Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ciężko odpala na zimnym silniku


Micra11k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam problem przy odpalaniu na zimnym silniku z moją Micrą 1.0 16v 54KM 93r (160000 tkm).  Sprawa wygląda tak, że przy odpalaniu muszę nacisnąć pedał gazu, żeby silnik odpalił, jeżeli tego nie zrobię silnik "chełta i chełta" z wielkim trudem odpala. Dodanie gazu przy odpalaniu pomaga. Za kolejnym odpaleniem silnik już jest ok(jak się lekko zagrzeje). Do tej pory wymieniłem 2 czujniki znajdujące się pod aparatem zapłonowym-nic się nie poprawiło; wyczyściłem przepustnicę-nie była zabrudzona (kilka lat do tyłu mechanik poprawiał tam zimne luty - ale widzę, że źle została przyklejona ta zaślepka - do poprawki), sprawdziłem i oczyściłem świece - wymieniane były dawno temu, przewody wysokiego napięcia chyba od początku - ori nissan, kiedyś kuna oskubała lekko otulinę(zaizolowałem), sprawdzałem ostatnio mgiełką wody czy nie ma przebicia - nic nie było widać.  Wczoraj odkręciłem kopułkę, wyczyściłem 4 metalowe punkty i palec - po odpaleniu jakby lekka poprawa. Dziś rano znowu chełtanie i trzeba było dodać "gazu".  Akumulator ma ok 1,5 roku.  Na dniach mam zamiar zamówić zestaw świec i przewodów ngk i szukać dalej. 

Macie może jakieś pomysły?. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, kilka dni temu wymieniłem wspomniane przewody wysokiego napięcia i świece NGK, dodatkowo wymieniłem filtr paliwa ( w starym po otworzeniu sporo syfu) oraz wymontowałem i na nowo przelutowałem wszystkie styki w przepustnicy, wkleiłem zaślepkę na reinz'a tak jak powinna być wklejona. Dodatkowo przeczyściłem silnik krokowy razem z wymianą oringu w środku. No i niestety po nocy Micrus znowu pali tak, że trzeba wcisnąć pedał gazu.  

Zostało przyjrzeć się teraz aparatowi zapłonowemu. Zastanawiam się nad kupnem zregenerowanego. Jest na znanym portalu aukcyjnym aukcja za 165zł (wysyła się swój). Tylko nie jest napisane co tam gość robi dokładnie. Może ktoś zamawiał i podzieli się info - z góry dzięki.

PS. Może ktoś coś doradzi z tym odpalaniem. Dzięki i pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...