Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy wymiana oleju pomoże czy juz po skrzyni


Gomez83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.  W załączeniu  zdjęcia błędów które  pokazał  komputer po podłączeniu.  Objawy : nie mogę ruszyć bo zajmuje to 30 sekund potem już jedzie.ewidentnie też  się ślizga. Trwa to już miesiąc.  Wvzesniej nie było żadnych objawów. Nie wymieniałem oleju. Magik od skrzyni mówi że  to bez sensu wymienić olej bo to skrzynia juz padła.  Według  was to może coś pomóc czy nie??

20190429_132645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie pomoże , największym błędem jest właśnie wymienianej płynu w uszkodzonej CVT z myślą że się poprawi .... Bez sensu wydana duża kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn  w tej skrzyni jest teoretycznie dożywotni , zmieniamy bo się zanieczyszcza oraz traci dodatki/modyfikatory przez co skrzynia szybciej się zużywa, ale do końca ten płyn działa poprawnie. Inna sprawa że wymiana tego płynu to nie 100zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz co ... .

ale jak już tak jesteś tonącym to 

Sprawdź jakie masz napięcie na obudowie skrzynie i na masie silnika , różnica na pracującym silniku nie może być mniejsza niż 0.1V (ok. 14V)

następnie trzeba odczytać prawidłowe działania 4 czujników ABS, wszystkie muszą odczytywać te same wartości, poszukaj na forum jaki scaner to odczyta 

zobacz masz kod 1778 - silnik krokowy (inny kod krokowca 1777 oznacza inną przyczynę) - 1778 to właśnie może być spowodowane złym działaniem czujników ABS , dlatego sprawdz to,  jeśli nie czujniki na kołach to mamy już poważniejszy problem w samej skrzyni, a czasami tylko zacięcie zaworu przepływu płynu i wystarczy wyczyszczenie, ale sam tego już nie ogarniesz, trzeba skrzynie wyciągać .....

oczywiście mógłbyś po sprawdzeniu czujników jeszcze zaryzykować na chybił trafił (15% szans) i zmienić silnik krokowy bo kosztuje tylko 30$, jeśli jesteś hazardzistą ...

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec trzeba szykować 7 000 niestety....tyle mi powiedzieli. A co te napięcie zmienia w pracy skrzyni ze to takie ważne i podstawowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie we własnym garażu możesz zdjąć miskę skrzyni biegów, wyjąć sterownik hydrauliczny i podmienić steper motor oraz elektrozawory. Zawsze to mniejszy koszt niż kompletny remont. Przy ewentualnym remoncie należy dopilnować, żeby zregenerowano pompę za pomocą zestawu naprawczego sonax oraz jeśli są nieszczelności na tłoczkach w sterowniku hydraulicznym to żeby też je zregenerowano jak pompę. Jak nie ma ciśnienia to niestety sypie się wszystko, łańcuch, bieżnie, konwerter. Stąd takie kwoty na kapitalny remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zrobiłby kompletny porzadny remont na gotowo z płynem za 7kzl, i dał na to papier i gwarancję to uważam że rozsądna cena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jestem na bieżąco w temacie naprawy cvt. Jak jesteś zainteresowany to mogę dać namiar na skrzynię po regeneracji za 5koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonisz, pogadasz, właściciel wszystko Ci powie. Regeneruje pompy, sterowniki, sprzedaje części. Bardzo znana firma. Wyślę Ci adres na Priv. Nie będę reklamował na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ale to 400 km ode mnie. A ja na 2 etaty ciągnę wiec za daleko.ale dziękuję 

Może  znajdę jakąś używaną skrzynie lub  poprostu naprawie tylko cholernie szkoda czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.  Dałem post bo myślałem że  może to nie koniec skrzyni ale poprostu się łudziełem jak każdy kto ma widmo wydania 7 czy 8 tysiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak tanio mi jeden powiedział 7-8 tyś ale zazwyczaj kończy się na 12!!!czaisz!?!! Chyba na wszystkie Gary nie palił... Używana jest w Rzeszowie za 4200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...