Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba to idzie ale nie wiem jak.

Taki tablet kiedys kupilem ale nadaje sie tylko jako prognoza pogody, wisi na scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak próbuję odpalić canal+ to wyskakuje mi coś takiego. A co do systemu to znalazłem to. Nic mi to nie mówi niestety:). Ale może ktoś się zna i coś podpowie. Próbowałem jeszcze odpalić Canal+ poprzez różne przeglądarki ale niestety.

Chyba zaatakuje sprzedawcę. Zobaczymy co powie.

20210907_183830.jpg

20210907_183948.jpg

20210907_184246.jpg

20210907_184256.jpg

Edytowane przez levybakubaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, levybakubaku napisał:

Jak próbuję odpalić canal+ to wyskakuje mi coś takiego. A co do systemu to znalazłem to. Nic mi to nie mówi niestety:). Ale może ktoś się zna i coś podpowie. Próbowałem jeszcze odpalić Canal+ poprzez różne przeglądarki ale niestety.

Chyba zaatakuje sprzedawcę. Zobaczymy co powie.

20210907_183830.jpg

Masz odblokowany system dlatego się canal+ się burzy. Są ponoć programy które symulują że masz system bez roota. Ale ja z nich nigdy nie korzystałem. A zobacz jak byś uruchomił canal przez Kodi , są poradniki jak to zrobić.

Edytowane przez Rapi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2021 o 20:27, Rapi napisał:

Masz odblokowany system dlatego się canal+ się burzy. Są ponoć programy które symulują że masz system bez roota. Ale ja z nich nigdy nie korzystałem. A zobacz jak byś uruchomił canal przez Kodi , są poradniki jak to zrobić.

Dzięki. Spróbuję z Kodi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam i ja zamiar kupić daseita i napisałem do chińczyka jaki model poleca do mojego QQ i odpisał że taki:

Mam QQ N-CONNECTA 2018r ma ktoś może takie radio w swoim QQ? 

Screenshot_20210925_182323_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam i ja zamiar kupić daseita i napisałem do chińczyka jaki model poleca do mojego QQ i odpisał że taki:
Mam QQ N-CONNECTA 2018r ma ktoś może takie radio w swoim QQ? 
Screenshot_20210925_182323_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.70547b6b32f4f77f02d08605cd97297d.jpg
Mam takie samo. Było tańsze ale i polityka finansowa była inna - dolar i euro było tańsze. Patrz na przesyłkę z UE choć teraz to mi i Fedex i tak fakturkę za cło wystawił jak interfejs diagnostyczny kupilem przez Ali przez Czechy. Zerknij tylko jakie kable potrzebujesz z canbusem (czy masz kamery 360)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka




2 015,54 zł 19%OFF | Radio samochodowe nawigacja, Android 10, 2 Din, GPS dla Nissan x-trail J11 Qashqai Rouge 2014-2019, PX6, DSP, IPS ekran 4Gb + 64Gb RDS Wi-Fi BT USB
https://a.aliexpress.com/_vKHhgG6e03da71fb7dafe76dfdcc9b2ceede45.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie radio jak Twoje max 10 jest teraz na Ali za 1774zl a to które chińczyk mi zaproponował vivid 10 sam widzisz ile droższe a to i to ma 4gb 64gb więc nie wiem z kąd taka różnica w cenie ale może się dowiem bo właśnie napisałem do chińczyka i zobaczymy co mi odpowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Golum to jest sklep MTKNAVI? Podasz link do oferty?

Ja też mam n-connecte z kamerami więc rodzaj radia to CB008
Kupowałem takie: https://www.aliexpress.com/item/32993926906.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.5745685cGz6Ybk
plus ten kabelek żeby podłączyć się pod oryginalny moduł GPS https://www.aliexpress.com/item/33046602441.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.220a1bacyAOjae

Tylko, że ja wtedy płaciłem 378USD (czerwiec 2020)

Jak będziesz kupował z Ali to pamiętaj by wybrać dostawę z Europy ponadto sprawdź peppera bo może akurat będą kody
i użyj jakiegoś cashbacka (np. Goodie cashback) żeby jeszcze dodatkowo urwać z ceny :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Golum napisał:

To kabelka do GPS nie było w komplecie? To radio nie z tego sklepu tylko z Ali :

https://a.aliexpress.com/_mPcUzW2

To i to radio chyba są takie same technicznie, różnica tylko Twoje 2din a to z linka co planuje kupić 1din 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTKNAVI to sklep na Ali
obraz.png.ba334599cc5ace7bd66c2709966fe42a.png

MTKNAVI sprzedaje radia Dasaita tylko trochę taniej niż w oficjalnym sklepie Dasaita (do którego link podałeś).
W ofercie, którą podlinkowałem masz taki screen (w ofertach ze sklepu Dasaita też są ale nie w tej, którą podlinkowałeś):
obraz.thumb.png.1a1918ac6203057e40870b42ea060b50.png

Zakładam, że masz aktualnie radio takie jak na zdjęciach więc będziesz potrzebował CB008 - moim zdaniem taką opcję powinieneś wybrać.

