Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Wojtek74 napisał:

A jeżeli podłączę pod gniazdo zapalniczki na stały plus , to jeżeli wyłączę stację jej wyłącznikiem nie wyczerpie mi akumulatora . Oczywiście jeżeli nie zastosuję innego wyłącznika .

jeżeli zastosujesz +12 z zapalniczki to przy każdym otwarciu drzwi czy klapy bagażnika radio będzie Ci się włączać i po 3-4min wyłączać; więc to rozwiązanie nie zadziała.

najlepsze rozwiązanie to ten przełącznik na stałym +12V, ale trzeba pamiętać o jego wyłączaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • W związku z tym iż takie rozwiązanie nie za bardzo mi pasowało to zrobiłem coś takiego jak na schemacie . Zastosowałem przekaźnik który załącza prąd w zależności od zapłonu . Jak pojawia się prąd po zapłonie to radio działa tak jak opisałem , po wyłączeniu zapłonu wyłącza się i nie daje się z powrotem włączyć , ale jak przełączę włącznik to można uruchomić radio . Nie często słucham radia na postoju , ale ciągłe pamiętanie o wyłączaniu radia irytowało mnie . Schemat może komuś się przyda , zawsze to dwa w jednym . A pstryczek zamontowałem pod panelem . Pozdrawiam .IMG_20190914_201959.thumb.jpg.88b61f6929863234b27b0c33800756e8.jpgIMG_20190914_193435.thumb.jpg.253dd256decbafcc9a6dabf0138a0ec6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.09.2019 o 20:40, Wojtek74 napisał:
  • W związku z tym iż takie rozwiązanie nie za bardzo mi pasowało to zrobiłem coś takiego jak na schemacie . Zastosowałem przekaźnik który załącza prąd w zależności od zapłonu . Jak pojawia się prąd po zapłonie to radio działa tak jak opisałem , po wyłączeniu zapłonu wyłącza się i nie daje się z powrotem włączyć , ale jak przełączę włącznik to można uruchomić radio . Nie często słucham radia na postoju , ale ciągłe pamiętanie o wyłączaniu radia irytowało mnie . Schemat może komuś się przyda , zawsze to dwa w jednym . A pstryczek zamontowałem pod panelem . Pozdrawiam .

Tez myslalem o podobnym rozwiazaniu ale z jakiegos stalego +12V, ktore u mnie jest w zapalniczce. Stad szukam, ktory bezpiecznik to obsluguje, bo chcialem sie z dodatkowym bajpasem i wlacznikiem wpiac w takie stale +12V. Na postoju ogladam czasem filmy na YT i zanik pradu po jakims czasie mnie wkurza. W Kaśce J10 ciagnalem przewod przez bezpiecznik z akumulatora a w J11 juz mi sie nie chce. 

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2019 o 09:52, mahtew napisał:

jeżeli zastosujesz +12 z zapalniczki to przy każdym otwarciu drzwi czy klapy bagażnika radio będzie Ci się włączać i po 3-4min wyłączać; więc to rozwiązanie nie zadziała.

najlepsze rozwiązanie to ten przełącznik na stałym +12V, ale trzeba pamiętać o jego wyłączaniu :D

Masz na mysli zapalniczke w podlokietniku - tam faktycznie prad pojawia sie i znika i tam videorejestrator najlepiej ppdlaczacc. W zapalniczce pod klimatronikiem u mnie jest stale +12V, ktore daje prad non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli zapalniczke w podlokietniku - tam faktycznie prad pojawia sie i znika i tam videorejestrator najlepiej ppdlaczacc. W zapalniczce pod klimatronikiem u mnie jest stale +12V, ktore daje prad non stop
Ciekawe bo ja mam J11 z 2018 roku i napięcie w gnieździe pod klimatronikiem znika po kilkudziesieciu sekundach po zamknięciu drzwi.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja boleśnie się przekonałem o tym iż napięcie w zapalniczce jest cały czas , jak przez tydzień stał sobie samochód z podłączona kamerką która pożera 0.5 A . A że to była zima , sprawność akumulatora jest jaka jest to ledwo odpalił . Żeby nie było że nie sprawdzałem , to przesiedziałem z 10 minut po zamknięciu samochodu i ładowarka cały czas wyświetlała że pracuje .

 

19 godzin temu, Piter napisał:

Tez myslalem o podobnym rozwiazaniu ale z jakiegos stalego +12V, ktore u mnie jest w zapalniczce. Stad szukam, ktory bezpiecznik to obsluguje, bo chcialem sie z dodatkowym bajpasem i wlacznikiem wpiac w takie stale +12V. Na postoju ogladam czasem filmy na YT i zanik pradu po jakims czasie mnie wkurza. W Kaśce J10 ciagnalem przewod przez bezpiecznik z akumulatora a w J11 juz mi sie nie chce. 

Ale to można zrobić z wiązki od radia , ja tak mam zrobione . Tam jest 12V stałe tylko nie wiedzieć czemu nie gra z radiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 15:30, Wojtek74 napisał:

 

Ale to można zrobić z wiązki od radia , ja tak mam zrobione . Tam jest 12V stałe tylko nie wiedzieć czemu nie gra z radiem .

