Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wytłumienie pedału gazu?


Jumar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Jestem tutaj nowy :)  Miesiac temu stałem się posiadaczem nowego Nissana Qashqai 1,3 N-Connecta. Na liczniku mam już prawie 2000km, autkiem dość fajnie się jezdzi, ale nurtuje mnie jedna sprawa  - tak mniej więcej od 1000km  zaczałem wyczuwać słabe wytłumienie pedału gazu, Nie są to jakieś specjalne mocne drgania, raczej coś na kształt bardzo delikatnego mrowienia np. jak jadę bardzo delikatnie dociskając pedał gazu. W sumie trudno powiedzić czy to drgania z opon, karoserii, czy od silnika. Różnymi samochodami już jeżdziłem ale nigdy nie czułem czegoś podobnego przy naciskaniu pedalu gazu. Może to kwestia 18 calowych opon Michelina? Nie ma pojęcia jak działa amortyzacja pedału gazu. Umówiłem się do serwisu - niech sprawdzą czy mi się tylko wydaje a może ten model tak ma? Czy ktoś miał podobne odczucia po zakupie nowego samochodu? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Zero podobnych odczuć.Pedał gazu to elektroniczny potencjometr,wogóle nie związany mechanicznie z osprzętem silnika.Ale,może u Ciebie jest co śnie tak,jakieś luzy? i wibracje nigdzie nie odczuwalne przenoszą się na ten pedał?Znając podejście ASO,...nie stwierdzą nic  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję Twoich odczuć - ale pedał przyspiesznika w żaden sposób nie jest fizycznie połączony z czymkolwiek poza karoserią. To tylko kawałek plastiku z potencjometrem - jak pisze Jacko29. Więc trudno będzie go wygłuszyć czy znaleźć źródło drgań, które akurat czujesz na pedale przyspiesznika, a których źródło może być gdziekolwiek indziej i tak sobie rezonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumar poszukaj kogoś na forum z okolicy, zamieńcie się na chwile, będziesz wiedział czy masz o co dalej walczyć .... Albo jedz do dilera na jazdę testową nowym qq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rok 2017 silnik 1.2 po 1500 km dokładnie to samo zacząłem odczuwać, w żadnym z poprzednich aut nie miałem takiego objawu.

Delikatne wibracje jakby po jakimś elemencie przenosiły sie tylko na pedał przyspieszenia. Nawet nie wiem czy wibracje ustały czy po prostu się przyzwyczaiłem do tego, przy następnej okazji sprawdzę i dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że ktoś miał wibracje na oponach Michelin. Po zmianie na innego producenta (na gwarancji) ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako ze zaczałem temat - winien jestem przedstawienia Wam aktualizacji :)  Jestem po dwóch wizytach w ASO - szef serwisu przejechał sie i stwierdził, że rzeczywiście jakieś lekkie wibracje są wyczywalne, ale po sprawdzeniu auta od spodu okazuje sie że wszystko w porządku, nie ma co naprawiać ( przy o okazji zrobili jakąś aktualizacje oprogramiwania silnika ale to wibracji na pedale nie zmniejszyło). Dali mi się też przejechać innym Qashqaiem z przebiegiem 500km i w sumie miałem podobne wrażenia, może te wibracje były delikatnie lżejsze ale tez były wyczuwalne. Czyżby ten model tak miał ? a może ja jestem osobą jakoś specjalnie wyczuloną? już sam nie wiem. Staneło na tym ze pojezdze jeszcze z miesiąc żeby dobić do 5000km i zobaczymy czy sie to zwiększy czy zmiejszy ( czytaj przyzwyczaje się) i wtedy do nich ewentualnie wróce.

Ktoś ma jakieś pomysły co należaloby sprawidzić ? jak takie mikrowibracje od silnika mogą się przenosić? pan z serwisu stwierdził że to nie opony i w ogóle dotąd nie mieli podobnego przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Pan w serwisie stwierdził że są jakieś wibracje to żądaj natychmiastowego usunięcia tych wibracji w ramach gwarancji. Skoro są jakieś wibracje to musi być też przyczyna, nie daj się zbyć. Jak nie będą chcieli tego usunąć pisz pismo do centrali nissana (podepnij ten protokół ze stwierdzeniem drżenia) i walcz o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem od kilku dni posiadaczem Qashqai 2.0 benz automat. To mój pierwszy Nissan.
Dzisiaj ruszyłem pierwszy raz autem i zauważyłem mrowienie pedałka gazu przy prędkości 80-90 km/h. Ni mniej ni więcej, tylko w tym zakresie delikatnie drży i bardzo słabo słychać jakieś "wycie" w czasie mrowienia.
Co to może kurde być? Poduszka, przegub...? Na kiero nic nie czuć, karoseria również bez objawów.
Jutro wymieniam opony na letnie, oby to było to, ale jak macie jakieś doświadczenia to prośba o info.
Dzięki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...