Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Patrol 3,0 Di SWAP na M57 - KOSZTY

Fifi

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Pytanie jak w temacie, jakie są przybliżone koszty włożenia w Patrola Y61 w manualu silnika BMW M57 (celuję w te z żeliwnym blokiem, 184 lub 218 KM).

Czy wystarczy wywalić stary silnik i wszystko podejdzie od strzała czy potrzebne są jakieś kity do adaptacji skrzyni? Jak z łapami silnika, trzeba robić samemu?

Jak wiązka elektryczna i sterowanie silnikiem?

Mam mechanika, który twierdzi, że zęby zjadł na BMW, ale takich przekładek jeszcze nie robił, poradzi sobie czy trzeba szukać specjalistycznych warsztatów.

Nie ukrywam, że cena 30-35 tysi za przekładkę silnika po lekkim tuningu zwaliła mnie z nóg...

Edited by Fifi
SNAKE4X4

25 tysi w Kielcach i wybierasz silnik z BMW na chodzie, czyli masz kontakt z dawcą przed wyjęciem organu

jak chcesz zrobić to sam za 15 to powodzenia, zestawy do połączenia silnika i skrzyni biegów dostępne na znanym portalu aukcyjnym

są myki które trzeba wypraktykować, a nauka kosztuje, a doświadczenie jeszcze więcej

• 2 weeks later...

Niestety tyle to kosztuje. jeśli masz Patrola 3.0 to nie musisz zmieniać skrzyni, jeśli swap ma być z wersji 2.8 to musisz kupić skrzynię z 3.0 ZD30. W internecie są gotowe zestawy do konwersji ktore zawierają: sprzęgło, koło zamachowe, kryzę (adapter) - cena około 6500PLN. Koszt silnika BMW to 3000 -4000 Tysiące, ale lepiej kupić całe auto które będzie dawcą (kupujesz BMW z silnikem M57 rozbitego lub ściągniętego z anglii) - cena około 7000PLN za takie auto ale masz wszystko co potrzeba: silnik, klimatyzację, immobilizer etc. Taki silnik przed włożeniem trzeba doprowadzić trochę do ładu - nie ukrywajmy silniki BMW M57 mają już trochę przejechane więc potrzebny jest lekki remont: świece, oleje, pompy, paski, być może regeneracja głowicy i turbo - takie minimum startowe, więc musisz jeszcze dołożyć minimum ze 4000tys do tego silnika. Łapy silnika M57 do konwersji kupisz w Fabryce 4x4 - kilka stów - następnie trzeba je wspawać w ramę patrola. Od razu dajesz nowe poduszki silnika - oryginalne od M57 - kilka stów. Musisz zrobić nowy wydech - pewnie z 2000 tyś, nowa wiązka żeby spiąć silnik z elektryką patrola - pewnie z 4000 tyś minimum. A robocizna - to juz indywidualnie wg stawek  warsztatu sobie policzysz. Tak więc jak by nie liczyć i gdzie nie oszczędzić to wychodzi grubo ponad 20 tyś. Do tego mogę się założyć, że jak zaczniesz się za to zabierać to wyjedzie Ci sporo innych problemów, na ktore napotkasz - zdejmiesz karoserię z ramy i się okaże, że rama jest przerdzewiała - trzeba spawać - kolejne tysiące, buda pewnie też będzie do roboty. Tak więc jak nie masz "wolnych" 40- 50 tyś PLN to lepiej sobie daruj temat SWAPA.

• 3 months later...
Chester280g
On 4/25/2019 at 4:49 PM, SNAKE4X4 said:

25 tysi w Kielcach i wybierasz silnik z BMW na chodzie, czyli masz kontakt z dawcą przed wyjęciem organu

jak chcesz zrobić to sam za 15 to powodzenia, zestawy do połączenia silnika i skrzyni biegów dostępne na znanym portalu aukcyjnym

są myki które trzeba wypraktykować, a nauka kosztuje, a doświadczenie jeszcze więcej

Hey dzień dobry mógł byś podać jakiś namiar na warsztat o którym mówisz w Kielcach petergagol@inyeria.pl na emaila czy priw jak wolisz ja mam patrola z padnietym silnikiem 2.8 D i chciałem szukać 4.2 nissana lub toyoty od. Ale jeśli by bmw pasowało - dlatego chcialem porozmawiac z fachowcem co doradzi i ewentualnie wstawic auto. 

Dziękuję i pozdrawiam piotr

• 2 weeks later...
  • 3 months later...

CZEŚĆ WSZYSTKIM

MAM PYTANIE .....

POSZUKUJĘ ELEKTRONIKA KTÓRY OGARNIE MI ELEKTRYKĘ 

-PROBLEM POLEGA NA TM ŻE MAM PATROLA Y61 3.0 W AUTOMACIE

SPASUJĘ SILNIK ZE SKRZYNIĄ ALE JEŚLI CHODZI O ELEKTRYKĘ TO JESTEM GŁĄB......

PODPOWIECIE? BĘDĘ WDZIĘCZNY

• 1 month later...

Co chcesz zrobić najpierw napisz. Swapujesz silnik bmw do patrola? $skąd jesteś? Mam elektroników w okolicy Warszawy. 

• 2 weeks later...
W dniu 26.01.2020 o 00:07, jammer napisał:

Co chcesz zrobić najpierw napisz. Swapujesz silnik bmw do patrola? $skąd jesteś? Mam elektroników w okolicy Warszawy. 

tak myślę o silniku bmw 2,5 a mieszkam w Ełku ,,,,

• 1 month later...

Witam. 

Potrzebuje namiary na warsztat ktory taki swap silnika robi... w sensie ze sie tym zajmuje... 

• 8 months later...

Witam, mam pytanko chce zrobić  sobie Patrola y61, mam kompletnego dawce BMW 3.0D z automatem 6hp ale nie mam patrola :) Teraz jest pytanie czy szukać manuala i zrobić swap samego silnika z bmw tak jest najszybciej i najtaniej ? Ale jest taka kwestia że bym wolał automat i kupić patrola w automacie i wsadzić silnika z bmw i automat z nissana czy caly komplet czyli silnik i skrzynia z bmw? Jak jest z automatami w nissanie?