Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Wojtek_PL napisał:

W nissan qashqai wymieniłem na andka z oryginalnego. I po na nim odbiera tylko 3 może stacje. Więc chyba nie antena 

Wymieniłem radio na androida i nie mam problemów z odbiorem radia FM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam QQ 2018 i wymieniłem standardowe radio na stację Dasaita. Wszystko działa bardzo dobrze, ale jest mały problem. W ustawieniach komputera samochodu w opcji "zegar" jest ustawienie czasu tylko z NC za pomocą GPS. Nie ma innych ręcznych opcji ustawienia czasu. Ustawienie było w NC i stamtąd komputer pobierał czas. Problem powstał w ustawieniu czasu po zdemontowaniu NC i zamontowaniu stacji Dasaita. M.in. wczoraj przy zmianie czasu nie ma możliwości zmiany czasu. Stacja na Androidzie prawidłowo pokazuje czas.  

Czy jest jakiś sposób na zmianę czasu w komputerze auta lub, czy można dodać inne opcje ustawień czasu w ustawieniach, oprócz za pomocą NC i GPS? Wiem, że niektóre modele mają w ustawieniach komputera inne opcje ustawiania czasu, nie tylko GPS. Sugestie...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wapidek napisał:

Mam QQ 2018 i wymieniłem standardowe radio na stację Dasaita. Wszystko działa bardzo dobrze, ale jest mały problem. W ustawieniach komputera samochodu w opcji "zegar" jest ustawienie czasu tylko z NC za pomocą GPS. Nie ma innych ręcznych opcji ustawienia czasu. Ustawienie było w NC i stamtąd komputer pobierał czas. Problem powstał w ustawieniu czasu po zdemontowaniu NC i zamontowaniu stacji Dasaita. M.in. wczoraj przy zmianie czasu nie ma możliwości zmiany czasu. Stacja na Androidzie prawidłowo pokazuje czas.  

Czy jest jakiś sposób na zmianę czasu w komputerze auta lub, czy można dodać inne opcje ustawień czasu w ustawieniach, oprócz za pomocą NC i GPS? Wiem, że niektóre modele mają w ustawieniach komputera inne opcje ustawiania czasu, nie tylko GPS. Sugestie...???

Pisałem , w ustawieniach stacji w pozycji zegar odznaczyć synchronizację z GPS oraz zaznaczyć aktualizację według strefy czasowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania zegara stacji były i są prawidłowe (foto). Problem jest jak pisałem wyżej z zegarem komputera auta w liczniku. Tam nie mam żadnych ustawień, bo jest tylko info, że zegar bierze czas z GPS (foto), ale pewnie z oryginalnego odbionika NC. 

IMG_20201027_121729~2.jpg

IMG_20201027_121737~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  instrukcji jest to opisane tak, że jeżeli nie ma oryginalnej stacji multimedialnej lub zestawu audio, to zegar powinien być ustawiany  na wyświetlaczu między wskażnikami z pozycji  jego ustawień przy pomocy przycisków na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest tak, że w ustawieniach komputera auta jest zapisana pełne wyposażenie i w tym momencie automatycznie  szyną CAN czas jest przekazywany na wyświetlacz. Chińczyk chyba nie ma takiej możliwości. Może serwis Nissana ma na to jakąś radę? Lub zapytaj sprzedawcę "chińczyka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale u mnie po odznaczeniu w stacji to co napisałem , zegar aktualizuje mi się w samochodzie , zmienia czas na zimowy - letni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie: czy kupując Dasaitę kupiłeś również moduł  połączenie z szyną CAN . Albo jeżeli go masz to jest on uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Czech napisał:

Jeszcze takie pytanie: czy kupując Dasaitę kupiłeś również moduł  połączenie z szyną CAN . Albo jeżeli go masz to jest on uszkodzony.

Moduł CAN jest chyba standardowo dawany do stacji . Jeżeli działają kamery to raczej moduł jest sprawny .

Edytowane przez Wojtek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wapidek napisał:

@Wojtek74 czy masz takie same ustawienia zegara w liczniku i ma stacji, jak na moich zdjęciach powyżej...

GPS - tak

czas przez sieć - tak

strefa czasowa - nie 

zobacz czy masz ustawiony zegar na 24 godziny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak wcześniej pisałem. Jeżeli auto ma w konfiguracji  NC to nie ma możliwości ustawieniu czasu z panela centralnego zegarów. Pewnie Consult ma możliwość dokonania  zmiany konfiguracji auta, ale czy potrafi to zrobić serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek74 jeśli w swojej stacji ustawisz ręcznie inny czas niż rzeczywisty (np. jest 10,22 a Ty ustawiasz 15,45), to czy na liczniku zmieni Ci na 15,45?

Czy wszystkim posiadaczom J11 z Dasaitą podczas ostatniej zmiany czasu, przestawił się także zegar na liczniku?

Edytowane przez wapidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

od 2 miesięcy posiadam Qashqaia Tekna z 2016 r. Przeczytałem wszystkie strony tego tematu i chciałbym wiedzieć, czy mogę zmienić radio w swoim na opisywana tu Daistie, jeżeli w moim nie ma map wbudowywanych w system multimedialny tylko są na karcie SD.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, badoo napisał:

Dzień dobry

od 2 miesięcy posiadam Qashqaia Tekna z 2016 r. Przeczytałem wszystkie strony tego tematu i chciałbym wiedzieć, czy mogę zmienić radio w swoim na opisywana tu Daistie, jeżeli w moim nie ma map wbudowywanych w system multimedialny tylko są na karcie SD.

pozdr

Według mnie możesz, ale proponuje po zmianie dokupić router mobilny, aby mieć wifi w aucie i możesz instalować i aktualizować aplikacje, np. nawigacji (Google, Waze i inne).

Rozwiązanie praktyczniejsze.

Pozdr.,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ZibiT napisał:

Według mnie możesz, ale proponuje po zmianie dokupić router mobilny, aby mieć wifi w aucie i możesz instalować i aktualizować aplikacje, np. nawigacji (Google, Waze i inne).

Rozwiązanie praktyczniejsze.

Pozdr.,

Z

dzięki

WB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...