Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd parowania czujników ciśnienia powietrza w oponach


Red_Sebald
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.01.2021 o 18:20, katazipen napisał:

Odgrzewam temat , czy tylko ASO potrafi kodować te czujniki ?

Pojechałem do kolegi miał nową maszynę chińczyk , niestety opona zeskoczyła z  zamka na czujnik , czujnik urwany ...

Ale oczywiście mam nowy tylko nie zakodowany , a ASO krzyknęli 170 zł kodowanie jednego koła , i 120 montaż czujnika .

Czujnik zamontuję u sąsiada Wulkanizatora , ale to cholerne kodowanie ?

Jakbyś się przejechał 20km od łodzi to bez problemu ogarniam :P, ale pewnie już po temacie bo mnie dawno na forum nie było

 

7 godzin temu, Smakor napisał:

Z info z tego forum wychodzi na to, że dowolny kompatybilny bo auto samo go rozpozna i przypisze.

Ja mam takowe w 4 kołach: https://allegro.pl/oferta/czujnik-tpms-autel-mx-sensor-433mhz-metalowy-7992385664

Nie wprowadzajmy ludzi w błąd. Czujniki autela są uniwersalne i czyste. Czyli nie są zaprogramowane. Żeby to zrobić, trzeba mieć maszynkę, zaprogramować pod auto i przyuczyć do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dzeriusz napisał:

Jakbyś się przejechał 20km od łodzi to bez problemu ogarniam :P, ale pewnie już po temacie bo mnie dawno na forum nie było

Nie wprowadzajmy ludzi w błąd. Czujniki autela są uniwersalne i czyste. Czyli nie są zaprogramowane. Żeby to zrobić, trzeba mieć maszynkę, zaprogramować pod auto i przyuczyć do auta.

Dostałem takie czujniki wraz z felgami... oryginalnie zapakowane. Można je co prawda zaprogramować bez otwierania, ale coś mi się nie wydaje. Z informacji na tym forum wynika, że w NIssanach po prostu koło rozpoznaje czujnik przy sobie i z niego korzysta. Gość, który mi je wysłał nie miał pojęcie na które koło je założę także.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smakor, niezaprogramowane (czyste) czujniki Autela nie wysyłają żadnego kodu/numeru, więc auto ich nie rozpozna. Więc musiały być zaprogramowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Widocznie tak musiało być. Natomiast przypisanie ich do koła jest dowolne w takim razie. Nie ma sztywnego przypisania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
6 minut temu, Smakor napisał:

Natomiast przypisanie ich do koła jest dowolne w takim razie. Nie ma sztywnego przypisania. 

Jeżeli to czujniki zaprogramowane pod  OEM Nissana, to bez różnicy na które koło je założysz - system auta da sobie z tym radę i prędzej czy później wykryje, który gdzie siedzi. To samo będzie jak zrobisz rotację kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smakor napisał:

Dostałem takie czujniki wraz z felgami... oryginalnie zapakowane. Można je co prawda zaprogramować bez otwierania, ale coś mi się nie wydaje. Z informacji na tym forum wynika, że w NIssanach po prostu koło rozpoznaje czujnik przy sobie i z niego korzysta. Gość, który mi je wysłał nie miał pojęcie na które koło je założę także.... 

Możesz za jednym zamachem zaprogramować nawet 20 czujników za jednym razem bez otwierania :P. Co do miejsc, to sam sobie sczyta po pewnym czasie. Chociaż już miałem taki przypadek w po lifcie, że klient przyjechał i musiałem przypisać programatorem, więc teraz dla świętego spokoju w każdym robię i nie ma problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witajcie.

Wczoraj wymienilam kola, zwykle po przejechaniu okolo 20 km poawil sie odczyt cisnienia, ja przejechalam juz ponad 50 km i ciagle nic, czy jest jakis sposob wymuszenia sychronizacji nowych czujnikow ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...