Kolego, czy z przewodow po stronie radia wycinales przewod i +12V dales czy od strony instalacji nissana? Czy kojarzysz, ktory to przewod? 

IMG_20191018_212126.jpg

IMG_20191018_212129.jpg

https://s.click.aliexpress.com/e/D1pQ2aHcR

Radyjko ogolnie bardzo fajne. Dokupie w przyszlosci modul do pomiaru cisnienia w oponach i modem LTE ale modemy chyba dzialaja inne tez. No i moze wiecire czy poza kasowaniem bledu poduszki w ASO jest jakis inny sposob na jej skasowanie? 

Czy ELM327 da sobie z tym bledem rade? 

Czy krecenie kluczykiem jak na YT poeinno skasowac ten blad? 

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem od strony radia żeby nie ingerować w instalację samochodu . 

U mnie w opisie radia ACC ( żółty kabel ) oraz B+ ( czerwony ) .

Edytowane przez Wojtek74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z błędem poduszki to dobry program , te podstawowe nie dają rady co więcej zazwyczaj go nie widzą . Każdy serwis który ma rozbudowany program do diagnostyki powinien sobie poradzić . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Wojtek74 napisał:

Z błędem poduszki to dobry program , te podstawowe nie dają rady co więcej zazwyczaj go nie widzą . Każdy serwis który ma rozbudowany program do diagnostyki powinien sobie poradzić . Pozdrawiam

 

Dzieki za odpowiedz. Po obejrzeniu specyfikacji przekaznika, ktorego uzyles w swojej instalacji w koncu zrozumialem co i jak w Twoim schemacie. Pewnie pojde w tym samym kierunku co Ty. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 15:19, Guzior napisał:

Ciekawe bo ja mam J11 z 2018 roku i napięcie w gnieździe pod klimatronikiem znika po kilkudziesieciu sekundach po zamknięciu drzwi.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Niektóre Kaśki tak mają,nie wiem czy to przypadkiem nie jest do ustawienia przez serwis.W jednych gniazdo działa 24h na dobę w innych ginie napięcie po kilkunastu sekundach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie QQ z 2014roku (ma jakas tabliczke przy ow zapalniczce PREMIER - nie wiem co to za wersja, jak mozna to zidentyfikowac, czy np po VIN? ) gniazdo po klimatronikiem  na pewno dziala dluzej niz 12godzin i w zasadzie nie zdarzylo sie zeby pradu nie mialo - mam w nie na stale wetknieta ladowarke. Moze nienajlepszy pomysl ale po przeczytaniu kilku waszych postow i tak doladowuje w garazu akumulator raz w miesiacu. 

P. S. Bezpiecznik od gniazda 12V pod klimatronikiem to drugi rzad, drugie miejsce od prawej strony (oczywiscie w rozdzielni z boku od kierowcy) 

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w poprzedniej Kaśce 1.2 z 2014 r gniazdo pod klimatronikiem się wyłączało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak wiecie jestem szczęśliwym posiadaczem radia dasaita ( Android PX9 ).Dziś zakupiłem sobie rejestrator. Właśnie planuje podłączyć aby miała stałe zasilanie , aby wykorzystać tryb parkingowy.  Może ktoś wie , który z bezpieczników ma napięcie po wyłączeniu stacyjki ( chyba że "+" wyprowadzę bezpośrednio z  akumulatora -chociaż nie chce mi się tak bawić. I tu przechodzę do sedna sprawy:

Radio mam podłączone normalnie , czyli po wyłączeniu stacyjki radio się wyłącza. Jak podłączyć aby radio działało po wyłączonym zapłonie. Chciałem radio i kamerę podłączyć pod zapalniczkę w podłokietniku. W załączeniu schemat. Może mi ktoś krok po kroku opisze jak to zrobić.

Schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Makrys napisał:

Jak wiecie jestem szczęśliwym posiadaczem radia dasaita ( Android PX9 ).Dziś zakupiłem sobie rejestrator. Właśnie planuje podłączyć aby miała stałe zasilanie , aby wykorzystać tryb parkingowy.  Może ktoś wie , który z bezpieczników ma napięcie po wyłączeniu stacyjki ( chyba że "+" wyprowadzę bezpośrednio z  akumulatora -chociaż nie chce mi się tak bawić. I tu przechodzę do sedna sprawy:

Radio mam podłączone normalnie , czyli po wyłączeniu stacyjki radio się wyłącza. Jak podłączyć aby radio działało po wyłączonym zapłonie. Chciałem radio i kamerę podłączyć pod zapalniczkę w podłokietniku. W załączeniu schemat. Może mi ktoś krok po kroku opisze jak to zrobić.

