Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
fafer88

Micra 1.4 brak mocy, szarpie, gaśnie

Recommended Posts

fafer88

Witam,

Mam problem z micrą mojej dziewczyny, według niej wszystko było w porządku do wczoraj, kiedy to auto straciło moc

do takiego stopnia, że trzeba było wezwać lawetę. Auto na pierwszym biegu kreci do 4tyś obrotów, na drugim już w ogóle nie chce się krecić, szarpie i trzeba było wcisnąć sprzęgło żeby nie zgasła. Check engine się nie pali, sprawdzalem błędy ELM 327 i nic nie znalazł.  Odłączyłem akumulator na chwilę i trochę to pomogło, na pierwszym biegu kręcił do 6tys, na drugim do 5tys i na trzecim do 4tys, myślalem, że uda się wrócic do domu  o własnych siłach ale po 5min pierwotne objawy wróciły. Na neutralnym biegu i jałowych obrotach auto jakby chciało zgasnąć ale obroty nie falują,  Przy dodaniu gazu na neutralnym biegu auto brzmi jakby nic mu nie było. Czasem słychać dziwny dźwięk wydobywający się z silnika, przy odpuszczaniu gazu. Ktoś z użytkowników spotkał się z podobnym problemem? 

Właśnie wróciłem ze sklepu, podejżewałem zapchany filtr paliwa i chciałem zakupić nowy ale sprzedawca powiedział mi, że w tym modelu filtra się nie zmienia.

Czy to prawda?

Edited by fafer88
Aktualizacja