Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

remont Terrano II 2,7 TD

buba1982

Recommended Posts

buba1982

Witajcie,

ja z sąsiedniej grupy :-)
Mam taki temat i zarazem pytanie:

jest u nas w rodzinie Nissan Terrano II 2,7 TD z 2001r 3d - samochód od nowości, nigdy nie jeżdżony w terenie, przebieg pod 100 000km, stan wnętrza - niemalże jak nowy. Największy problem to to, że od ok 12 lat stoi w garażu i przez ostatnie 12 lat zrobił ok 1000km...

i teraz temat, pytanie o orientacyjne koszty remontu takiego samochodu, przy założeniu, że odkupuje go od dziadka :-D za symboliczne 5000zł...
- rama: cała ruda, przydałoby się jakieś piaskowanie + jakaś powłoka (baranek czy coś)
- zawieszenie: gumy wyglądają tragicznie, większość jest popękana, zakładam całość do wymiany
- silnik: niby nie ma wycieków, ale samochód nie jeździ
- hamulce: sypie się z nich - zakładam wymianę
- opony - wymiana (2005r.)

Tak ogólnie to silnik pali i samochodem można pojechać ...na przegląd :-D

Oboje z żoną mamy samochody, ale jakoś ciągnie mnie do takiego oldschoolowego pojazd ;-) - mógłbym sobie nim jeździć np. do pracy i na zakupy (o offroadzie póki co nie ma mowy - dziadek dostałby zawału), i tak się zastanawiam, ile do tego trzeba by włożyć, żeby go użytkować na co dzień, i czy w ogóle brać sobie ten problem na głowę...

Z góry dzięki za sugestie i wypowiedzi.

hugh_h

remont samemu z robotą samemu od 5000, w warsztacie na byle jak podobna kwota,
zlecając rozłożenie wszystkiego zrobienie zgodnie ze sztuką robiąc wszystko co jest do naprawienia tak żeby był naprawdę na lata od 15-20k

....  bez blacharki

• Thanks 1