Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Xenony w Z51


arkadiusz3011
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś może miał problemy z kiepskim oświetleniem w Z51  biksenony. W moim strasznie słabo świecą, ma przejechane 200k i nie wiem czy wszystkie tam mają czy może u mnie wypaliły się odbłyśniki? Może ktoś borykał się już z takim problemem? Proszę o info. Może polecacie jakiś dobry serwis od takich problemów Warszawa i okolice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo, zmieniłem już nawet żarówki na X-tremeVision gen.2 ale to jak dokładnie ta sama żarówka świeci w BMW to całkiem inna bajka, także też dołączam się do pytania ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. może przetwornice już padają

14 godzin temu, arkadiusz3011 napisał:

Witam, czy ktoś może miał problemy z kiepskim oświetleniem w Z51  biksenony. W moim strasznie słabo świecą, ma przejechane 200k i nie wiem czy wszystkie tam mają czy może u mnie wypaliły się odbłyśniki? Może ktoś borykał się już z takim problemem? Proszę o info. Może polecacie jakiś dobry serwis od takich problemów Warszawa i okolice...

Prawdopodobnie wypaliły się już palniki ksenonowe (żarówki) - standardowo wytrzymują jakieś 3 tyś godzin. A im bliżej końca żywota tym słabiej świecą i barwa światła staje się zbliżona do różu.

 

7 godzin temu, rufus75 napisał:

Mam dokładnie to samo, zmieniłem już nawet żarówki na X-tremeVision gen.2 ale to jak dokładnie ta sama żarówka świeci w BMW to całkiem inna bajka, także też dołączam się do pytania ....

Może kupiłeś podróbki - Bardzo często słyszę że ludzie podrabiają palniki ksenonowe  tym bardziej że łatwo o taki sam wygląd, a cena przebita kilkukrotnie.

Załóż dla porównania jedną Twoją żarówkę do tego BMW i jedna niech zostanie oryginalna - jeśli zobaczysz różnicę to będzie to podróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bixenon w z51 i prawdopodobnie od początku miał aktywowany tryb "skandynawski".

Z prawdziwym przebiegiem 150tyś powinien już być "ślepy". Nie jest źle. Zgadzam się mogłoby być lepiej.

Odbłyśniki sprawdzone kamerką endoskopową i wyglądają ok. 

Sam odbłyśnik to nie wszystko - bmw pewnie ma innej marki soczewki a soczewka soczewce nierówna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rufus75 napisał:

Mam dokładnie to samo, zmieniłem już nawet żarówki na X-tremeVision gen.2 ale to jak dokładnie ta sama żarówka świeci w BMW to całkiem inna bajka, także też dołączam się do pytania ....

Mam złe przesłanki, wydaje mi się że to będą do regeneracji odbłyśniki... Przesiadłem się z Opla Zafiry C Tourer, tam światła to bajka... a w Z51 to mrok... :O 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. może przetwornice już padają
Może kupiłeś podróbki - Bardzo często słyszę że ludzie podrabiają palniki ksenonowe  tym bardziej że łatwo o taki sam wygląd, a cena przebita kilkukrotnie.
Załóż dla porównania jedną Twoją żarówkę do tego BMW i jedna niech zostanie oryginalna - jeśli zobaczysz różnicę to będzie to podróbka.

Żarówki z pewnego źródła, obstawiam też trochę klosze, bo nie są pożółkłe ale do mega przezroczystosci to im daleko, może najpierw polerka .....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rufus75 napisał:


Żarówki z pewnego źródła, obstawiam też trochę klosze, bo nie są pożółkłe ale do mega przezroczystosci to im daleko, może najpierw polerka .....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zróbmy fotki po zmroku i porównamy - będzie wiadomo na czym się stoi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj  wsadzić dobre LEDY. Xenon  to historia. 
Pozdrawiam wkar

Masz może jakiś dobry zamiennik dla biksenona żeby to łatwo pasowało?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie szerzcie forumowej, youtubowej, sponsorowanej głupoty bo tego się czytać nie da - łykacie marketing jak młode pelikany.

1. Lampa ledowa to lampa ledowa - w środku jest matryca z soczewką a nie wkład "pseudo leda" 

2. Ledy emitują mniejsze natężenie światła niż ksenon - dlatego nie wymagają w wielu przypadkach spryskiwaczy. Inna soczewka i matryca ułatwia sterowanie wiązką świetlną w lampie ledowej. Dlatego mamy efekt jaki mamy. Lampa ledowa ledowej nie równa - tak samo jak w xenonie.

3. Pseudo ledy mają mają ok 45-85W a żarnik D2S 35W - to ciepło gdzieś trzeba odprowadzić! Reflektor z czymś takim będzie po jakimś czasie do wyrzucenia a odbłyśnika nie da się odratować.

Żarnik Pseudo led ma ok 13000 tyś lux a D2S ok 3200 lm - i tu jest to na co nikt nie zwraca uwagi a sprzedawcy to wykorzystują! - Dwie różne jednostki!

13000 lux to ok 1200lm - więc żarnik D2S ma niemal trzykrotnie większe natężenie światła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zdjęcia - jak świeci bixenon w z51 z żarnikami OSRAM COOL BLUE INTENSE.

Samochód z przebiegiem 150tyś km i jeździł na światłach "skandynawskich" - czyli mijania świeciły się cały czas.

 

20190525_212016 (Kopiowanie).jpg

20190525_212124 (Kopiowanie).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rufus 75 nie mogę  polecić  konkretnych LEDÓW. W pon zrobię fotkę oprawy z palnikiem xenon i z LEDem. Porównasz sam.

