Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik wymiana


romang
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Wymieniłem silnik w moim Murańcu i zaczęły się problemy.Slychac dziwny pisk i chrobotanie,  niewiem czy to skrzynia czy może coś innego , autko zbiera się i jeździ ale nie wiem czy mogę z tym jeździć szczerze mówiąc to się boję.Macie jakieś pomysły ?  Komputer nie wywala żadnych błędów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kazik_R52 napisał:

kiedy występuje te chrobotanie

odpalasz silnik i co ? 

Na postoju nic się nie dzieje,  tylko podczas jazdy,  teraz jest to dosyć głośne stukanie nasila się podczas jazdy,  czuć uderzenia na kierownicy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku to było po wymianie silnika ? Moze coś źle złożone ? Wrociles do nich ? Zgłosiłeś problem ? , Może to nie skrzynia , Dobrze biegi zmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kazik_R52 napisał:

Od początku to było po wymianie silnika ? Moze coś źle złożone ? Wrociles do nich ? Zgłosiłeś problem ? , Może to nie skrzynia , Dobrze biegi zmienia ?

Jedzie normalnie zmienia biegi , po wymianie silnika przejechałam 250 km byłem u nich stwierdzili że to chyba półoś , wymienili i dalej to samo.Jade zaraz do szwagra żeby pociągnął mnie na lince zobaczę co się dzieje na neutralnym biegu,  mi to wygląda bardziej na rozsypane łożysko. Obym się nie mylił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech działa Ci silnik na N, i nie za długo . Równie dobrze możesz jechać na D i wrzucić na N w celu sprawdzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kazik_R52 napisał:

Niech działa Ci silnik na N, i nie za długo . Równie dobrze możesz jechać na D i wrzucić na N w celu sprawdzenia 

Na każdym biegu jest bicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to auto do góry i za koła kręcić , myślę że musisz jechać na podnośnik , żeby wejść pod auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Auto podniesione,  reduktor  i lewa półoś do wymiany,  myślę że w 3000 się zmieszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za wymianę redaktora zapłaciłem 3200zl z robotą. Z czego sam reduktor ok 2000zl.

Jak będziesz wysyłał reduktor do regeneracji to dobrze oznacz części bo są firmy które nieźle kantują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reduktor znaczy transfer case tak , ten przy CVT ?

jeśli tak to po przejechaniu 1000km od wymiany bardzo dokładnie posprawdzaj potem wycieki z reduktora i skrzyni ............, znam przypadki z innego forum, że przy wymianie tego potem ciekło, warto od razu przyjrzeć się CVT, może trzeba od razu jakiś uszczelniacz wymienić są bardzo tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam konieczność wymiany uszczelniaczy. Dwa na prawą półoś i jeden na lewą półoś u mnie były "podarte" od rozbierania i składnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie było coś kombinowane i jeden uszczelniacz (ori) nie pasował, znaczy się wchodził o otwór i zewnętrznie było ok, ale otwór wewnętrzny był za luźny i coś pomalutku ciekło... Później przyszła wymiana silnika i na szczęście jakoś wszystko się tak spasowało że wycieków nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej Panowie,  czy reduktor może w jakiś sposób uszkodzić skrzynię? Pytam bo będę wymieniał i nie wiem czego się spodziewać. 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...