Schemat.jpg

Schemat podłączenia masz w moim poście w tym wątku . Rejestrator podłącz w ,, skrzynce bezpiecznikowej " po lewej stronie tam chyba wszystkie gniazda są aktywne po wyłączeniu zapłonu . Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko myślałem że wystarczy podpiąć przewód "+" pod odpowiedni przewód w kostce ( ACC ale chyba lepiej pod B+ )

Wojtek74 ciekawy schemat ale nie do końca go rozumiem. Nie potrzebuje dodatkowego wyłącznika. Chcę tylko mieć możliwość włączenia radia po wyłączonej stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Makrys napisał:

Tylko myślałem że wystarczy podpiąć przewód "+" pod odpowiedni przewód w kostce ( ACC ale chyba lepiej pod B+ )

Wojtek74 ciekawy schemat ale nie do końca go rozumiem. Nie potrzebuje dodatkowego wyłącznika. Chcę tylko mieć możliwość włączenia radia po wyłączonej stacyjce.

Mogę napisać książkę jak wymieniałem korespondencję z chińczykiem  odnośnie podłączenia zasilania radia . Nie da się zrobić zasilania aby działało jak w oryginale , dla tego zrobiłem jak wyżej .

Edytowane przez Wojtek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie w szczególności do kolegi Makrys,

Ostatnio też zacząłem myśleć o wymianie rada na chińczyka Dasaite max6. Generalnie mam parę pytań :

https://pl.aliexpress.com/item/32993926906.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.15fc5c0fOsKJg7

- jak wygląda obsługa radia z kierownicy, czy poszczególne funkcje się programuje, tzn klawisze w kierownicy przypisuje się do funkcji ( widziałem filmik na youtube gdzie klawisze na kierownicy były programowane w radiu ),

- czy kamery 360  działają od razu po uruchomieniu ( czy trzeba też cos ustawiać ),

- czy można wgrać inne nakładki do androida,

- czy przy zamówieniu radia należy zwrócić na coś uwagę żeby było wszystko ok? ( oprogramowanie ? właściwe, canbus właściwy ? )

z góry dziękuje za pomoc

pozdr.

Marek

 

Edytowane przez nasedoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nasedoo napisał:

Witam, mam pytanie w szczególności do kolegi Makrys,

Ostatnio też zacząłem myśleć o wymianie rada na chińczyka Dasaite max6. Generalnie mam parę pytań :

https://pl.aliexpress.com/item/32993926906.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.15fc5c0fOsKJg7

- jak wygląda obsługa radia z kierownicy, czy poszczególne funkcje się programuje, tzn klawisze w kierownicy przypisuje się do funkcji ( widziałem filmik na youtube gdzie klawisze na kierownicy były programowane w radiu ),

- czy kamery 360  działają od razu po uruchomieniu ( czy trzeba też cos ustawiać ),

- czy można wgrać inne nakładki do androida,

- czy przy zamówieniu radia należy zwrócić na coś uwagę żeby było wszystko ok? ( oprogramowanie ? właściwe, canbus właściwy ? )

z góry dziękuje za pomoc

pozdr.

Marek

 

1. Musisz mieć odpowiedni canbus aby działało sterowanie z kierownicy. Canbusa powinni dać razem z radiem.  Nie musiałem  programować.

Zaprogramowałem tylko przyciski w radiu abym miał włączanie kamer.

2.Działają odraz po wrzuceniu wstecznego biegu. Możesz przypisać klawisz aby uruchamiało się po przyciśnięciu.

3.Można wgrać 

4.Przede wszystkim zamów takie radio aby obsługiwało kamery 360 CB008 DSP ( jak masz rocznik )

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rocznik samochodu 2017 przed lift tekna. Stacje chce kupić u tego samego gościa co Ty.

pozdr.

Edytowane przez nasedoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nasedoo napisał:

Mam rocznik samochodu 2017 przed lift tekna. Stacje chce kupić u tego samego gościa co Ty.

pozdr.

Ok polecam sklep. Bardzo pomocni.

Obecnie testuje FCC CAR LAUNCHER

https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-head-units/fcc-car-launcher-official-thread-t3639659

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nasedoo napisał:

Mam rocznik samochodu 2017 przed lift tekna. Stacje chce kupić u tego samego gościa co Ty.

pozdr.

Zamów sobie jeszcze to:

https://pl.aliexpress.com/item/33046602441.html?spm=a2g0o.detail.1000023.3.42394df2whfSDV

Wykorzystasz gps który jest zamontowany a aucie. Ja tak zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na oryginalnej nakładce na androida w tej stacji idzie tak zrobić jak na filmiku, czy to jest ta oryginalna nakładka?:

https://www.youtube.com/watch?v=oWJ3OlXgcCY

Chodzi mi o formę czarno biała?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, nasedoo napisał:

Czy na oryginalnej nakładce na androida w tej stacji idzie tak zrobić jak na filmiku, czy to jest ta oryginalna nakładka?:

https://www.youtube.com/watch?v=oWJ3OlXgcCY

Chodzi mi o formę czarno biała?

 

Tapetę można zmienić. jak kupiłem to miałem na niebiesko tak jak zdjęcia przykładowe w sklepie na ali. Mi się to nie podobało i aby zmienić musiałem wgrać nowy rom HTC4

https://www.youtube.com/watch?v=EhEdeD5RICk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...