvw-bu_kdZMF9tRq1nN/view

oraz to:

https://yadi.sk/d/0IlpKR6-qEm79

Dzięki JACKO29

Edytowane przez Makrys
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiaszczo! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to naprawdę fajnie, ale mimo takiej instrukcji miałbym pietra tnąc instalację. Wolałbym chyba nie widzieć....

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, drds napisał:

Wygląda to naprawdę fajnie, ale mimo takiej instrukcji miałbym pietra tnąc instalację. Wolałbym chyba nie widzieć....

Wlutowałem się w 3 przewody ( kierunkowskazy oraz przewód + po przekręceniu kluczyka. Nie ma możliwości aby popełnić błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś zrobić fotki jakwyglądają te taśmy na reflektorze po otwarciu maski i jak przy zamknietej, ale z bliska?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tasme 65 cm. Jest troche za krótka. Chcialem aby dynamiczne światła rozpoczynaly sie od miejsca gdzie zaczynają się światła do jazdy dziennej. ( dół ) Jak znajde dłuższe 1m to kupie i wymienię. Zdjecia dam później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ali pojawiły się płynące kierunkowskazy z innym konektorem (w sensie bez kabelka) czyli wygląda na to, że już nie trzeba będzie przerabiać wtyczki :)

https://www.aliexpress.com/item/33042649499.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.268b2e0epEPwrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobione teledonem. Do pełni szcześcia brakuje aby tasma była dłuższa o10 15 cm. Chciałem równiez aby listwa nie wystawała poza obrys atrapy oraz pokrywy silnika.

 

 

 

 

20190728_132135_HDR_resized.jpg

20190728_132140_HDR_resized.jpg

20190728_132213_HDR_resized.jpg

20190728_132215_HDR_resized.jpg

20190728_132219_HDR_resized.jpg

20190728_132225_HDR_resized.jpg

3 godziny temu, Jacoob napisał:

Na ali pojawiły się płynące kierunkowskazy z innym konektorem (w sensie bez kabelka) czyli wygląda na to, że już nie trzeba będzie przerabiać wtyczki :)

https://www.aliexpress.com/item/33042649499.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.268b2e0epEPwrs

To teraz można kupować bez obaw. Kupujcie niezdecydowani bo warto :) 

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...