Jak ja kupowałem to w zestawie był canbus oraz antena GPS a jak chcesz używać fabrycznego GPSa to musisz mieć ten kabelek, o którym wspomniałem bo nie jest on w standardzie.
Tak samo jak korzystasz z radia DAB to musisz dokupić antenkę https://s.click.aliexpress.com/e/_pIZ3ZGS

Info z oferty, z której ja kupowałem:
obraz.thumb.png.44008280ffdf3faa947d31d4e055e4fe.png

Info z Twojej oferty - więc wygląda, że jak będziesz kupował z tego linka co podałeś to nie będziesz potrzebował dodatkowego kabelka by podłączyć GPS bo będzie on wbudowany:
obraz.thumb.png.de45a34dc12e1bfb8b5414fa2da8bccd.png


Jak będziesz montował to polecam zobaczyć najpierw ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=bXupDD1SQUA :)

W razie pytań chętnie pomogę o ile będę wiedział :)


-------- aktualizacja-----

@Golum tutaj masz montaż tego VIVIDa :)

 

Edytowane przez Jacoob
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

czy działa może asystent google na PX6 (aby wybrać głosowo kontakt z książki) ?
oraz czy TPMS przestanie działać wraz z wymianą radia ?

Edytowane przez zawart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy działa może asystent google na PX6

 

2 godziny temu, zawart napisał:

czy TPMS przestanie działać wraz z wymianą radia ?

nie, dziala normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zawart napisał:

czy działa może asystent google na PX6 (aby wybrać głosowo kontakt z książki) ?
oraz czy TPMS przestanie działać wraz z wymianą radia ?

Na PX5 działa to i pewnie na PX6 też działa .

TPMS działa normalnie , to wyświetla się na wyświetlaczu centralnym zegarów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Jestem od niedawna posiadaczem QQ2019 wersja tekna z nagłośnieniem bose. 

Zastanawiam się nad zmianą fabrycznego audio głównie z dwóch powodów:

1.mały ekran i do tego jego słaba rozdzielczość,

2.Czasami podczas podróży z Android Auto potrafi wywalić na chwilę google mapsy np. po wjechaniu w dziurę i trzeba czekać aż wszystko się uruchomi na nowo. 

 

Szczerze powiedziawszy nie przeczytałem od deski do deski tych 32 stron dyskusji, ale myślę, że po łebkach ok połowy tak:) 

W związku, że temat rozpoczął się już kilka lat temu, to są tu można powiedzieć doświadczeni użytkownicy nowego systemu multimedialnego którzy rozwieją moje wątpliwości.

 

Moje największe obawy/pytania  po lekturze forum to:

1.czy obecnie problem z szumami już nie występuje ?

2.Czy wymiana na PX6 nie odbędzie się kosztem jakości dźwięku? (nie wiem czy oryginalne audio też jest bose. Melomanem nie jestem, ale nie chciałbym wydawać kasy, żeby mieć gorszy dźwięk.

A może w chwili obecnej jest już coś nowszego/lepszego niż PX6? 

3.Czy oryginalny mikrofon działa, czy może nie ma konieczności jego podłączania?

4.Czy wszystkie funkcje łącznie z kamerami 360 działają bez problemu? Czy kamery włączają się automatycznie przy cofaniu bądź powolnym dojeżdżaniu do przeszkody z przodu ?  

5. Jaka jest rozdzielczość owej stacji multimedialnej ? Czy na prawdę jest przepaść względem oryginału?

6.No i generalnie jaka jest stabilność tego cuda? Czy wiesza się laguje itp. Czy nie sprawia żadnych problemów :) 

 

Z góry dziękuję za odzew.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- nie wiem czy inni sie zalili ale u mnie ten problem nie wystepuje

2- jakos dzwieku jest o niebo lepsza (moje zdanie)

3- na mikrofon nie narzekam, nie jest super ale idzie z tym "zyc"

4- wszastko dziala, kamery sie zalanczaja

5- rozdzielczosc 1024-600

6- na ogol jest bardzo stabilny ale czasami moze zakaprysic jak to Androi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Znalazłem używaną stację, tylko że sprzedający wszedł w jej posiadanie chyba przypadkiem i nie jest w temacie. Może bym i zaryzykował taki zakup z tego względu że blisko mojego miejsca zamieszkania. Tylko czy pomoże mi ktoś rozszyfrować parametry modelu ha5225d-max6 ? Co to ma w środku? Oraz drugi problem - facet sprzedaje to bez okablowania. Domyślam się, że chińczyki dopomogą w doborze całych bebechów do mojego auta, ale jaki to może być +/- koszt?  

