Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

qasqhai 2.0 szarpie


dziubek

Rekomendowane odpowiedzi

To tak. Od jakiegoś czasu auto szarpie podczas jazdy. Instalacja Stag. Gazownik zajrzał komputerem i stwierdził, że coś na drugim cylindrze z zapłonem. Wymieniłem wszystkie świece i cewkę na cylindrze. Bez zmian. Po przestawieniu na benzynę wydaje się być ok, jednak podczas postoju (np. światła) wydaje się, że lekko też nierówno pracuje. Gazownik zaleca też sprawdzenie - i ustawienie ewentualne - luzu zaworowego. No  i właśnie - mechanicy powiadają, że tu się nic nie ustawia... Silnik MR20DE. 30 tys. temu robiona była głowica (z dedykacją pod gaz).

Jestem w czarnej dziurze  - czy jednak ustawia się zawory - jeśli tak, to jak? Jeśli nie, czego szukać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień mechaników w tym silniku zawory sa regulowane

zakręć butlę od gazu pojeździj na samej PB jak będzie OK problem w instalacji LPG moze wtrysk gazowy na tym cylindrze puszcza gaz niech gazmen go wymieni na próbę, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy samo przełączenie na PB? Jak się zakręca butlę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wystarczy, bo jak wtrysk LPG puszcza gaz to i tak leci w kolektor razem z PB, jak zdejmiesz dekiel z butli to po lewej stronie na WZW będziesz miał taką karbowaną śrubkę trzeba ją zakręcić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak temat zamknąć - wymieniłem w warsztacie w ciemno cewkę na 2 cylindrze...darmo. Nic się nie zmieniło.

Jednak na drugi dzień szarpanie się powiększyło i ...wywaliło wreszcie błąd. Za pomocą interfejsu z alle... za 40 PLN pokazało mi, że niedomaga spalanie na...4 cylindrze. Jako, że jest dostępne bez ściągania kolektora - wymieniłem cewkę, usunąłem błąd i problemy zniknęły:)

 

Za pomoc dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...