Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[OBROTOMIERZ/TACHOMETR] montaż Micra K11 2000r.


KMirTur

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć!

Z okazji Zająca zakupiłem sobie do mojej Micry (K11, rocznik 2000, silnik 0.998) obrotomierz zewnętrzny - mój egzemplarz nie ma obrotomierza na desce rozdzielczej (!). Nie mogę więc "podkraść" sygnału z wiązki przewodów idącej za deską :<

Instrukcję do podłączenia miernika (bo nie musi on być wcale tachometrem - ma bodajże 10 różnych możliwych zastosowań, wiadomo - w zależności od zczytywanej wielkości) załączam wraz ze zdjęciami. Wyczytałem z niej, że czerwony i żółty kabelek podpinam pod przełącznik zapłonowy (pod zapalniczkę za radiem się wpiąłem). Wybrałem obydwa pod to samo, bo włączanie się światła od obrotomierza razem ze światłami mi niepotrzebne, a więcej szukania ;-). Trzeci kabel - masa, też podpięta za radiem. No i działa ładnie, światełko zapala się, jest efekcik przejścia przez całą skalę i z powrotem i fajnie. Tylko pozostaje problem: GDZIE PODPIĄĆ CZWARTY - ZIELONY PRZEWÓD (tacho signal). Jak napisane zostało obok - do minusa cewki zapłonowej [ coil negative (-) ]. Tylko gdzie ta cewka u mnie jest...tego nie wiem... Stąd zwracam się z pomocą w celu zlokalizowania cewki zapłonowej w moim aucie :D

Zamieszczam zdjęcia bebechów pod maską - do takiego etapu byłem w stanie zawęzić lokalizowanie owego urządzenia... :-)

OPIS ZDJĘĆ:

1. Widok całości - pewnie z niego najlepiej będzie wskazać chociażby miejsce cewki:

Micra_srodek.thumb.jpg.ae4e03f3f68d9c5a8320bc666ce61fc7.jpg

2. Na pokrywie - cztery świece (do każdej wchodzą trzy przewody). [W akcie szaleństwa zacząłem myśleć, że miernik będzie przeliczał częstotliwość zapalania świecy i stąd weźmie prędkość obrotów silnika O.o]:

Na_pokrywie_silnika.thumb.jpg.b192a4e7a7f045d6f804b706b93bbc37.jpg

3. Mój strzał, że to właśnie to miejsce (obrysowałem je na czerwono). Tylko które przewody (?), jeśli to rzeczywiście tutaj. Rzut z góry na nie - usytuowane po prawej stronie pokrywy silnika:

Prawy_dolny_rog_przyblizenie.thumb.jpg.56370bb8f4e7aef091309789fc017113.jpg

4. To samo miejsce co w punkcie (3.), ale z trochę innej perspektywy:

Prawy_dolny_rog_pokrywy.thumb.jpg.f00d5e8fa8c76d890f716bce0df59cd7.jpg

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o cenne wskazówki, mam nadzieję że w dobrym miejscu umieszczony temat - to mój pierwszy post.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Micrus po lifcie , jak mniemam. 

W starszych cewka jest w aparacie zapłonowym, sygnał bierze się ze złączki na zewnątrz (chyba już kiedyś o tym pisałem). W nowszych cewki masz w fajeczkach przy świecach. 

Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...