Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

antena rekinek zamiana ze zwykłą


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy antena w biednych wersjach jest aktywna zasilana 12v czy bierna bez zasilania? Czy da się podmienić ją rekinkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aktywna,właśnie czekam na rekinka .Miała dzisiaj dojść i klapa.Może jutro będę miał to dam odpowiedź bardziej konkretną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rugujcie mnie za wczasu,w pierwszej chwili też tak miałem i już prawie zamawiałem by wyglądało to jak Volvo BMW, . rozumiem ,  też mi się podobało i bardzo przeszło , myślę o czymś takim  https://pl.aliexpress.com/item/Carbon-Fiber-Car-FM-Radio-Aerial-Antenna-Modify-For-Nissan-Teana-X-Trail-Qashqai-Livina-Tiida/32795133059.html?spm=a2g0s.11045068.rcmd404.1.707356a4EDQPLl&pvid=a6af76c8-720f-4e64-840c-695bef638469&gps-id=detail404&scm=1007.16891.96945.0&scm-url=1007.16891.96945.0&scm_id=1007.16891.96945.0  myślę  że jest spoko i na topie, ale to indywidualne odczucie. każdy wie co ma w ingerencji . bo chyba nie ma takich .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie było to takim samym bublem jak inne rekiny made in china,które grają,na 2-3 zakresach wmieście...i to nie każdym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dostałem zastępczą kaśkę z rekinem.... w gdańsku ledwo 1 stację łapało na FM i jedna na DAB więc za rekina dziękuję. Wolę bat może dobrze nie wygląda ale przynajmniej radia można posłuchać stojąc w trójmiejskich korkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Mg83 napisał:

ostatnio dostałem zastępczą kaśkę z rekinem.... w gdańsku ledwo 1 stację łapało na FM i jedna na DAB więc za rekina dziękuję. Wolę bat może dobrze nie wygląda ale przynajmniej radia można posłuchać stojąc w trójmiejskich korkach 

Prawda..

Te antenki są nic nie warte.

W BMW X3 miałem rekina fabrycznego i tez był słaby odbiór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na rekinka, prosta wymiana bo antena fabryczna jest z tyłu centralnie na dachu,  po dniu wrociła oryginalna ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem narzekania na oryginalna antene (rekinek) bo dziala prawidlowo

Mam ja w drugim "X'sie" i nie stwierdzam zeby byly z nia problemy jakiekolwiek. S-ka Rock dziala daleko poza Warszawa a jak przestaje to zmieniam na inna stacje ale caly czas jest spory wybor a nie tylko jedna czy dwie dzialajace na tej antenie

DAB'a i tak nie slucham bo niewielu nadawcow skorzystalo z "cyfryzacji" a stacje ktorych slucham nadaja caly czas na starych pasmach "analogowych"  ale w Warszawie dziala kilka cyfrowych -sprawdzalem kiedys tam i toz rekinkiem ;)

BTW. chinska antenka to porazka i tutaj zgadzam sie w 100% z @JACKO29 a jesli ktos jeszcze wymiani sobie radio na jakies chinskie to juz kosmos (cisza w eterze albo obcy szumiacy z dala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że dzisiaj montuje klientowi. Jest aktywna i przymocowana na nakrętkę po podsufitką
a665e6d16ee3c959098f3545f7bc85ff.jpg
8821e47b89c91f97d7d46b7602d76525.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to chodziło, idealnie. Jeszcze czy kabelki będą pasowały? Z bata na rekinka. nie ma tam zadnej zaślepki? Trzeba zdjąć podsufitkę?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domie również dotarła rekinka,...ale.U mnie przy baciku są dwa kable a przy rekinie jeden,niby wtyczki pasują ale chyb tonie jest to.Mam mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rekinie jedna wtyczka wystarczy. Dzisiaj sprawdzone. Radio działa bez zarzutu. Jutro mogę podesłać filmik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,miałem mieszane odczucia,może dla tego,że podłączałem w garażu,może że mam chińczyka w konsoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie po wczorajszych próbach i mieszanych uczuciach,dzisiaj założyłem rekina...i stał się cud! Radio gra w najlepsze to co wczoraj podczas przymiarki nie grało,albo słabo,albo z szumem,dzisiaj gra pięknie,lepiej jak na baciku!Jedną zmianę zrobiłem,zamocowałem rekina na sztywno do dachu...wczoraj był tylko postawiony w dziurze bez przykręcania.Czyżby więc chodziło o masę z dachu???? Jutro ruszam na Mazury więc będę miał okazję doświadczyć jak radio pracuje na rekinie w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie po wczorajszych próbach i mieszanych uczuciach,dzisiaj założyłem rekina...i stał się cud! Radio gra w najlepsze to co wczoraj podczas przymiarki nie grało,albo słabo,albo z szumem,dzisiaj gra pięknie,lepiej jak na baciku!Jedną zmianę zrobiłem,zamocowałem rekina na sztywno do dachu...wczoraj był tylko postawiony w dziurze bez przykręcania.Czyżby więc chodziło o masę z dachu???? Jutro ruszam na Mazury więc będę miał okazję doświadczyć jak radio pracuje na rekinie w trasie.


Na 100% masa. Ja jak podłączyłem od razu na sztywno to grało jak ta lala. U mnie jest ten problem, że w starym XSie zbiera mi dwie częstotliwości eski Łódź i Bełchatów. W nowym na rekinku ściąga tylko Łódź i o to tez klientowi chodziło :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dojechałem na Mazury, za Częstochową stracił się zasięg i nic nie lapalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, JACKO29 said:

Właśnie dojechałem na Mazury, za Częstochową stracił się zasięg i nic nie lapalo

Ja w "Misku" na chinszczyznie mialem podobnie ale "troche" pomogl wzmacniacz antenowy dokupiony na alledrogo i wpiety tuz przy radiu. Niestety "du**" to tez nie urywalo jak po dobrej grochowce ale bylo troszke lepiej. Niewiele lepiej ale lepiej  :)

Tam mialem dodatkowo oprocz chinskiej anteny rowniez chinskie radio co bylo wspomniana wczesniej mieszanka na "frustracje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję że nie kupiłem Adayo do Qashqaia .Miałem w Note i grało superancko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem dlaczego w x-ie tak kiepsko łapie radio FM. Czasami jeżdżąc w okolicach Poznania mam gorszą jakość FM niż w toyocie 20km za granicą Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Emjot said:

To już wiem dlaczego w x-ie tak kiepsko łapie radio FM. Czasami jeżdżąc w okolicach Poznania mam gorszą jakość FM niż w toyocie 20km za granicą Polski.

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, juras2017 napisał:

Dlaczego?

Bo żadna antena typu płetwa,rekin ,itp nigdy nie będzie miała takiego zasiegu i czułości jak tradycyjna typu bat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to frajerzy kupujacy autapremium np. BMW, nawet nie wiedza jakie dziadostwo kupuja i ze im radio nie bedzie dzialac tak jak w Daci   ;)

Ja jestem tym nieszczesnikiem, ktory ma "pletwe" i musze sluchac radia zawsze i wszedzie dokad bym nie pojechal, teraz juz bede wylaczal to radio bo nie powinno dobrze dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...