Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K11 1.0 - Szum podczas jazdy


zawisza1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem z Micrą K11 1.0 z 1999, którą niedawno nabyłem. Podczas jazdy na wyższych biegach/prędkościach słyszę coś jak syk/szum łatwo odróżnialny choćby od szumu opon i pochodzący z okolic silnika/skrzyni biegów. O ile przy prędkości ok. 50 km/h (3/4 bieg) jest bardzo delikatny, o tyle po rozpędzeniu się do ok. 70/80 km/h jest bardziej słyszalny. Nie jest to w każdym bądź razie wycie, czy bardziej głośne od opon. Szum jest jednostajny i zmiana z cichszego na nieco głośniejszy wydaje się niemal natychmiastowa.

Czytałem, że niby mogą to być zużyte łożyska, ale nie jestem tego pewien, bo wg różnych wypowiedzi - zużyte łożysko nie powinno być słyszalne gdy wciśnie się sprzęgło i/lub wrzuci na luz (podczas jazdy). W moim przypadku powyższy "trick" nie eliminuje i nie zmienia tonu dziwnego dźwięku. Problemu z wrzucaniem biegów nie zauważyłem (może czasem tylko niesynchronizowany wsteczny coś nie zaskoczy).

Mam pytanie czy:

1. Można coś jeszcze zrobić by dojść do tego co jest źródłem szmeru? Może to "standard" i niepotrzebnie się tym przejmuję?

2. Czy braki w oleju przekładniowym lub jego wiek może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zawisza,może być tak,że łożysko oporowe już głośniej pracuje, ale "coś "się stało i dotyka cały czas słoneczka na docisku.Pracuje cały czas szumiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...