Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
karibox1

antena rekinek zamiana ze zwykłą

Recommended Posts

piotrek3

Przesadny sarkazm.

Też jestem tym "frajerem" co miał  BMW z płetwa rekina na dachu i widzialem bardzo wyraźną rożnicę in minus w czułości zasięgu takiej anteny.

Teraz kiedy wszedzie sa przekaźniki,wzmacniacze wkolo nas nie ma potrzeby w aucie montowania anten ,ktore sa specjalnie czułe czy też maja duze wzmocnienie.

Po prostu jest to nie potrzebne.Dlatego producenci aut  teraz coraz cześciej wyposażają  auta w "rekinki"

Ale znów nie można mówić  ,ze taka antena dorownuje zwyklemu batowi -bo to jest nie prawda.

Kiedy jade do Polski z Niemiec to na bacie polskie radia słychac juz przed Berlinem.W BMW z fabrycznym rekinem radio polskie dopiero 10 km od granicy było słyszalne..

P.S.

Pierwsze telefony komorkowe tez mialy bardzo silne anteny ,bo to byla potrzeba chwili ze wzgledu na mala liczbe przekaźników.

Dzisiejsze telefony,smartfony anteny maja bardzo słabe  bo raz ze nie potrzebuja tak silnych jak pierwsze komorki a dwa ,ze nie zdrowe jest miec kolo głowy urzadzenia z silnym nadajnikiem/odbiornikiem.

Emjot

Ja mam porównanie z Toyotą Avensis T27 FL II sedan, gdzie antena jest nadrukowana na tylnej szybie tak samo jak paski od ogrzewania (co ciekawe wersja kombi ma bat albo rekina w wyższych wersjach). Różnica w stosunku do x-a jest znaczna ale nie zawsze. Są dni, że w X-ie jest Ok a są takie, że słabszych stacji nie da się posłuchać bo zrywa zasięg . 

Może to zbieg okoliczności a ja się anteny przyczepiłem ale czasami w mieście, jak stoję w korku i na pasie obok stanie autobus, to jest koniec słuchania radia FM w nissanie. 

Z drugiej strony, ktoś pisał na forum o problemach z radiem i serwis rozwiązywał to aktualizacją softu. Może to jest przyczyna moich problemów. W styczniu serwis twierdził, że żadnych aktualizacji dla mnie nie ma.

Edited by Emjot

juras2017

Te "rekinki" ta zapewne aktywne anteny sa poniewaz zdarza sie, ze gdy wylaczy sie silnik (np. auto-stop) to jakby slabnie sygnal - pogarsza sie lekko odbior, ale gdy wlacza sie to wraca wszystko. byc moze odcina zasilanie ad niektorych urzadzen jesli brak alternatora (nie pracuje) - nie wiem tego napewno, ale takie mam wrazenia. Moze to tylko takie przypadki, bo kilka razy zauwazylem ten objaw

W trasie nigdy nie mialem problemu z radiem i nawet nie wiem gdzi i które stacje "koncza" sie geograficznie bo nie ma to dla mnie znaczenia te kilka kilometrow roznicy dla przelaczenia stacji.

Nie slucham na codzien "duzych" stacji wiec nie wiem jak w ich pzypadku to wyglada. W trasie nistety male stacje nie maja zazwyczaj zasiegu krajowego i jestem zmuszony do przelaczania na "duzych" a one dzialaja juz caly czas, bez wiekszych problemow

JACKO29
W dniu 10.05.2019 o 21:42, Dzeriusz napisał:

Przy rekinie jedna wtyczka wystarczy. Dzisiaj sprawdzone. Radio działa bez zarzutu. Jutro mogę podesłać filmik

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rekinek aktywny,orientujesz się jakie napięcie podawane jest na wzmacniacz anteny? 12V? Powinno pojawić się na kostce do anteny?