Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ J10 MR20DE


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakup zrobiony to czas na gzik :D

zestaw:

OPTIMA NANO, Barakudy pojedynczo, MIII, zbiornik 680x200, pełen wlew pod klapką, centralka-hmm gdzieś się upcha :D 

zmienione świeczki na nowe bo to co zastałem wyglądało jak by nikt nigdy nie zmieniał :D

20190519_204727.jpg

20190520_190851.jpg

20190520_190901.jpg

20190520_195549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie potrzebne sygnały mamy w jednej wtyczce przy kompie PB 

20190521_120338.jpg

20190521_120343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po gazowaniu :D autko jedzie do końca na LPG w OL około 12,3 jak na PB, wystrojone na korekty, ELM bez problemu podaje dane do OPTIMY, okazało się, że Barakudy muszą iść bez dysz 

miłego dłubania :)

20190521_191544.jpg

20190523_101931.jpg

20190523_131232.jpg

20190523_154931.jpg

20190523_154942.jpg

butla podnosi poziom około 4cm, jak by założyć niższą o 1cm 680/190 to tracimy pojemność gazu a nie za bardzo zyskujemy pojemność bagażnika bo raptem to 1cm niżej czyli z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia raczej bez sensu :D 

teraz zobaczymy jak ze spalaniem może to trochę potrwać bo kociołek ma 58L a, że nie lubię wolnych przestrzeni powinno wchodzić hmmm :) no zobaczymy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej Dino,
 
W maju stałem się właścicielem QQ J10 MR20DE 4WD. Zamiar montażu LPG pojawił się jeszcze przed wyborem konkretnego modelu samochodu. Już po zakupie skontaktowałem się z dwoma warsztatami zajmującymi się montażem LPG. W pierwszym (cena 2700-2800) otrzymałem info, że z racji konieczności regulacji zaworów po założeniu LPG co 30-40k km radzą montaż z lubryfikacją (czytałem temat https://forum.nissanklub.pl/topic/78566-lubryfikacja/ i znam Twoje zdanie). W drugi (cena 2900 BRC) otrzymałem info żebym się dobrze zastanowił bo po montażu LPG lubi się sypać/zapychać w tym samochodzie katalizator.
Obecnie jestem na etapie poszukiwań jakiegoś dobrego warsztatu w okolicach Katowic który by się zajął tą sprawą. Masz może kogoś, kogo mógłbyś polecić w tych okolicach? :)
Jak się sprawuje Twój QQ po montażu instalacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 20:42, DINO napisał:

no i po gazowaniu :D autko jedzie do końca na LPG w OL około 12,3 jak na PB

Chyba miałeś na myśli CL, widoczne masz sondę szerokopasmową na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcintju napisał:

Chyba miałeś na myśli CL, widoczne masz sondę szerokopasmową na pokładzie.

??? w OL w CL steruje lambad 

16 minut temu, marcintju napisał:

widoczne masz sondę szerokopasmową na pokładzie.

nie mam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"no i po gazowaniu :D autko jedzie do końca na LPG w OL około 12,3 jak na PB, wystrojone na korekty"

Coś nie tak napisane, albo brak interpunkcji.

Stan OL nie stroi się na korekty bo ich ecu w tym stanie nie wprowadza. Może chodziło Ci że przy czasach 12,3 ms jest stan OL? 

Z tego co napisałeś wynika wprost że auto na lpg pracuje cały czas w OL, co jest niemożliwe i bez sensu, chyba że odłączyłeś sondę.

Edytowane przez marcintju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale czego nie rozumiesz?? jest wystrojone,  że jedzie do końca na LPG, czyli nie przełącza się na PB w wyższych obrotach tylko jedzie na LPG z bezpiecznym  AFR-em jak na PB do RL :) 

W dniu 6.06.2019 o 12:26, Giertek napisał:
 
Jak się sprawuje Twój QQ po montażu instalacji?

testy trwają w portfelu zostaje, osiągnięty wynik jak na tą chwilę to 8-10L/100km w trasie w mieście około 13L ale tego jeszcze nie sprawdziłem bo butla duża i czekam aż się cała zapełni gazem 

odnośnie kata to coś słyszałem  ale jakoś nie robi to na mnie wrażenia, jak masz EGR to zaślep i po sprawie inaczej syf nie wróci do cylindra a jak auto dobrze wystrojone to co ma sie stać z katem?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak interpunkcji:

"no i po gazowaniu :D autko jedzie do końca na LPG w OL około 12,3 jak na PB..."

Może tak ma być:

"No i po gazowaniu :D, autko jedzie do końca na LPGw OL AFR około 12,3 jak na PB..."

Poza tym jak ustawiłeś OL? Masz sondę AFR czy byłeś u kogoś?

