Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo popadają w profesjonalizm i samouwielbienie ze względu na wspaniały produkt :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2020 o 01:04, stasziek napisał:

Co to za router?:))

Zwykły router z LTE (coś jak Huawei E5783), jaki dostałem kiedyś w PLAY.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do użytkowników Dasaity, czy macie kamerę cofania i DVR? ktoś tu polecał 

70mai https://pl.aliexpress.com/item/32920105609.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4418521fxPRfP2&algo_pvid=7689c2b1-9523-40c1-a1dc-e6cb29f3a171&algo_expid=7689c2b1-9523-40c1-a1dc-e6cb29f3a171-4&btsid=0b0a187915942303392146390e515f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

a koleś ze sklepu z radiami DVR Dasaity, 

https://pl.aliexpress.com/item/32748181179.html

i kamerę cofania https://pl.aliexpress.com/item/32920111359.html

 

zastanawiam się czy kupić wszystko Dasaita, czy jednak może coś inne byście polecili z własnego doświadczenia

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłą kamerę cofania z Alli, za którą wraz z lampką cofania zapłaciłem ponad rok temu 43 zł. Nie mam do niej uwag, prawie rok pracowała z ekranem 4,3". Teraz tę kamerę podłączyłem pod radio made in China z 10" ekranem i jest spoko. Jakość obrazu jest bardzo dobra. Gdybym dzisiaj miał kupować kamerę cofania to kupiłbym kamerę tzw. "rybie oko". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tak was tu czytam z racji tego, że u "mnie" w dziale niewiele się dzieje. Mam jeszcze takie pytanie. Czy z oryginalnymi kamerami macie linie pomocnicze? Gdzieś w innym chyba wątku czytałem dawno temu, że jak ktoś zrobił podmiankę radia to stracił linie, ale tam było jakieś inne radio chyba. 

Czy ktoś się orientuje czy możliwy jest miks - oryginalne kamery lusterkowe i dołożona cofania oraz przednia? 

Czy osoby z orginalnym 360 stopni mają jakieś menu z tym związane między zegarami czy tylko lane i blind spot? Czy brak tego w menu kompa może kolidować jeśli kamery lusterkowe będą podłączone do modułu kamer i czy będą miały w związku z tym zasilanie? Jeśli będą to czy radio złapie obraz z kamer? Jak sądzicie?

Ja się przymierzam do wymiany radia, ale zakładam, że może nie być takiego radia do mojego jak do waszych z obsługą kamer 360. Ale gdybym znalazł jednak to zastanawiam się nad podmianą wiązki i dodaniem modułu kamer. Po dodaniu składania lusterek u siebie mam kamery boczne. 

Wątpliwość mam taką czy wystarczy wymiana wiązki i dodanie modułu kamer, i on sobie zadziała, będzie sobie coś tam sam analizował i podawał zasilanie na kamery czy jednak trzeba przeprogramować komputer. Wiązkę z modułem mogę dorwać za 600 zł. Myślałem nad oryginalną kamerą tylną i przednią ale z tym się wiąże zmiana wiązki w komorze silnika i kupno klapy tylnej by mieć całą wiązkę, kamerę i instalacje spryskiwacza kamery i przedmuchu powietrzem. A i tak trzeba pompkę powietrza i sterownik od czyszczenia kamery dodatkowo kupić. A z tego się robi chora cena. Każdy z handlarzy ma po kawałku z instalacji i modułów, ceny po 300, 400 zł i jak policzyłem to by mieć oryginalną instalację tylnej kamery to bym do wspomnianych 600 zł musiał dorzucić 2000 zł. Na przód 400 zł, ramkę do radia 500 zł i radio 1000-2000 zł. Może jednak dać sobie spokój z próbą uruchomienia kamer lusterkowych? 

Wszystko analizuje na podstawie schematów do qq. Na razie wypaliło ze składaniem lusterek, więc pomyślałem czy nie iść krok dalej :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie na Dasaite zauwazylem, ze telefon poprzez usb laduje sie baaaardzo wolno.. U Was to samo czy cos zle podpialem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja! :) Dziś dotarła Dasaita więc pewnie montaż w tym tygodniu :)

Pytanie: mam w zestawie kabelki do wyprowadzenia usb. Podłączaliście je ?
Jeżeli tak to gdzie/jak je wyprowadziliście?

