Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm no jak się patrzy na obudowę radia z lewej strony jest dziurka i pisze "mic" czy to też jest mikrofon? czy ten na kablu jest dodatkowym.

Mówiąc szczerze nie chce mi się rozbierać słupka  że by poprowadzić przewód . Samochód mam jeszcze na gwarancji i nie chce za bardzo ingerować w rozbieranie samochodu.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że jak dodali zewnętrzny to ten wbudowany nie będzie miał pewnie za wysokich parametrów technicznych. Ja miałem zestaw głośnomówiący w standardowej opcji samochodu i można było  wykorzystać mikrofon samochodu jak stwierdził monter ale brakło jakiejś jednej przejściówki i zamontował ten dodatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnego mikrofonu nie podłączysz do stacji multimedialnej , jest na innej pojemności oraz impedancji niż ten z radia . U mnie mikrofon wbudowany w radio doskonale sobie radzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kogutor napisał:

No własnie że nie.Nie jestem w stanie nawet przywrócić ustawień fabrycznych bo nie mam jak wpisać do formularza kodu cyfrowego.

cześć, czy to jeszcze aktualne?

które ustawienia fabryczne chcesz przywrócić? te androidowe czy MCU? androidowe resetuje się z ustawień systemowych (chyba ostatnie w ustawieniach). jeżeli nie ma takiej opcji, to tak jak MAKRYS pisał -resetujesz przez przycisk na obudowie, ale trzymasz aż do momentu wejścia w tryb 'RECOVERY' (czyli, trzymasz ~5-10s do restartu i ok. 10-15s do mom. aż przyciski na obudowie radia zaczną migać. wtedy możesz puścić). w recovery wybierasz 'wipe data / factory reset' (albo coś takiego) i masz przywrócone ustawienia fabryczne.

kolejna opcja to instalacja jakiegoś custom-roma. wtedy również będziesz miał wyczyszczone dane.

 

@wbudowany mikrofon z oryginalnej instalacji.

z moich doświadczeń mikrofon wbudowany w chińskie radio jest słaby. korzystam z dodatkowego mikrofonu dostarczonego z chińczykiem. kabel poprowadziłem za plastikami a sam mikrofon przyczepiłem za kierownicą (mniej więcej na wprost ust). słychać dużo lepiej.

co do wykorzystania nissanowskiego mikrofonu -jest pewien problem. mikrofon z QQ jest to mikrofon aktywny zasilany +12V z oryginalnego radia. MIC VCC podawane jest po 'przekręceniu kluczyka' stale (z instrukcji serwisowej); nie sprawdzałem, ale wydaje się, że ten dodatkowy zewnętrzny mikrofon do chińskiego radia jest pasywny (nie ma zasilania) ale to nie jest specjalnie duży problem (+12V acc można łatwo dostarczyć). wyprowadzenie kabli jest w jednej z dwóch kostek podłączanych do chińczyka (schemat poniżej).

jednak lepszym wyjściem byłoby +12V załączane i odłączane w miarę potrzeby, tak aby mikrofon nie działał przez cały czas. ale to wymaga zaangażowania ze strony chińczyka.

próbowałem pogadać z chińczykami w/s zasilania mikrofony (chińczyk ma wyprowadzony dodatkowy wolny kabel, w którym pojawia się napięcie po odpaleniu amplikacji FCAM) ale nie byli zainteresowani problemem.

 

czy ktoś może potwierdzić, że mikrofon (znajduje się za plastikiem przy lusterku/przyciskach podświetlania wnętrza) jest stale aktywny po włączeniu stacyjki?

az-1.png

_wolny kabel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahtew, dzięki za wskazówki.Reset do ustawień fabrycznych się udał i wszystko po ustawieniu wróciło do normy.Nawet pokazuje się osoba która dzwoni na panelu czego wcześniej nie było. Co do mikrofonu QQ, to gość który mi zakładał max 6 potwierdził że ten mikrofon fabryczny jest w okolicy górnego oświetlenia nad lusterkiem i można by było go wykorzystać ale zabrakło kilka cm przewodu i trzeba zastosować złączkę a więc odpuściłem i kazałem założyć ten dodatkowy. 

