Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nieproszony gość w komorze sinika


Ryszard48
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pojawił się problem z komunikatem System fault po wizycie na łonie natury wracając brak mocy i choinka na wyświetlaczu .Zatrzymałem się i zaglądnąłem  po maskę a tu taki szok dziura na rurze dolotowej.Zrobił sobie ucztę świąteczną :( Samochód zostawiony w serwisie we wtorek będę załatwiał resztę , powiedzieli ze nie będzie tanio, może powyżej 8 stówek,. Może jak będzie dużo to może z ubezpieczenia załatwie

IMG_20190419_154602.jpg

IMG_20190419_163646.jpg

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...cena jednej rury to ponad 400 zł,Może takie same pieniądze zapłaciłbyś za wykonanie dolotu z kwasówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem w porę,że coś zaczyna mi się do tej rury dobierać i obwinąłem ją taśmą samowukanizującą 3M do głowic kablowych.Myślę,że będę miał teraz spokój,bo ta taśma bardzo śmierdzi gumą i myślę,że w smaku też nie jest zbyt dobra :D

 

IMG_20190420_135220.jpg

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobry pomysł ja popsikam jakimś śmierdzielem po naprawie,powiedzcie mi czy te resztki gumy z rury i włókna nie dostają się do środka ,silnika bo nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo,ale powinny zatrzymać się na icku,a jak nie to spłoną w cylindrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma jakiś wielkich obaw

Czytałem że jak raz wlezą to ciężko będzie się ich pozbyć ponoć zaznaczają teren i czekają jak się pojawisz to dalej włażą.

Jakieś pomysły aby je odstraszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zerknij tutaj 

 Ja rozwiązałem ten problem w ten sposób, że kupiłem rurę izolacyjną za parę groszy w markecie budowlanym i nasadziłem ją na gumowy wąż powietrza i nie ma szans, by zwierzak zdobył tą smakowitą dla niego część. Poza tym, dałem spokój z wydawaniem pieniędzy na kolejną strasznie drogą oryginalną rurę i kupiłem zamiennik bodaj za 300 zł, szczegóły znajdziesz w temacie. Zresztą to jest tylko kawałek gumy, a w ASO oczywiście całe połączenie tylko można kupić, bo tylko tak występuje, hehe. Powiem tylko, że wszystko spełnia swoje zadanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 14:45, grzegorz58 napisał:

Witam kolegów. Ja rozwiązałem problem w taki sposób. Pozdrawiam 

DSC_0003.JPG

Zdjęcie zdjęciem ale możesz opisać jak to wykonałeś, wydaje mi się ze to nie jest rura tylko jakaś nakładka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne rura spiro za kilka złotych.
Chyba łatwiej (bez zdejmowania rury) będzie owinąć to taśmą aluminiową, ale to inwestycja za kilkanaście złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura zmówiona tylko że w magazynach w Polsce jak i Holandii brak  ,do 1.3 nie pasuje od innych modeli .Nie wiadomo kiedy dotrze, podejrzewają że około kilkunastu dni.Na razie jeżdżę  Juke w automacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak mi pogryzły a właściwie dużą dziurę wygryzły to kupiłem ( na allegro) zamiennik za 300 zł(wydaje się być solidniejszy niż oryginał), do tego rurę spiro średnicy 8 cm w Castoramie (koszt 18 zł) którą założyłem  przed podłączeniem rury coolera, a że jakiś czas temu pogryzły mi też wężyk spryskiwacza to dodatkowo kpiłem na allegro preparat do odstraszania -spray. Z racji tego , że parkuję zawsze pod domem w jednym miejscy pod wiatą, to dodatkowo na wysokości silnika ustawiłem  mikrofalę która uruchamia buzer. Steruje to z timer który nastawiłem  na godz. nocne. Myślę, że już nic mi nie "naprawią"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej auto wyniosą...czego nie życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj byłem w serwisie Dąbrowa G. i co ? części brak będzie sprowadzana z linii  montażowej i to może potrwać ok miesiąca ,ręce opadają ,a to tylko kawałek gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale do motorka co ledwo wszedł na taśmę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tylko że w Renault  podobna część jest od ręki

Serwisant dzwonił przy mnie i potwierdził że są :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć kto w ogóle dopuszcza producentom stosowanie części, które szczególnie są żarte przez jakieś zwierzęta? Przecież to jak widać jest masowy problem. Nissan to powinien wymieniać za darmo albo sprzedawać za Maks do 100 zł. Przecież to są jakieś kpiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologia dopuszcza.Te węże są na bazie łoju bydlęcego,tak tak!Mają dodatek łoju,dla tego tak chętnie są podjadane przez kuny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem skargę na NISSANA i mają odpowiedzieć w ciągu 72 h. Byłem w serwisie dzisiaj i usłyszałem  że nisan nie przewidział tej cześć jako element awaryjności ,nawet jak by była stłuczka, a ten element ma być nienaruszony ,szok :o

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj po prawie 40 dnich odebrałem z serwisu auto ,nareszcie ,UF :argue: ale jestem zadowolony z całości .,jak serwis  w Dąbrowie i NISSN POLSKA poszedł do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 dni czekania i zadowolenie...

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, manix napisał:

40 dni czekania i zadowolenie...emoji854.png

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście , ze tak trzeba czytać całość ,co innego czekanie :ball:a co innego podejście .Koszt "0" PL :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, w USA kobieta wygrała z Toyotą w podobnym przypadku, zwrot Auta (Kuny też pogryzły rury (na bazie Soi) a Toyota nie chciała pokryć kosztów, oddała sprawę do sądu i jak to u nich, wygrała.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ryszard48 napisał:

Dzisiaj po prawie 40 dnich odebrałem z serwisu auto ,nareszcie ,UF :argue: ale jestem zadowolony z całości .,jak serwis  w Dąbrowie i NISSN POLSKA poszedł do sprawy.

No to teraz,sierść psa,kostka WC,albo elektronika pod maskę,ewentualnie opatulić rurę spiro alu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik umyty po pozostałościach po złośniku :wave:.SPRYSKANY preparatem na kuny ,kupiony w serwisie, ,dodana sierść psa ,4 kostki WC Domestos zapach "MORSKI " zawieszone w komorze silnika ,na razie to tyle ,może okręce rure taśmą zbrojoną aluminiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...