Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z Sondą lambda i błędem kolektora


mariusz_kurach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem samochodu nissan qashqai 1.6 2007r. 

Od pewnego czasu gdy podłączyłem komputer dodam ze kupiłem  interfejs i ściągnąłem oprogramowanie na laptopa i tak zdiagnozowałem swoje auto i wyszło że sonda lambda nie działa prawidło. Chciałbym prosić o małą pomoc chciałbym poprawnie zdiagnozować sondy lambda aby nie kupować i wymienić dobrych na dobre. Czy ktoś możę mi odpowiedzieć czy wykres który zanotowałem mówi że sonda jest do wymiany, ciągla linia mowi ze sonde trzeba wymienic ?

 

 

 

e433c164-881c-4e09-b5bc-2335cf08a468.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego wnioskujesz że nie działa prawidłowo? Zrób wyraźniej zdjęcie bo nie widać jakiej sondy dotyczy wykres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Już tłumacze. Pierwszy wykres od góry dotyczy czujnika Bank 1 - Sensor 2, drugi wykres Bank 1 - sensor 1.

Podczas diagnostyki wyskoczyło mi powiadomienie ze test nie może być dokończony ze względu problemu z katalizatorem i czujnikiem lambda jak na załączonym obrazku

 

333.jpg

2222222222222.jpg

Dodam że używam programu ScanMaster-ELM w celu diagnostyki, chciałbym się dowiedzieć jak można prawidłowo zdiagnozować problem go naprawić 

Zapomniałem też dodać że tempomat nie działa, zapala się lampka, ale nie podejmuje żadnych ruchów 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...