Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony letnie do Nissan Quashqai 2007r


duziek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie polecacie opony letnie 17 cali do Quashqaia. Chodzi mi o to by nie wyly podczas jazdy i by nie kosztowały majątek. Jakie macie sprawdzone marki/modele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, duziek napisał:

Chodzi mi o to by nie wyly podczas jazdy i by nie kosztowały majątek.

Albo tanie, albo ciche. Jedno z drugim nie idzie w parze. Czym cichsze opony tym niestety droższe. Poza tym tylu będzie zwolenników co i przeciwników danego rodzaju i producenta opon. Wszystko zależy od wygłuszenia samochodu. Mój QQ był doskonale wygłuszony i posiadał fabryczne nadkola więc standardowe Continentale były praktycznie niesłyszalne. Opony w cenie 180 czy 220 zł to z góry można założyć że mają niezbyt dobre parametry. Może i będą cicha ale droga hamowania będzie dłuższa itd. W rozsądnej cenie są:

Nokian Line SUV 215/60 R17 100H XL

Falken Euroall Season AS210 215/60 R17 100 V

ale to dla jednych za drogo a dla innych zbyt niskie parametry bezpieczeństwa.

Na końcu pozostanie Twoja decyzja, Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankook Prime 3. Takie mam zamiar kupić, zobaczymy co to za cudo. Znajomi chwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, duziek napisał:

zobaczymy co to za cudo.

Oby opinie dorównywały jakości. Szerokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, duziek napisał:

Hankook Prime 3.

Mam takie ale w lagunie. Są ok, choć ostatnio na wilgotnym asfalcie w ciasnym i dość szybko pokonywanym zakręcie czułem dużą podsterowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A posiadacie jakieś doświadczenie z oponami Uniroyal RainExpert 3 215/60 R17 ?

Rozważam jeszcze wspomniane wcześniej Nokian Line SUV 215/60 R17 100H XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.05.2019 o 14:45, Giertek napisał:

A posiadacie jakieś doświadczenie z oponami Uniroyal RainExpert 3 215/60 R17 ?

Rozważam jeszcze wspomniane wcześniej Nokian Line SUV 215/60 R17 100H XL. 

Mam RainExpert w drugim samochodzie, rewelacyjnie trzymają się na mokrej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Nokian, różnica w cenie to około 25 zł na szt. (Nokiany droższe). Nie wiem czy to ma znaczenie ale Nokian zaliczane są do klasy premium a Uniroyal do klasy średniej. Kiedyś miałem Nokiany iLine 165/70R13 79 T w Peugeot 306 i bardzo dobrze spisywały się na mokrej nawierzchni. Na obecnych Nokianach Line SUV 215/60R17 100H XL udało mi się zrobić 1k km w 6 dni. Na autostradzie w deszczu przy 150-170 rewelacyjnie trzymają się drogi i odprowadzają wodę. Natomiast na suchej nawierzchni nagłe hamowanie z 140 do 80 też nie sprawiam im żadnego problemu. To by było na tyle jeśli chodzi o moje obecne obserwacje ;) ogólnie jestem zadowolony ale zrobiłem jeszcze na nich trochę mało kilometrów żeby powiedzieć coś więcej.

Edytowane przez Giertek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...