_____________________

Przykład że interpunkcja ma znaczenie:

1. Twoja stara piła leży w piwnicy.

2. Twoja stara piła, leży w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-buźka robi za przecinek, no ale jak z Ciebie taki Miodek :D to spoko zacznę stawiać przecinki :) obym tylko pamiętał :D

-można dodać AFR ale laik i tak nie będzie wiedział o co caman, więc nie widzę potrzeby, no ale jak zaistnieje takowa to pewnie zacznę pisać

Mam sondę AFR używam do strojenia aut po gazowaniu :)  inaczej nie ustawisz mieszanki w OL 

 

Przykładów na interpunkcję jest wiele :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, DINO said:

odnośnie kata to coś słyszałem  ale jakoś nie robi to na mnie wrażenia, jak masz EGR to zaślep i po sprawie inaczej syf nie wróci do cylindra a jak auto dobrze wystrojone to co ma sie stać z katem?? 

No właśnie szukam jakiegoś dobrego gazownika w okolicy który by mi ogarnął temat montażu i dobrego wystrojenia instalacji (z użyciem tej magicznej sondy AFR :) ), wtedy będę spokojny o katalizatory. Co do EGR to rozumiem, że przy spalaniu gazu w spalinach znajduje się więcej syfu? Czy miałeś do czynienia z zaślepianiem EGR w QQ? Nie orientujesz się czy konieczne jest wgrywanie nowego softu aby kontrolki się nie świeciły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z katem to chodzi o to, że jak by się zaczął kruszyć to ten pył może wrócić do kolektora ssącego za pomocą EGR-a a zaślepienie, jeśli się go ma bo trzeba sprawdzić, eliminuje tą przypadłość 

Zaślepienie EGR-a może wywalić checka ale jeżeli jest tak samo sterowany jak w P11.144 z SR20DE, czyli za pomocą czujnika temp, to trzeba zmierzyć jego wartość na zimnym i we wtyczkę wsadzić podobny rezystor, powinno pomóc :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Poczytam, poszukam i postaram się wgryźć w temat bo nie jestem pewien czy mam EGR czy nie.

Powiedz mi jeszcze proszę ile może, albo powinna, kosztować (jakiś przedział cenowy) taka instalacja LPG (wliczając butle 58l i robociznę) do QQ J10 MR20DE? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Giertek napisał:

OK. Poczytam, poszukam i postaram się wgryźć w temat bo nie jestem pewien czy mam EGR czy nie.

 

zobacz czy do kolektora ssącego dochodzi Ci jakaś rurka, jak tak to masz EGR jak nic nie dochodzi to jesteś szczęściarzem :D 

 

29 minut temu, Giertek napisał:

 

Powiedz mi jeszcze proszę ile może, albo powinna, kosztować (jakiś przedział cenowy) taka instalacja LPG (wliczając butle 58l i robociznę) do QQ J10 MR20DE? 

około 3tysie (Optima/stag/kme, Barakudy, Tur/MIII, z nowymi uszczelkami kolektora) ale pewnie i za 2tysie Ci coś tam wrzuca pod maskę :D w sumie to kiedys spotkałem i za 1500 tylko inne auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Spalanie:

Prędkości autostrad owe około 11L

Do 120km/h około 9L

Miasto jeszcze nie do końca zmierzone ale kręci się w granicach 12L

Czyli nie jest źle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo fajne wyniki :) czyli nie ma się co zastanawiać tylko ładować LPG !!! Co prawda ostatnio słyszałem, że w nowych samochodach są cienkie pierścienie i na LPG się dużo szybciej zużywają... w związku z czym się lepiej w to nie bawić.

Co do kolektora ssącego to nie potrafię go odszukać... chyba muszę się wślizgnąć pod samochód? Z góry mało co widzę...

Co do montażu LPG (butla 58l) w Katowicach i okolicach u jakiegoś człowieka / firmy, którego polecają inni to ceny wahają się od 3000 do 3300. Chwilowo zarezerwowałem termin i czekam. Koleś wspominał coś o dotrysku paliwa powyżej 3500 obrotów jak robię dłuższe trasy (a zdarza się).

@DINO Powiedz mi proszę świece, kable do świec i cewki z jakiej firmy (jakie konkretnie modele) byś polecał do tego silniczka z LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczędności są takie, że remont nie straszny :D 

kolektor ssący, to to czarne po zdjęciu pokrywy z silnika

świece dedykowana, ja preferuje DENSO, kabli nie ma, zmiana cewek niepotrzebna, chyba, że któraś kuleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szukać kolektora ssącego przy wymianie świec w sobotę. Widzę, że dedykowane są Denso IXEH20TT. Na rozgrzanym silniku obroty nie są równe po zatrzymaniu się, spadają do 400 - 500 i całe auto drży a potem wracają do normy. Najpierw chce zmienić świece i przeczyścić przepustnicę. Oprócz tego oba tłumiki są do wymiany... ale po wsadzeniu LPG wszystko się wróci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz załączoną klimę to tak może być z obrotami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto - 14L w tym kilka razy przyczepa z RIB-em

 

czyli ogólnie wyniki są OK jak dla mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

mały update odnośnie LPG i QQ

od montażu przejechane 69100km, nadal jeździ bezproblemowo, nic z silnikiem nie było robione ani z głowicą, świece te same, czyli może już zmienię :D bo leżą, to może przy zmianie świec poświęcę trochę więcej czasu i sprawdzę zawory :)

reasumując, LPG zarobiło na remonty i jeszcze został niezły bonus :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...