Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

antena rekinek zamiana ze zwykłą


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przesadny sarkazm.

Też jestem tym "frajerem" co miał  BMW z płetwa rekina na dachu i widzialem bardzo wyraźną rożnicę in minus w czułości zasięgu takiej anteny.

Teraz kiedy wszedzie sa przekaźniki,wzmacniacze wkolo nas nie ma potrzeby w aucie montowania anten ,ktore sa specjalnie czułe czy też maja duze wzmocnienie.

Po prostu jest to nie potrzebne.Dlatego producenci aut  teraz coraz cześciej wyposażają  auta w "rekinki"

Ale znów nie można mówić  ,ze taka antena dorownuje zwyklemu batowi -bo to jest nie prawda.

Kiedy jade do Polski z Niemiec to na bacie polskie radia słychac juz przed Berlinem.W BMW z fabrycznym rekinem radio polskie dopiero 10 km od granicy było słyszalne..

P.S.

Pierwsze telefony komorkowe tez mialy bardzo silne anteny ,bo to byla potrzeba chwili ze wzgledu na mala liczbe przekaźników.

Dzisiejsze telefony,smartfony anteny maja bardzo słabe  bo raz ze nie potrzebuja tak silnych jak pierwsze komorki a dwa ,ze nie zdrowe jest miec kolo głowy urzadzenia z silnym nadajnikiem/odbiornikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie z Toyotą Avensis T27 FL II sedan, gdzie antena jest nadrukowana na tylnej szybie tak samo jak paski od ogrzewania (co ciekawe wersja kombi ma bat albo rekina w wyższych wersjach). Różnica w stosunku do x-a jest znaczna ale nie zawsze. Są dni, że w X-ie jest Ok a są takie, że słabszych stacji nie da się posłuchać bo zrywa zasięg . 

Może to zbieg okoliczności a ja się anteny przyczepiłem ale czasami w mieście, jak stoję w korku i na pasie obok stanie autobus, to jest koniec słuchania radia FM w nissanie. 

Z drugiej strony, ktoś pisał na forum o problemach z radiem i serwis rozwiązywał to aktualizacją softu. Może to jest przyczyna moich problemów. W styczniu serwis twierdził, że żadnych aktualizacji dla mnie nie ma.

Edytowane przez Emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "rekinki" ta zapewne aktywne anteny sa poniewaz zdarza sie, ze gdy wylaczy sie silnik (np. auto-stop) to jakby slabnie sygnal - pogarsza sie lekko odbior, ale gdy wlacza sie to wraca wszystko. byc moze odcina zasilanie ad niektorych urzadzen jesli brak alternatora (nie pracuje) - nie wiem tego napewno, ale takie mam wrazenia. Moze to tylko takie przypadki, bo kilka razy zauwazylem ten objaw

W trasie nigdy nie mialem problemu z radiem i nawet nie wiem gdzi i które stacje "koncza" sie geograficznie bo nie ma to dla mnie znaczenia te kilka kilometrow roznicy dla przelaczenia stacji.

Nie slucham na codzien "duzych" stacji wiec nie wiem jak w ich pzypadku to wyglada. W trasie nistety male stacje nie maja zazwyczaj zasiegu krajowego i jestem zmuszony do przelaczania na "duzych" a one dzialaja juz caly czas, bez wiekszych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 21:42, Dzeriusz napisał:

Przy rekinie jedna wtyczka wystarczy. Dzisiaj sprawdzone. Radio działa bez zarzutu. Jutro mogę podesłać filmik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rekinek aktywny,orientujesz się jakie napięcie podawane jest na wzmacniacz anteny? 12V? Powinno pojawić się na kostce do anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.05.2019 o 11:19, JACKO29 napisał:

Rekinek aktywny,orientujesz się jakie napięcie podawane jest na wzmacniacz anteny? 12V? Powinno pojawić się na kostce do anteny?

idzie +12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi przyjacielu od czego jest przy antenie przewód z brązową wtyczką???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi przyjacielu od czego jest przy antenie przewód z brązową wtyczką???

Na 90% jest to masa. W wiązce po lift tez jest ta wtyczka, tylko zaizolowana taśmą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...masa...taka sama wtyczka jest w konsoli,a w oryginalnym radiu gniazdko.Czyżby antena miała w ten sposób zasilany wzmacniacz???

Jeśli tak,to jedziemy z odbiorem na antenie bez zasilonego wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat opanowany.Odwiedziłem serwis audiocar.Okazało się,że od nowości miałem zwarcie w instalacji antenowej,a na dodatek antena bacik również...Wymieniony cały przewód antenowy,założony rekin,wszystko hula lepiej niż od nowości

Gdyby ktoś chciał,mam na zbyciu czarną oryginalną płetwę od XTraila T32 pasuje też jak ulał do Qashqai'a.Jest z 2018r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wymianie instalacji w serwisie audio,radio na płetwie gra jak ta lala! I nie gubi sygnału w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mine okazało się, że moje problemy z radiem to nie antena rekin jak sądziłem, tylko chińska ładowarki USB w gnieździe zapalniczki. Ładowarka jest w gnieździe prawie ciagle i nic się nie dzieje. Jak tylko podłączę telefon do ładowania, radio traci sygnał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kurna jakiś szpiegowski element! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 23:07, Emjot napisał:

U mine okazało się, że moje problemy z radiem to nie antena rekin jak sądziłem, tylko chińska ładowarki USB w gnieździe zapalniczki. Ładowarka jest w gnieździe prawie ciagle i nic się nie dzieje. Jak tylko podłączę telefon do ładowania, radio traci sygnał :-)

U  mnie jak podłączę do chińskiego USB telefon to konsola nawiewu zaczyna żyć swoim życiem, wieje nie wieje trochę wieje trochę nie wieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...