Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zaślepka filtra kabinowego


siwy77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś się orientuje gdzie można kupić lub jaki nr części ma zaślepka filtra kabinowego. U mnie brak tej części.

filtr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zrobione z plastiku który jest bardzo słaby nie jest elastyczny i lubi się zaczep złamać pewnie poprzedni właściciel czy gamoń mechanik to złamał i tak zostało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mjuke napisał:

To jest zrobione z plastiku który jest bardzo słaby nie jest elastyczny i lubi się zaczep złamać pewnie poprzedni właściciel czy gamoń mechanik to złamał i tak zostało...

 

Pewnie tak było, ale nadal szukam, bo mam wrażenie, że bez tej zaślepki nawiew słabiej wieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 12:37, siwy77 napisał:

Czy ktoś się orientuje gdzie można kupić lub jaki nr części ma zaślepka filtra kabinowego.

Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne, to najłatwiej pewnie w ASO zamówić. 

Numer widać na zdjęciu na pudełku: 27276-1FC0A

10 godzin temu, Mjuke napisał:

To jest zrobione z plastiku który jest bardzo słaby nie jest elastyczny i lubi się zaczep złamać

Ta pokrywka jest jeszcze względnie solidna - w innym aucie (Suzuki Jimny) mam taką, w której jeden z dwóch zaczepów łamie się przy każdym ściąganiu i przy tamtym patencie ta klapka w Juke wygląda wręcz na produkt wysokiej jakości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Część jak najbardziej do kupienia w ASO. Widać że plastiki w japońcach już nie takie jak z lat 70- 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poszukiwania osłony przesłony nagrzewnicy (taka nazwa widnieje na oryginalnej części, która dostałem) trwa nadal.

Zamówiłem tą część w serwisie Nissana w Rzeszowie, podałem im nr taki jak jest podany wyżej, czyli 27276-1FC0A, wg schematów wszystko się zgadza.

Niestety, dzisiaj nastąpił zonk przy próbie założenia.

Okazało się, że ta biała zaślepka nie pasuje. Otwór, który jest oryginalnie jest prostokątny, znalazłem na necie zdjęcie jak powinna wyglądać prawidłowa zaślepka.

Jest ktoś w stanie znaleźć nr tej czarnej zaślepki ? W poniedziałek będę dzwonił do ASO i się dowiadywał.

Zaznaczone kolorem jest prawidłowa zaślepka, ta biała to to co zamówiłem wg schematu, ostatnie zdjęcie jak wygląda otwór.

IMG_20190720_130306.jpg

IMG_20190720_173824.jpg

dobra zaślepka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
3 godziny temu, siwy77 napisał:

Zamówiłem tą część w serwisie Nissana w Rzeszowie, podałem im nr taki jak jest podany wej, czyli 27276-1FC0A, wg schematów wszystko się zgadza. 

Zobacz kolego jaką fotkę zamieściłeś zakładając temat. Na podstawie tej fotki kol. Daniel podał Ci numer katalogowy.
Może na wstępie byłoby wskazane podać w pytaniu model i rocznik auta, a nie zamieszczać fotki, które jak się okazuje mają się nijak do tego czego szukasz.

Zerknij TUTAJ  - wklepujesz to rubryk dane pojazdu i masz co chcesz.
Możesz też zacząć szukanie od tego https://www.nissanpartsdeal.com/2015-nissan-juke-parts.html

Natomiast najogólniej rzecz biorąc, GOOGLE Twoim przyjacielem http://Nissan OEM Cabin Air Filter Element Cover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Andrzej G napisał:

Zobacz kolego jaką fotkę zamieściłeś zakładając temat. Na podstawie tej fotki kol. Daniel podał Ci numer katalogowy.
Może na wstępie byłoby wskazane podać w pytaniu model i rocznik auta, a nie zamieszczać fotki, które jak się okazuje mają się nijak do tego czego szukasz.

Nie wiem o co Ci chodzi. Znalazłem na necie tą białą zaślepkę, dostałem nr i tego szukałem. Nie mam do nikogo pretensji, więc zbij kolego trochę z tonu.

Edytowane przez siwy77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
5 godzin temu, siwy77 napisał:

Nie mam do nikogo pretensji, więc zbij kolego trochę z tonu.

A gdzie ja napisałem, że Ty masz do kogoś pretensje ?
Co najwyżej ludzie którzy usiłowali Ci pomóc mogą mieć do Ciebie żal, że wprowadziłeś nas w błąd, zamieszczając fotkę niewłaściwej zaślepki, zamiast podać dane pojazdu do którego ma ta zaślepka pasować.

19 godzin temu, siwy77 napisał:

Jest ktoś w stanie znaleźć nr tej czarnej zaślepki ? W poniedziałek będę dzwonił do ASO i się dowiadywał.

Jak Ci pokazałem wstawiając linki, pasujący element można bez większego trudu znaleźć - wystarczy tylko wklepać w "wyszukiwajkę" konkrety ... a tych nie podałeś do tej pory. Tych czarnych (prostokątnych) też znalazłem klika oznaczeń katalogowych, więc sugeruję, byś tym razem zanim zamówisz kolejną się przyłożył, bo nie znając VIN, czy modelu i rocznika auta, możesz ponownie zaliczyć zonka.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensje to ja mam do siebie samego. Byłem pewny, że jest tylko jeden model zaślepki, kto by pomyślał, że w samochodzie, który jest 9 lat na rynku mogą być 2 rodzaje zaślepek. Tylko tą białą wyszukiwało mi w necie. Szukając po tym numerze pokazywało, że pasuje do Juków od 2010 r. i tym się sugerowałem. 

Całkowite dane Juka: 2010r. VIN: SJNFAAF15U6015043

W pierwszym linku z ebaya, pokazuje, że pasuje do innych Nissanów, tylko nie do Juka :) po wpisaniu rocznika 2011, bo w 2010 pokazuje, że nie ma Juka, też niby nie pasuje.

W drugim linku też po wybraniu rocznika 2011, pokazuje tą białą. Po wpisaniu VIN komunikat, że jest zły.

Jutro jeszcze będę dzwonił do ASO z ewentualnym zwrotem, powinni przyjąć ?

Pomoże ktoś ? :0recourse:

 

 

Edit:

Czy ktoś się orientuje o zwrocie części zamawianej przez ASO ? Pan od części zamiennych powiedział mi przez telefon, że nie będzie możliwości zwrotu, ponieważ część była zamawiana na zamówienie.

Biała zaślepka kosztuje 110 zł. Natomiast ta czarna, poprawna dowiedziałem się, że 243 zł :wow:

Ps. Ktoś chętny na zaślepkę, mam do sprzedania :)

Edytowane przez siwy77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
W dniu 21.07.2019 o 17:57, siwy77 napisał:

Biała zaślepka kosztuje 110 zł. Natomiast ta czarna, poprawna dowiedziałem się, że 243 zł :wow:

Ps. Ktoś chętny na zaślepkę, mam do sprzedania :)

Raczej nie znajdziesz tutaj osób tak rozrzutnych jak Ty, kupujących w ASO.

Człek rozsądny, poświęca chwilę na przeczesanie wujka GOOGLE i kupuje te zaślepki za 2 - 4 dychy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andrzej G napisał:

Człek rozsądny, poświęca chwilę na przeczesanie wujka GOOGLE i kupuje te zaślepki za 2 - 4 dychy

Jakby było tak jak mówisz, to na pewno nie kupowałbym w ASO. Nigdzie nie mogę znaleźć zaślepki w takiej cenie jak piszesz, a siedziałem długo z wujkiem GOOGLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...