Znalazłem taką instrukcję video montażu: https://youtu.be/bXupDD1SQUA
Ma ktoś lepszą czy ta jest ok?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacoob napisał:

Mam i ja! :) Dziś dotarła Dasaita więc pewnie montaż w tym tygodniu :)

Pytanie: mam w zestawie kabelki do wyprowadzenia usb. Podłączaliście je ?
Jeżeli tak to gdzie/jak je wyprowadziliście?

Znalazłem taką instrukcję video montażu: https://youtu.be/bXupDD1SQUA
Ma ktoś lepszą czy ta jest ok?

Pozdrawiam.

Podłączaj wszystko co możliwe . Ja swoje złącza USB wyprowadziłem do schowka . Instrukcja dobra .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają Dasaitę - mam i ja :)
Wymiana zajęła mi ok. 2-2,5 godziny i już widzę, że było warto chociaż na razie niewiele się pobawiłem nową zabawką.
Pierwsze co na pewno muszę znaleźć to żeby się od razu nie wyłączała jak zgaśnie QQ i sprawdzenie czy można ją włączyć jak zapłon jest wyłączony.

210559625_qqdasaita.thumb.png.d249258f33edbb447b93c4992e8e3e0a.png

@Wojtek74 jednak nie zdecydowałem się na dodatkowe USB bo nie znalazłem gotowego otworu / luki, którym mógłbym przepchać kable do schowka.

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jacoob napisał:

Wszyscy mają Dasaitę - mam i ja :)
Wymiana zajęła mi ok. 2-2,5 godziny i już widzę, że było warto chociaż na razie niewiele się pobawiłem nową zabawką.
Pierwsze co na pewno muszę znaleźć to żeby się od razu nie wyłączała jak zgaśnie QQ i sprawdzenie czy można ją włączyć jak zapłon jest wyłączony.

210559625_qqdasaita.thumb.png.d249258f33edbb447b93c4992e8e3e0a.png

@Wojtek74 jednak nie zdecydowałem się na dodatkowe USB bo nie znalazłem gotowego otworu / luki, którym mógłbym przepchać kable do schowka.

Niestety radio nie posiada funkcji uruchomienia po wyłączeniu zapłonu , ja u siebie przerobiłem na włącznik gdzieś w temacie zamieściłem schemat . Radio ma jedną niedogodność , jeżeli ma zasilanie a wyłączysz przyciskiem to bluetooth dalej działa i jak masz sparowany telefon to biegniesz do samochodu porozmawiać przez telefon . Także zrobienie zasilania na stałe to niedogodność z telefonem i  akumulator też długo nie pociągnie .

Edytowane przez Wojtek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Jacoob napisał:

Wszyscy mają Dasaitę - mam i ja :)
Wymiana zajęła mi ok. 2-2,5 godziny i już widzę, że było warto chociaż na razie niewiele się pobawiłem nową zabawką.
Pierwsze co na pewno muszę znaleźć to żeby się od razu nie wyłączała jak zgaśnie QQ i sprawdzenie czy można ją włączyć jak zapłon jest wyłączony.

210559625_qqdasaita.thumb.png.d249258f33edbb447b93c4992e8e3e0a.png

@Wojtek74 jednak nie zdecydowałem się na dodatkowe USB bo nie znalazłem gotowego otworu / luki, którym mógłbym przepchać kable do schowka.

Super. Witamy w rodzinie :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wojtek74 napisał:

Niestety radio nie posiada funkcji uruchomienia po wyłączeniu zapłonu , ja u siebie przerobiłem na włącznik gdzieś w temacie zamieściłem schemat . Radio ma jedną niedogodność , jeżeli ma zasilanie a wyłączysz przyciskiem to bluetooth dalej działa i jak masz sparowany telefon to biegniesz do samochodu porozmawiać przez telefon . Także zrobienie zasilania na stałe to niedogodność z telefonem i  akumulator też długo nie pociągnie .

OK dzięki za rozjaśnienie - w takim razie nie będę nic w tej gestii zmieniał.