I z innej beczki, czy ktoś może ma podłączony rejestrator jazdy do tego chińczyka? Ja kupiłem u tego samego sprzedawcy rejestrator i co prawda nagrywa ale obsługująca go aplikacja zainstalowana do jego obsługi to porażka.Nic tam praktycznie nie działa, czy ktoś może coś polecić?

Rejestrator https://pl.aliexpress.com/item/32809358151.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.70525c0fPYQxT2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj aktualizowałem system i MCU. Poniżej info prosto z firmy  Dasaita, dotyczy MAX 6 .

Oto najnowszy link do systemu i aktualizacji:

Wersja MAX6: PX6 HA2_rk3399_9.0_ota (20191210) https: //drive.google.com/file/d/1vLfeYwuPzA-Gv-tOE0HpjeN3PPXqJWLY/view

Pobierz, a następnie TYLKO umieść plik update.zip na USB (najpierw sformatuj USB).

Na koniec kliknij ustawienie> system> aktualizacje systemu, aby je zaktualizować.

Oto najnowsze łącze z MCU i aktualizacjami

V3.40 https://www.sendspace.com/pro/24shf3

Pobierz, a następnie TYLKO umieść plik IMG na USB (najpierw sformatuj USB).

Na koniec kliknij ustawienie> system> aktualizacja MCU, aby je zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a różnica miedzy PX6 a PX5. Czy opłaca się kupić droższe z pX6? Są jakieś konkretne korzyści poza interfejsem i pamięcią ?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nasedoo napisał:

Panowie a różnica miedzy PX6 a PX5. Czy opłaca się kupić droższe z pX6? Są jakieś konkretne korzyści poza interfejsem i pamięcią ?

pozdr.

Pamięci ram im więcej tym lepiej. Ja ma PX6 Jestem mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PX5 i PX6 mają tyle samo RAM różnią się pamięcią wewnętrzną oraz PX6 ma trochę szybszy procesor . Mam PX5 i prędkość działania przy uruchomionych 4-5 aplikacjach jak dla mnie jest więcej niż dobra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do makrysa.

Jak zamawiałeś radio z ali..  wysyłka była z niemiec? Jak wygląda sprawa podatku i cła? ( chyba nie ma? )  No i jaki kurier  ( firma )Ci paczkę dostarczył do domu ? Czy dzwonił wcześniej? Zastanawiam się jaki adres dostawy podać bo cały dzień praktycznie mnie nie ma. Płaciłeś przez przelewy24 ? To mój pierwszy zakup z chin i stąd te trochę dziwne  pytania.

pozdr.

Edytowane przez nasedoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, nasedoo napisał:

Jeszcze jedno pytanie do makrysa.

Jak zamawiałeś radio z ali..  wysyłka była z niemiec? Jak wygląda sprawa podatku i cła? ( chyba nie ma? )  No i jaki kurier  ( firma )Ci paczkę dostarczył do domu ? Czy dzwonił wcześniej? Zastanawiam się jaki adres dostawy podać bo cały dzień praktycznie mnie nie ma. Płaciłeś przez przelewy24 ? To mój pierwszy zakup z chin i stąd te trochę dziwne  pytania.

pozdr.

Wysyłka z Anglii. Bez cła i podatku. Kurier DPD. Jak paczka była w Polsce przez stronę dpd zaznaczyłem odbiór w punkcie.

Mam kartę Revoult , oraz kartę  do płatności internetowej ( przed płatnością doładowuje ją odpowiednią kwotą ) z mbank-u

Weź opcje śledzenia paczki w momencie zamawiania radia.

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, nasedoo napisał:

Panowie a czy chińczyk coś zrobił z tymi szumami przy uciszonym radiu ?

