Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

bagażnik na relingi


jacekvi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak szumi tylko przy otwartym dachu to jak by wcale nie szumiał. Ja mam w Avensisie fabryczne belki od Toyoty (chyba jakiś oemowany Mont Blanc) i przy zamkniętych oknach mega szumą. Też szukam czegoś do X-a. Pytanie czy da się na dach, na taką wysokość rower załadować :-)

Edytowane przez Emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiem twierdzić, że nie ma takiej opcji, żeby było cicho, chyba że na parkingu :D oczywiście wsio zależy od czułości słuchającego, ale obawiam się, że bagażniki = zamknięty szyber. Na autobanie dodatkowo jeszcze zasuwam podsufitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michalb napisał:

śmiem twierdzić, że nie ma takiej opcji, żeby było cicho, chyba że na parkingu :D oczywiście wsio zależy od czułości słuchającego, ale obawiam się, że bagażniki = zamknięty szyber. Na autobanie dodatkowo jeszcze zasuwam podsufitkę.

Nie pomoże  ani zamknięty szyberdach czy zasunieta podsufitka.

Bedzie zwiekszony hałas i do tego jeszcze wieksze zuzycie paliwa.

Bez  znaczenia  jaki to bedzie  model bagaznika.

Dlatego szkodza czasu na szukanie bagaznika dachowego tylko od razu lepiej  pomyslec o bagazniku na tył auta mocowanym na hak.

To jest o wiele lepsze pod każdym wzgledem rozwiazanie.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/16/2019 at 7:32 PM, kokosz69 said:

Zastanów się nad bagażnikiem /platformą na hak. 

Montaż jest banalnie prosty zakładasz rowery bez używania drabiny.

Najważniejsza rzecz że nic nie szumi i spalanie prawie takie samo  może z 0,5 L więcej.

Ja mam platformę Peruzzo COMO 4  (składa się  cała i można ją potem schować do bagażnika) lub w garażu wieszam na ścianie i nie zajmuje miejsca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bagażnik rowerowy na hak mam i używam. Potwierdzam to jest najlepsze rozwiązanie. Ale niestety nie mam łamanego (tzn. opuszczany po zamontowaniu) co czasami dość mocno utrudnia życie.

Potrzepuję bagażnik dachowy do przewożenia długich przedmiotów i nart. Udało mi się kupić w dobrej cenie https://www.thule.com/pl-pl/pl/roof-rack/roof-racks/thule-evo-wingbar-_-711xxx?car=nissan-x-trail-5dr-suv-_-NPZP  i masakra gwiżdże jak oszalały.  Zaczyna się od 60 km . Gwiżdże jak sędzia na boisku okręgówki. Po 90 zaczyna przechodzić w szum ale tak wqur....  Spróbuję założyć go odwrotnie może poprawi się.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie to chyba nie, cieńsza krawędź z tyłu, tak jak samoloty mają skrzydła, co by opór był mniejszy. Chyba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kokosz69 napisał:

Bagażnik rowerowy na hak mam i używam. Potwierdzam to jest najlepsze rozwiązanie. Ale niestety nie mam łamanego (tzn. opuszczany po zamontowaniu) co czasami dość mocno utrudnia życie.

Potrzepuję bagażnik dachowy do przewożenia długich przedmiotów i nart. Udało mi się kupić w dobrej cenie https://www.thule.com/pl-pl/pl/roof-rack/roof-racks/thule-evo-wingbar-_-711xxx?car=nissan-x-trail-5dr-suv-_-NPZP  i masakra gwiżdże jak oszalały.  Zaczyna się od 60 km . Gwiżdże jak sędzia na boisku okręgówki. Po 90 zaczyna przechodzić w szum ale tak wqur....  Spróbuję założyć go odwrotnie może poprawi się.  

Każdy hałasuje.

Nie ma na to sposobu.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem każdy hałasuje. Ale nie każdy tak bardzo.  W poprzednich moich  samochodach był tylko szum. A tu jest gwizd.  Mam jeszcze ściągnięte plastikowe maskownice od relingów. Może to powoduje, że powietrze załamuje się i wpada na belkę bagażnika pod nie takim kątem.  Jak wrócą plastiki od lakiernika to zobaczymy czy się poprawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kokosz69 napisał:

Owszem każdy hałasuje. Ale nie każdy tak bardzo.  W poprzednich moich  samochodach był tylko szum. A tu jest gwizd.  Mam jeszcze ściągnięte plastikowe maskownice od relingów. Może to powoduje, że powietrze załamuje się i wpada na belkę bagażnika pod nie takim kątem.  Jak wrócą plastiki od lakiernika to zobaczymy czy się poprawi. 

W kazdym aucie halasuje praktycznie tak samo.

Tylko jak to bedzie np.MB klasy S to w ogole nic nie uslyszysz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry, chciałabym założyć box dachowy i poprzeczne belki. (relingi samochód ma założone fabrycznie).

Cena w Nissanie mnie powaliła:(((

CZy to są uniwersalne belki?

Jakie polecacie boxy do mojego auta?

Proszę o podpowiedź :)

Aga 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mont Blanc AMC, ~550zł

a co do BOX'a - to tylko portfel ogranicza ;)

Edytowane przez michalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik może być najtańszy np. cruz. Ale box musi być thule, jakość plastiku jest znacznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 12:41, agnieszkar napisał:

Dzień dobry, chciałabym założyć box dachowy i poprzeczne belki. (relingi samochód ma założone fabrycznie).

Cena w Nissanie mnie powaliła:(((

CZy to są uniwersalne belki?

Jakie polecacie boxy do mojego auta?

Proszę o podpowiedź :)

Aga 

 

Poszukaj na OLX belek na relingi do x-trail t32 albo Quashqai j11 To te same belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...