Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Daniel_I

Juke AWD - wydech

Recommended Posts

Daniel_I

Cześć wszystkim,

opisywałem tu w grudniu 2017 gwarancyjną wymianę części wydechu - coś dzwoniło w pewnym zakresie obrotów, okazało się że to jedna z osłon na rurze od katalizatora do tłumika, wymieniono całą rurę na gwarancji. Minęło 17 miesięcy i ta wymieniona rura jest zardzewiała gorzej, niż ta, którą wtedy wymontowano - tyle, że osłona jeszcze siedzi na swoim miejscu i nie dzwoni. :) Do tego jest chyba bardziej zardzewiała, niż rura łącząca ją z puszką tłumika, która wisi pod autem prawie cztery lata - z tego by wynikało że części zamienne wydechu są chyba gorszej jakości niż te, które idą na pierwszy montaż. 

Ale do rzeczy - chciałbym wymienić wydech od katalizatora do końca, łącznie z puszką tłumika. Widziałem, że jest taki zestaw MagnaFlow ze stali nierdzewnej: KLIK, co pewnie byłoby zakupem dożywotnim. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim wydechem? Ewentualnie zna jakieś sensowne alternatywy dla fabrycznego wydechu i mógłby się takimi informacjami podzielić?

Jeśli ktoś chce, to mogę wrzucić fotkę, jak wygląda ta zardzewiała rura, mam też fotkę zrobioną bezpośrednio po tej gwarancyjnej wymianie. ;)

m-a-k-s
Posted (edited)

Witam,poczytaj sobie w temacie,,czy są tu jakieś juke 1.6 turbo''i dowiesz się co nie co.

Edited by m-a-k-s

Daniel_I
10 minut temu, m-a-k-s napisał:

,poczytaj sobie w temacie,,czy są tu jakieś juke 1.6 turbo''

A masz gdzieś link do tego wątku? Wyszukiwanie od 2012 znajduje dwa posty - obydwa Twoje, ten powyżej i jeszcze jeden z roku 2018, gdzie do tego wątku kierujesz, natomiast samego wątku nie znajduje. 

siwy77
2 godziny temu, Daniel_I napisał:

A masz gdzieś link do tego wątku? Wyszukiwanie od 2012 znajduje dwa posty - obydwa Twoje, ten powyżej i jeszcze jeden z roku 2018, gdzie do tego wątku kierujesz, natomiast samego wątku nie znajduje. 

Łap 

Daniel_I
9 minut temu, siwy77 napisał:

Łap

Dzięki :)

Wątek przejrzałem i nawet sobie go teraz przypominam, ale w kontekście zadanego pytania pytania niewiele on wnosi. Na temat wydechu pojawia się tam głównie tyle, że "można zrobić". Ja chcę kupić jakiś nierdzewiejący i niehałaśliwy zamiennik fabrycznego wydechu pasujący P&P, chiptuning w ogóle mnie nie interesuje, więc raczej nie ma tam żadnych przydatnych dla mnie w tej chwili informacji.

Tu jest link do wątku, gdzie opisałem gwarancyjną wymianę części wydechu: 

Jak widać, nie minęło nawet półtora roku, więc poszukiwanie zamiennika dla fabrycznego wydechu jest uzasadnione nawet tylko ze względu na trwałość. ;)

Daniel_I
W dniu 5.05.2019 o 12:51, Daniel_I napisał:

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim wydechem? Ewentualnie zna jakieś sensowne alternatywy dla fabrycznego wydechu i mógłby się takimi informacjami podzielić?

Wychodzi na to, że ja będę niedługo źródłem informacji - kupiłem taki wydech, jutro będzie u mnie. ;) Z montażem chwilę się jeszcze wstrzymam, bo czekam też na amortyzatory i sprężyny i wolałbym wszystko wymienić za jednym podejściem. 

neq

Dawaj, ktoś musi tworzyć to forum ;)

Daniel_I
22 godziny temu, neq napisał:

Dawaj, ktoś musi tworzyć to forum ;)

Na razie zmieniło się tylko tyle, że wydech dotarł - pudło jest większe niż myślałem:

21955f3986a80481.jpg17c88c718d7db965.jpg

Ale zapakowano wszystko całkiem solidnie:

988ba3cb26ec65e0.jpge46a4139f82d0ca9.jpg

I tak trzeba to było wypakować, bo pudło w całości do Juke nie wejdzie - nie zmieści się na długość po złożeniu tylnej kanapy, natomiast gdyby je upchnąć w poprzek na tylnej kanapie to drzwi się nie domkną. 

Wygląda to wszystko całkiem przyzwoicie:

56a31847051d9cc1.jpgb48feaf786fe2820.jpg4b51b0ccf21f672d.jpgc61fbd8264960d7e.jpg

Pomysł z przecięciem tej długiej rury na dwie części jest dobry - na pewno łatwiej to założyć a i opakowanie ma mniejsze gabaryty. Obejmy do skręcenia są zapakowane razem z instrukcją:

4389cdf4402d5f3d.jpg

Gdybym miał dostęp do podnośnika to pewnie bym się sam wziął za wymianę, bo wygląda to banalnie. Z rzeczy, które trzeba dokupić to nowa uszczelka między rurę wychodzącą z katalizatora i ten kołnierz na dłuższym kawałku rury i nowe śruby - to sobie zamówię w ASO. Z opinii znalezionych w internecie wynika, że wydech jest bardzo cichy, porównywalny z fabrycznym - co mnie cieszy, ale na sto procent przekonam się po zamontowaniu. 

Zawieszenie ma dotrzeć w połowie przyszłego tygodnia (podobno w poniedziałek mają wysłać), wtedy będę się z tymi gratami umawiał do jakiegoś warsztatu.