 

U mnie nic nie szumi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad kupnem takiego radia mam  pytanie czy trzeba jeszcze coś dokupić żeby wszystko działało mam kamery 360 i system parkowania, może ktoś jest z podlaskiego żeby można było zobaczyć jak to wygląda na żywo 

Edytowane przez Medzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy słuchanie muzyki z YouTube w stacji dasaita jest możliwe z większą prędkością bo kolega ma radio gms 9981 navix i po przekroczeniu prędkości 20 km to się wyłącza 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy słuchanie muzyki z YouTube w stacji dasaita jest możliwe z większą prędkością bo kolega ma radio gms 9981 navix i po przekroczeniu prędkości 20 km to się wyłącza 
 
U mnie na PX5 idzie bez problemu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Medzik napisał:

Mam pytanie czy słuchanie muzyki z YouTube w stacji dasaita jest możliwe z większą prędkością bo kolega ma radio gms 9981 navix i po przekroczeniu prędkości 20 km to się wyłącza 

 

Jeżeli są zabezpieczenia to je wyłączasz i jazda do przodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wojtek74 napisał:

Jeżeli są zabezpieczenia to je wyłączasz i jazda do przodu .

Dokładnie. Jest zabezpieczenie aby podczas jazdy nie oglądać filmów. Można to wyłączyć w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 22:24, nasedoo napisał:

Panowie a różnica miedzy PX6 a PX5. Czy opłaca się kupić droższe z pX6? Są jakieś konkretne korzyści poza interfejsem i pamięcią ?

pozdr.

Miałem zarówno px5 jak i px6. jest wyraźna różnica na korzyść px6 (szybkość uruchamiania, szybkość działania). ale różnica odczuwalna jest przez kilka pierwszych minut ponieważ radia zamknięte są w metalowej puszcze bez wentylacja. przy jeździe na mapach + yanosik + muzyka procesor się przegrzewa i zmniejsza szybkość. więc bez wprowadzenie modyfikacji nie odczujesz realnej różnicy. aby pozbyć się problemów z przegrzewaniem jeżdżę ze zdjętą górną pokrywą oraz wymieniłem radiator na większy. wtedy nie ma żadnego ograniczania prędkości

 

W dniu 26.01.2020 o 21:35, nasedoo napisał:

Panowie a czy chińczyk coś zrobił z tymi szumami przy uciszonym radiu ?

 

nic nie zrobi do momentu wprowadzenia nowego rodzaju płytki MCU. szumy wynikają z błędu w projekcie- wzmacniacz, koncentrator USB, DSP oraz preamy zasilane są z jednego źródła bez dodatkowej filtracji. szumy wprowadza wzmacniacz. po odłączeniu wzmacniacza (korzystanie z preamp). szumy praktycznie znikają.

starsze płytki MCU v840/px5 bez DSP nie mają takiego problemu.

 

W dniu 28.01.2020 o 10:14, Medzik napisał:

Witam zastanawiam się nad kupnem takiego radia mam  pytanie czy trzeba jeszcze coś dokupić żeby wszystko działało mam kamery 360 i system parkowania, może ktoś jest z podlaskiego żeby można było zobaczyć jak to wygląda na żywo 

musisz wybrać odpowiedni canbus oraz poprosić ich o przejściówkę do GPS. jeżeli korzystasz z DAB to można dokupić przejściówkę FAKRA (wtedy skorzystasz z wbudowanej anteny). reszta działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  dzisiaj zamówiłem dasaite  max6 u tego sprzedawcy co Makrys.

Mam nadzieje ze będę zadowolony.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, nasedoo napisał:

Witam,  dzisiaj zamówiłem dasaite  max6 u tego sprzedawcy co Makrys.

Mam nadzieje ze będę zadowolony.

pozdrawiam

Będziesz zadowolony. Widzę że jesteś z Poznania ( Oborniki ) to do Ostrowa blisko. Jakby co to pisz pomogę

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , też zakupiłem to radyjko i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zabiorę się za montaż, czy przy okazji wymienialiście głośniki na coś co będzie lepiej grało niż fabrycznie nie Bose ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...