Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Check engine.


miki12

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam problem z autem córy.  Micra 1.2 80 KM. Dzisiaj  podczas jazdy nagle przestała przyspieszać i zapaliła się kontrolka check engine. Przy próbie uruchomienia załapie na moment i zaraz wyświetli check'a no i zgasnie. 

Czy może ktoś miał podobny problem lub podpowie co mogło pójść nie tak. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba błędy sprawdzić, jesli pali się check engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

1) Mechanik/lub ktoś posiadający oprogramowanie  + komputer + elm327

2) odczytanie kodu błędu 

3) poprawna interpretacji!!!

Proszę o informację czy po kolejnych uruchomieniach i rozgrzaniu silnika do temperatury ok. 45*C dolegliwość znika?

Miałem podobną sytuację i chociaż 95% osób w necie wskazywało na wymianę łańcucha rozrządu z powodu jego rozciagnięcia - przyczyną był uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Był znajomy mechanik. Podłączył się   kompem i był błąd coś z synchronizacja rozrządu czy coś takiego. Później odpalił auto po trzech dniach nie odpalania.  No i od razu powiedział że i faktycznie słyszałem jak zadzwonił łańcuch.

Diagnoza łańcuch. Micra jest umówiona do na wymiana. Zobaczymy co będzie po wymianie.

Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 1.05.2019 o 21:50, miki12 napisał:

No więc tak. Był znajomy mechanik. Podłączył się   kompem i był błąd coś z synchronizacja rozrządu czy coś takiego. Później odpalił auto po trzech dniach nie odpalania.  No i od razu powiedział że i faktycznie słyszałem jak zadzwonił łańcuch.

Diagnoza łańcuch. Micra jest umówiona do na wymiana. Zobaczymy co będzie po wymianie.

Dam znać.

Udało się naprawić? Co było przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...