Jump to content
Wspieramy Kacpiego, synka naszego kolegi Read more... ×
miki12

Check engine.

Recommended Posts

miki12

Witajcie.

Mam problem z autem córy.  Micra 1.2 80 KM. Dzisiaj  podczas jazdy nagle przestała przyspieszać i zapaliła się kontrolka check engine. Przy próbie uruchomienia załapie na moment i zaraz wyświetli check'a no i zgasnie. 

Czy może ktoś miał podobny problem lub podpowie co mogło pójść nie tak. 

Pozdrawiam.

stuff1000

Najpierw trzeba błędy sprawdzić, jesli pali się check engine.

miki12

Tak. Ale znalazłem w necie film gościa z Anglii.  Ma dokładnie to samo. Diagnoza wyciągnięty łańcuch rozrządu.

micrinek

Witam!

1) Mechanik/lub ktoś posiadający oprogramowanie  + komputer + elm327

2) odczytanie kodu błędu 

3) poprawna interpretacji!!!

Proszę o informację czy po kolejnych uruchomieniach i rozgrzaniu silnika do temperatury ok. 45*C dolegliwość znika?

Miałem podobną sytuację i chociaż 95% osób w necie wskazywało na wymianę łańcucha rozrządu z powodu jego rozciagnięcia - przyczyną był uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu. 

miki12

No więc tak. Był znajomy mechanik. Podłączył się   kompem i był błąd coś z synchronizacja rozrządu czy coś takiego. Później odpalił auto po trzech dniach nie odpalania.  No i od razu powiedział że i faktycznie słyszałem jak zadzwonił łańcuch.

Diagnoza łańcuch. Micra jest umówiona do na wymiana. Zobaczymy co będzie po wymianie.

Dam znać.

lukas88despol
W dniu 1.05.2019 o 21:50, miki12 napisał:

No więc tak. Był znajomy mechanik. Podłączył się   kompem i był błąd coś z synchronizacja rozrządu czy coś takiego. Później odpalił auto po trzech dniach nie odpalania.  No i od razu powiedział że i faktycznie słyszałem jak zadzwonił łańcuch.

Diagnoza łańcuch. Micra jest umówiona do na wymiana. Zobaczymy co będzie po wymianie.

Dam znać.

Udało się naprawić? Co było przyczyną?

miki12

Tak udało. Najpierw wymienili rozrząd. Po dwóch dniach micra padła. Powrót do mechanika. Diagnoza czujnik wałka.