Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
dziubek

qasqhai 2.0 szarpie

Recommended Posts

dziubek

To tak. Od jakiegoś czasu auto szarpie podczas jazdy. Instalacja Stag. Gazownik zajrzał komputerem i stwierdził, że coś na drugim cylindrze z zapłonem. Wymieniłem wszystkie świece i cewkę na cylindrze. Bez zmian. Po przestawieniu na benzynę wydaje się być ok, jednak podczas postoju (np. światła) wydaje się, że lekko też nierówno pracuje. Gazownik zaleca też sprawdzenie - i ustawienie ewentualne - luzu zaworowego. No  i właśnie - mechanicy powiadają, że tu się nic nie ustawia... Silnik MR20DE. 30 tys. temu robiona była głowica (z dedykacją pod gaz).

Jestem w czarnej dziurze  - czy jednak ustawia się zawory - jeśli tak, to jak? Jeśli nie, czego szukać dalej?

DINO

zmień mechaników w tym silniku zawory sa regulowane

zakręć butlę od gazu pojeździj na samej PB jak będzie OK problem w instalacji LPG moze wtrysk gazowy na tym cylindrze puszcza gaz niech gazmen go wymieni na próbę, 

• Like 1

dziubek

Nie wystarczy samo przełączenie na PB? Jak się zakręca butlę...

DINO

nie wystarczy, bo jak wtrysk LPG puszcza gaz to i tak leci w kolektor razem z PB, jak zdejmiesz dekiel z butli to po lewej stronie na WZW będziesz miał taką karbowaną śrubkę trzeba ją zakręcić :D

dziubek
Posted (edited)

tak zrobię:rolleyes:

a co to WZW..? (już wiem)

Edited by dziubek

dziubek

Żeby tak temat zamknąć - wymieniłem w warsztacie w ciemno cewkę na 2 cylindrze...darmo. Nic się nie zmieniło.

Jednak na drugi dzień szarpanie się powiększyło i ...wywaliło wreszcie błąd. Za pomocą interfejsu z alle... za 40 PLN pokazało mi, że niedomaga spalanie na...4 cylindrze. Jako, że jest dostępne bez ściągania kolektora - wymieniłem cewkę, usunąłem błąd i problemy zniknęły:)

Za pomoc dziękuję.