Co jeszcze muszę znaleźć to to czy da się zrobić tak aby nie wyłączała się muzyka gdy kamerki są włączone (jak np. parkuje itp) w NC radio grało nadal przy parkowaniu.
 

9 godzin temu, stasziek napisał:

Sprawdz jak Ci sie laduje telefon. Nie wiem dlaczego ale u mnie cholernie wolno :/

Ok sprawdzę - postaram się dzisiaj. Z tym, że nie będę miał za bardzo porównania bo korzystam z gniazda zapalniczki by ładować telefon a nie z USB ale spróbuje i dam subiektywną ocenę :)
@stasziek sprawdziłem u mnie ładuje 2% w 10 minut. Pojemność baterii mojego telefonu to 3300 mAh. W moim odczuciu nie ma tragedii.

22 godziny temu, Makrys napisał:

Super. Witamy w rodzinie :):):)

A dziękuję bardzo :)
 

Edytowane przez Jacoob
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, stasziek napisał:

Sprawdz jak Ci sie laduje telefon. Nie wiem dlaczego ale u mnie cholernie wolno :/

Ja zawsze sprawdzam prąd jaki daje dane źródło, tzn. jakim ładuje telefon. Używam aplikacji "ampere" na androidzie. 

Po pierwsze ładowanie z USB jakiegoś urządzenia jak laptop czy tablet jest zawsze mało wydajne. Z usb typu 3, maks to 900mA/4,5 W, więc kiepsko.

Sprawdziłem jak jest w w naszym aucie. Rzeczywiście, prąd ładowania to maks 170 mA.  Nie wiem czy było inaczej wcześniej. Sprawdzę potem u znajomego.

Screenshot_2020-07-23-10-17-41-470_com.gombosdev.ampere.thumb.jpg.50f4806a86280b0340c6d5ac4ee04771.jpg

Mój telefon pobiera w standardzie ok 300mA więc jak bym włączył coś dodatkowego np. spotify czy jakąś navi to zapewne nawet by to gniazdo nie uzupełniało poboru :).

Screenshot_2020-07-23-10-43-32-000_com.gombosdev.ampere.thumb.jpg.ab2b5f0c8b0f242f3b739c71e1f1c012.jpg

Ja, jak pewnie większość ładuję z zapalniczki, zwłaszcza że można ukryć w schowku ładowarkę na np. 3xUSB i to z szybkim ładowaniem o dużej mocy. U mnie ładuje się prądem około 3000 mA. Oczywiście odpowiedni przewód tez ważny. 

Screenshot_2020-07-23-10-15-40-386_com.gombosdev.ampere.thumb.jpg.edb0b8c415fe467a86d0d7d2597641ad.jpg

Wniosek jasny, zaopatrz się w porządna ładowarkę:) a do USB podłącz pena z muzyka :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porządna ładowarka to.. ? :) Muzykę mam w Spotify, który odpalam w Dasaita. Z telefonu udostępniam tylko internet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stasziek napisał:

A porządna ładowarka to.. ? :) Muzykę mam w Spotify, który odpalam w Dasaita. Z telefonu udostępniam tylko internet :)

Ładowarek jest pewnie sporo, ja mam "Ładowarka Samochodowa Green Cell PowerRide 3xUSB" i sprawuje się bez zarzutu.

https://allegro.pl/oferta/ladowarka-samochodowa-green-cell-powerride-3xusb-9004395246

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, debuger napisał:

Ładowarek jest pewnie sporo, ja mam "Ładowarka Samochodowa Green Cell PowerRide 3xUSB" i sprawuje się bez zarzutu.

https://allegro.pl/oferta/ladowarka-samochodowa-green-cell-powerride-3xusb-9004395246

Sprawdziłem przed chwila u znajomego, który ma standardową nawigację prąd ładowania z USB. Jest trochę większy niż u nas po wymianie, tak do 260 mA. To nadal jest bardzo niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 21:37, stasziek napisał:

A porządna ładowarka to.. ? :) Muzykę mam w Spotify, który odpalam w Dasaita. Z telefonu udostępniam tylko internet :)

Anker A2224H11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Dasaita wczoraj została zamówiona :), muszę jeszcze zamówić kamerkę cofania i zamontować moja Mai70pro.

