Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gdzie kupować oryginalne części zamienne


Marekmarecki1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję miejsca gdzie mogę kupić oryginalne części podzwoniłem po aso ale bez wstawienia auta nic nie da rady, chciałem kupić podświetlenie tylnej tablicy to prawie 400zl, więc pomyślałem że lepiej pominąć sprzedaż w ASO, podróbek już nie chce, chodzi mi o części do zawieszenia bo z tym mam kłopot co roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Za bardzo nie wiem o co Tobie chodzi..
W każdym ASO jest dział części zamiennych, w którym Pan sprzedawca chętnie sprzeda Ci co tylko sobie życzysz o ile zdradzisz mu nr VIN swojego pojazdu. Niektóre części nie występują niestety poza serwisem, w tym na przykład wspomniana przez Ciebie blenda przy klapie (mikrostyk otwierania klapy + wiązka oświetlenia tablicy rej.). Kosztuje faktycznie koło 400-500 zł (wymieniałem ostatni sam mikrostyk kupiony z używki na allegro).
Niektóre bardziej typowe elementy występują w podróbie i często u topowych producentów nr org. jest np zeszfifowany i zapakowany w pudełko zamienne.
Więc nie taki diabeł straszny...
Zależy co chcesz osiągnąć, ale moim zdaniem śmiało można posiłkować się częściami nieoryginalnymi o ile występują.


Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są zamienniki słabe, tanie

są o specyfikacji OE (OEM) czyli odpowiadające oryginałowi,

a nawet czasami są zamienniki lepsze niż oryginalne (mają jakieś poprawki)

kwestia orientowania się w markach, producentach .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zakresie części do X-a T31 polecam ASO... Renault.:)

Można u nich dostać nowe, oryginalne części pasujące do T31 w znacznie niższych cenach niż w ASO Nissana, riównież takie, które w nissanowskich ASO są detalicznie niedostępne (np. tylko w ramach serwisu albo w zestawie). Trzeba tylko zorientować się czy w X-e i Koleosie występuje ta sama część - zwykle numery części Renault i Nissana są w takim przypadku podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Erdol napisał:

zwykle numery części Renault i Nissana są w takim przypadku podobne.

slowo-klucz 'podobne', jesli tylko podobne to jest ryzyko ze nie bedzie pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja co prawda do 2.0 dci  kupowałem prawą poduchę w Renault do Koleosa. Cena 700 zł, w ASO Nissan 1500.  Nr części

był taki sam. Może analogicznie podejdzie do benzyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...