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do J11 byly trzy radia i oczywiscie rozne wtyczki (okablowanie) wiec tu trzeba byc ostrozny, bo potem bedziesz szukal przejsciowek a takich nie ma. z Tymi kablami od chinczyka to bym byl ostrozny bo sprzedaja niechetnie chyba, ze od producenta ale lepiej sie zapytac. Co tu chcesz rozszyfrowac? Bylo to radio z QQ? to musi dzialac. Ostatni model jak sie nie myle to byl HA5225 max10 i taki ja kupilem w2020 do mojego.

Bez okablowania ja bym nie kupil bo to tylko znaki zapytania, co potem jak cos nie bedzie dzialac? bedziesz szukal co jest powodem,radio?,okablowanie?

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 09:35, Pawel_1007 napisał:

P.S Znalazłem używaną stację, tylko że sprzedający wszedł w jej posiadanie chyba przypadkiem i nie jest w temacie. Może bym i zaryzykował taki zakup z tego względu że blisko mojego miejsca zamieszkania. Tylko czy pomoże mi ktoś rozszyfrować parametry modelu ha5225d-max6 ? Co to ma w środku? Oraz drugi problem - facet sprzedaje to bez okablowania. Domyślam się, że chińczyki dopomogą w doborze całych bebechów do mojego auta, ale jaki to może być +/- koszt?  

Pozdrawiam 

Tutaj masz opis :

https://pl.aliexpress.com/item/33013826040.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.1.28c25e43vqGeuj&pdp_npi=2%40dis!PLN!3 283%2C58 zł!3 283%2C58 zł!!!!!%402100bdd716655798916463813e133c!10000004009944103!sh

a koszt okablowania z can bus to około 600 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.10.2022 o 09:35, Pawel_1007 napisał:

P.S Znalazłem używaną stację, tylko że sprzedający wszedł w jej posiadanie chyba przypadkiem i nie jest w temacie. Może bym i zaryzykował taki zakup z tego względu że blisko mojego miejsca zamieszkania. Tylko czy pomoże mi ktoś rozszyfrować parametry modelu ha5225d-max6 ? Co to ma w środku? Oraz drugi problem - facet sprzedaje to bez okablowania. Domyślam się, że chińczyki dopomogą w doborze całych bebechów do mojego auta, ale jaki to może być +/- koszt?  

Pozdrawiam 

I jak zamontowane?:)

 

A dajcie jakieś zdjęcie jak to wygląda . Mam dylemat bo ja lubię fizyczne przyciski i chętnie bym wymienił ekran ale pozostawił te przyciski po bokach ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale ja nie rozumie o co Ci chodzi. Wytlumacz to bardziej po ludzkiemu. W cytacie jest mowa o radiu na androidzie a Ty chcesz wymienic ekran z elektronika i zachowac przyciski?

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2022 o 20:08, Banan61 napisał:

Przykro mi, ale ja nie rozumie o co Ci chodzi. Wytlumacz to bardziej po ludzkiemu. W cytacie jest mowa o radiu na androidzie a Ty chcesz wymienic ekran z elektronika i zachowac przyciski?

hmm a co ma system do radia  : ) nie znoszę dotykowych przycisków w nowych autach , czy to haptyczne czy inne dla mnie to syf szczególnie np jak panel klimatyzacji się nimi obsługuje : ) wiem że to cały ekran ale jakby była  możliwość mieć fizyczne przyciski jak na przykładzie MisilYE  byłoby super :)

W dniu 3.12.2022 o 09:35, MisilYE napisał:

dokładnie :) a jak to jakościowo się ma do tej daisaity ? bo tam rozumiem , że ten panel po lewej stronie ekranu jest dotykowy ?

 

Wiem że wszyscy prawie chwalicie te chińczyki ale puentując czy to śmiga jak dobry flagowy smartphone czy jak telewizor na androidzie : P Podoba mi się takie rozwiązanie ale  cały czas mam dylemat czy jest mi to w ogóle potrzebne ;/ chociaż nikt tu chyba nie narzekał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JasiQ napisał:

a jak to jakościowo się ma do tej daisaity ? bo tam rozumiem , że ten panel po lewej stronie ekranu jest dotykowy ?

 

To jest tylko przykład  że takie radia też są dostępne.Jak to działa ,jak się ma do Daisaity  nie mam pojęcia .

Jak to mówią ..kto nie ryzykuje........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...