Radio dam do montażu do serwisu, bo się kompletnie nie znam,  ale kamerkę Mai70 chciałbym spróbować zamontować sam, Mam pytanie do użytkowników tej kamerki, skąd braliście źródło zasilania , pociągnęliście kabelek do USB gdzieś bokiem za uszczelką?

Myślałem, że może jest źródło zasilania w tej osłonie na szybie za lusterkiem, ale po zdjęciu tego wygląda to jak kamerka, która jest  tych lepszych wersjach QQ. Będę wdzięczny za wskazówki. 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Martini40 napisał:

Witam

 

Dasaita wczoraj została zamówiona :), muszę jeszcze zamówić kamerkę cofania i zamontować moja Mai70pro.

Radio dam do montażu do serwisu, bo się kompletnie nie znam,  ale kamerkę Mai70 chciałbym spróbować zamontować sam, Mam pytanie do użytkowników tej kamerki, skąd braliście źródło zasilania , pociągnęliście kabelek do USB gdzieś bokiem za uszczelką?

Myślałem, że może jest źródło zasilania w tej osłonie na szybie za lusterkiem, ale po zdjęciu tego wygląda to jak kamerka, która jest  tych lepszych wersjach QQ. Będę wdzięczny za wskazówki. 

Pozdrawiam

Marcin

Cześć. Mam te samo radio i kamerkę. U mnie w radiu są 3 usb. Jedno z nich mam w schowku i do niego mam podłączoną kamerę. Jak włącza mi sie radio to automatycznie załącza mi się kamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Makrys napisał:

Cześć. Mam te samo radio i kamerkę. U mnie w radiu są 3 usb. Jedno z nich mam w schowku i do niego mam podłączoną kamerę. Jak włącza mi sie radio to automatycznie załącza mi się kamera.

a jak wychodzić z samochodu to USB z radia chyba nie podaje prądu do kamerki i tym samym funkcja parkowania chyba nie zadziała w momencie wstrząsu, gdy ktoś uderzy w samochód na parkingu od przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martini40 napisał:

a jak wychodzić z samochodu to USB z radia chyba nie podaje prądu do kamerki i tym samym funkcja parkowania chyba nie zadziała w momencie wstrząsu, gdy ktoś uderzy w samochód na parkingu od przodu ?

Tak zgadza się. Ja tej funkcji nie potrzebuje. ( ewentualnie podłączam pod powerbank jak już muszę). Kamera chyba do 0,5h od odłączenia zasilania nagrywa

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Martini40 napisał:

Witam

 

Dasaita wczoraj została zamówiona :), muszę jeszcze zamówić kamerkę cofania i zamontować moja Mai70pro.

Radio dam do montażu do serwisu, bo się kompletnie nie znam,  ale kamerkę Mai70 chciałbym spróbować zamontować sam, Mam pytanie do użytkowników tej kamerki, skąd braliście źródło zasilania , pociągnęliście kabelek do USB gdzieś bokiem za uszczelką?

Myślałem, że może jest źródło zasilania w tej osłonie na szybie za lusterkiem, ale po zdjęciu tego wygląda to jak kamerka, która jest  tych lepszych wersjach QQ. Będę wdzięczny za wskazówki. 

Pozdrawiam

Marcin

odwrotmie....radio montuje sie dziecinnie...kamerke mozesz dac komuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.07.2020 o 21:53, Wojtek74 napisał:

Podłączaj wszystko co możliwe . Ja swoje złącza USB wyprowadziłem do schowka . Instrukcja dobra .

I jednak po miesiącu zdecydowałem się na domontowanie portów USB. Rozbiórka i złożenie zajęło tym razem bardzo krótko.
Nie wyciągałem portu usb na zewnątrz tylko przeciągnąłem wewnątrz deski nad schowkiem i podłączyłem kamerkę, którą normalnie miałem na gniazdku od zapalniczki ale wtedy za każdym razem musiałem wyciągać wtyczkę i wkładać a teraz kamerka się sama uruchamia i sama wyłącza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...