Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukanie odczuwalne na kierownicy


sirpiotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie w swoich Jukach podobne dolegliwości? Ciągle stuka mi coś w zawieszeniu z przodu. Po wymianie łączników stabilizatorów problem nadal występuje. Reszta zawieszenia jest sprawdzona na diagnostyce i jest ok. Te same stuki z zawieszenia występują również jak szybko poruszam kierownicą w lewo i prawo. Jest odczuwalny tak jakby delikatny skok luz na kierownicy. Jak przytrzymam górną część drążka kierownicy (miejsce zaznaczone na zdjęciu) to stuki ustępują. Czy mam do wymiany drążek, maglownicę czy może coś innego? Nagrałem film, na którym wszystko widać. Film 1, Film 2 Stukanie te mocno mnie irytuje.

20190506_134044a.jpg

Edytowane przez sirpiotr
dodany drugi film
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie czujesz na tym krzyżaku łączniku na dole ? Próbowałeś to może jakoś mocniej dokręcić (nie zawsze się da), mocno nawalić smaru i zobaczyć czy nie jest ciszej ? Próbowałeś ruszać samym tym drążkiem czy nie stuka ? Nie czujesz luzu na łożysku ? Tak wygląda jakbyś miał luz między jednym łącznikiem a drugim na krzyżakach ...

Może kup podstawowy stetoskop diagnostyczny  , na allegro pewnie jakieś grosze. Ułatwia lokalizację takich stuków ..ja używam bardzo sobie chwalę 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kazik_R52 napisał:

Nic nie czujesz na tym krzyżaku...

Ogólnie to są 2 śruby, które można dokręcić, chociaż wyglądają na solidnie dokręcone. Spróbuję zastosować się do porad i dam znać.

nisan_kolumna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 14:43, Kazik_R52 napisał:

Próbuj samym wałkiem nr.2 poruszać 

Przesmarowanie krzyżaka górnego i dolnego nie pomogło. Dwie śruby jakie można było dokręcić dokręcone. Stukanie nadal występuje. Jak Przytrzymam drążek francuzem i nim poruszam to też jest  stukanie. Po osłuchaniu stetoskopem wydaje się jakby stukanie pochodziło z krzyżaka dolnego przy pedałach lub poniżej tego krzyżaka. Sprawdziłem to w innym Juku i też jest to samo stukanie i  delikatne luzy na kierownicy tylko mniejsze niż w moim.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik stwierdził, że do wymiany jest drążek kierownicy bo na nim są luzy. Gdzieś kiedyś czytałem, że jest jakaś śruba na maglownicy, którą można właśnie podobne objawy zniwelować przykręcając ją trochę. Prawda to czy fałsz?  Nowy drążek kierownicy poza ASO nie jest osiągalny. A cena w ASO odstrasza. Więc przed kupnem i wymianą chciałbym to zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie stuki na kocich łbach, trelince występują w Qashqai-u, nowy model 2018/2019 - w serwisach ASO totalna olewka...

Stuka tez tak samo, gdzieś z okolicy kolumny kierowniczej... I tez mam zagwostkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W nissan note maja  taki sam problem / opaska gebo pomaga /moze w juku tez pomoze. 

Edytowane przez Byczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mam taką opaskę gebo i jak ręką odjął, jeżdżę tak już rok. Dużo nie kosztuje, kupcie i zobaczcie czy się uda jak mi.

Nissan note 1.6 2006

Edytowane przez maciejlodz
dodanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt opaski niewielki więc spróbować można, tylko nie bardzo rozumiem jak ma ta opaska pomóc, i w którym miejscu na drążku trzeba ją przykręcić żeby nie stukało. Chodzi o coś takiego?

https://allegro.pl/oferta/gebo-obejma-opaska-naprawcza-skrecana-5-4-dn32-7086351705

 

Edytowane przez sirpiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

U mnie jest podobnie, tzn. jeszcze nie stuka , ale powoli czuć delikatne luzy na tych krzyżakach, szczególnie podczas jazdy po nierównościach. Ktoś w Juku poradził sobie z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodziłem na ten temat. Teraz zauważyłem. Problem był opisany w ten typ tak ma lub "patent na" i dokładnie zostało tam wszystko opisane. Wraz ze zdjęciami i łącznie z tym żeby mocno nie zaciskać bo kierownica przy wypadku powinna się złożyć czy coś w tym stylu. Zresztą zaraz  postaram sie znaleźć.

Jest nawet temat stuki w kierownicy na forum note. Szukanie nie boli. Sam nie wymyśliłem tego patentu na opaskę gebo. Temat długo już wisi i jest znany. Pojawia się przynajmniej w paru wątkach. Tak właśnie znalazłem odpowiedź na problem stuków przy niskiej prędkości na nierównościach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia czy najpierw nie występował u was pisk czy zgrzyt przy obracaniu kierownica a teraz pojawił się luz i stuki czy nie jest to spowodowane wyrobieniem się gumy w przegrodzie co miało miejsce w moim egzemplarzu i zostało wymienione na gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obserwuje. Znalazłem przez wyszukiwarkę Google...strona 3

 

Dodatkowo jest tam informacja z linkiem do tematu "patent na" gdzie jeszcze dokładniej jest opisane ze zdjęciami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...