Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai nie uruchamia sie po wymianie rozrządu


grunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wymieniłem rozrząd w moim Qashqai z 2012 roku. Posiadam wersję 1,6 benzyna + gaz

Wymiana się udała. Qashqai nawet kręci lecz nie możemy go odpalić.. Iskra jest na początku a po chwili znika. Nie wiemy co może być przyczyną. Proszę o jakąś radę. Z tego co mechanik mi mówił to nie wykazuje żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie pomogę, ale w moim 2.0 dci jak przeskoczył łańcuch o 2 ząbki to też przestał odpalić więc może ustawianie rozrządu jest złe. U mnie była inna bajka co prawda bo łańcuch się rozciągnął i przeskoczył na rozrządzie przy gaszeniu silnika ale też nie chciał odpalić. Jedno co mi jeszcze przyszło do głowy to czujnik położenia wałka ale to chyba by był wyświetlany błąd silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2019 o 14:28, EVO_FAN napisał:

Przy jakim przebiegu poddał się u Kolegi "pavelsti" łańcuch ?

Też jestem ciekaw. Czyli mit o niezniszczalnym łańcuchu można wsadzić między bajki. Znajomemu w vitarze 2.0 zerwał się łańcuch przy przebiegu 160 tys. To ja dziękuję, wolę już ten pasek zmienić co jakiś czas.

W dniu 19.05.2019 o 22:01, grunio napisał:

Nie wiemy co może być przyczyną.

Pewnie źle ustawiony rozrząd lub nie podpięta jakaś wtyczka po naprawie (np. od czujnika położenia wału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Mam przebieg dokładnie dzisiaj 199892 km

Autko już działa, okazało się że jak długo jest odłączony akumulator to czasami się "rozjeżdża" imobilajzer. Przyjechał fachowiec od tego i go zsynchronizował. Ruszył od pierwszego przekręcenia kluczykiem.

Mi łańcuch nie pękł tylko się troszeczkę zrobił za długi (wyciągnął się) i zapalił się tzw. czek. Po sprawdzeniu diagnostycznie było napisane, że ma niedopasowane spalanie i  coś tam jeszcze. Dokładnie nie pamiętam, ale na pewno była to wina wydłużonego głównego łańcucha. Ma teraz nawet lepsze przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...