Ja kupiłem juź kilka kompletów LEDów różnych generacji. Każde mają plusy dodatnie jak i ujemne. Nie sprawdzałem nowej  gen. 3D.

Ma podobno najlepiej pasować do klasycznych układów optycznych.

 

Kolega  Jakub S.83 myli wszystko że wszystkim np. Napięcie robocze zestawu xenon (45-85V) z mocą LEDów. Światłość że strumieniem świetlnym itd. Proszę nie  wprowadzać ludzi w błąd. Nie każdy musi znać się  na fizyce. Jednak jeśli wypisuje  się  "prawdy objawione", to trzeba zajrzeć do podręcznika! Pozdrawiam serdecznie. :) wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wkar napisał:

Kolega  Jakub S.83 myli wszystko że wszystkim np. Napięcie robocze zestawu xenon (45-85V) z mocą LEDów. Światłość że strumieniem świetlnym itd. Proszę nie  wprowadzać ludzi w błąd. Nie każdy musi znać się  na fizyce. Jednak jeśli wypisuje  się  "prawdy objawione", to trzeba zajrzeć do podręcznika! Pozdrawiam serdecznie. :) wkar

Dla mnie W to Wat a V - Volt - więc nie wiem gdzie znalazłeś błąd i wiesz najlepiej co miałem na myśli ;) 

A to, że akurat zakres Ci się zgodził to jednak jednostka to jednostka. Pisząc o plusach "ujemnych" - nie odsyłaj mnie proszę do podręcznika! 

A co do lumenów i luxów to chyba wyraźnie napisałem, że to dwie różne jednostki - gdzie sprzedawcy żaglują niby jak chcą i wprowadzają klientów w błąd.

Nie wiem więc gdzie tu widzisz problem bo ja widzę, że nie znając mnie, przekręcasz moje słowa tak żeby Ci było wygodniej.

Ja mam w głębokim poważaniu co sobie ktoś wsadzi do lampy byle nie spowodował wypadku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rufus75.

Wysyłam moje porównanie. Nie jest ono niestety zbyt miarodajne z powodu braku czasu.

1. Oprawa soczewkowa z Z50 USA, niestety niezamocowana " "na sztywno" i nie skalowana zbyt dokładnie.

2 Układ optyczny sprawny ( soczewka, odbłyśnik, przesłona).

3 lampa  (palnik) D2 Philips ok500h pracy 4000K

4 zasilacz standard OEM (Mathushita 85V / 35W)

5 Led  D2   (  NN  na strukturach 2 x COB ( 4x Philips) 12V / 35W, chłodzenie pasywne. Niestety 6000K.

DSC_0036.JPG

DSC_0038.JPG

DSC_0037.JPG

DSC_0039.JPG

DSC_0042.JPG

DSC_0043.JPG

Edytowane przez wkar
Dodatkowe info
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, źe trochę cięźko porównywać.

Są zalety ale i wady.

1 brak czasu na rozgrzewanie.

2 znacznie większy stumień

3 znacznie mniejsze rozgrzewanie oprawy (mniejsze niszczenie układu optycznego)

4 mniejszy pobór mocy, 

5 15 razy większa żywotność

6 brak układów wysokonapięciowych

Z grubsza.

Wady

Zbyt wysoka temperatura barwowa (6000K) -poza maksymalną czułością oka ludzkiego.

Gorszy rozkład biegunowy (3D) światłości -  szczególnie przy porównaniu świateł długich.

W najnowszych konstrukcjach LEDów jest lepiej.

Po prostu struktura COB jest mniejsza,  bardziej punktowa. I leży prawie w osi optycznej oprawy. 

Tak to wygląda z grubsza.

Pozdrawiam. wkar

Marker na bramie w odległości 120m

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2019 o 21:36, Jakub.S83 napisał:

Dwa zdjęcia - jak świeci bixenon w z51 z żarnikami OSRAM COOL BLUE INTENSE.

Samochód z przebiegiem 150tyś km i jeździł na światłach "skandynawskich" - czyli mijania świeciły się cały czas.

 

20190525_212016 (Kopiowanie).jpg

20190525_212124 (Kopiowanie).jpg

To powiem Ci kolego że faktycznie nie masz źle... Mój tez jeździ od początku na ksenonach non stop wersja europejska nasza krajowa,  ze salonu  :P ale wydaje mi się że mam gorzej :(

1 minutę temu, arkadiusz3011 napisał:

To powiem Ci kolego że faktycznie nie masz źle... Mój tez jeździ od początku na ksenonach non stop wersja europejska nasza krajowa,  ze salonu  :P ale wydaje mi się że mam gorzej :(

Zrobię jutro foty jak nie zapomnę to pokażę Ci moje lampiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak macie luksus... Ja mam lampiony z usa bez ksenonów. Świecą jak w maluchu i do tego problem żeby jakieś sensowne żarówki hb5 dokupić. Myślę żeby kupić uniwersalny zestaw biksenonowy i wstawić w te lampy aby troche widniej było. W poprzedniej HR-Vce tak zrobiłem i nawet policaje myśleli że to oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kolego z Led na oprawkę HB5. Niestety musisz ścíągać z alibaby itp, bo w kraju jest z tym słabo.

Kupuj tylko najnowsze z prawie punktowym COB.  Przy starszych, w związku z tym, że w oprawach na HB5, wiązka światła

jest kształtowana wyłącznie przez odbłyśnik będzie kiepsko.

Lampy będą świeciły bardzo mocno tuż przed autem, a jak je trochę podniesiesz, to będziesz oślepiał innych.

Po prostu klasyczny układ optyczy nie nadaje się do starszych LEDów ( tych, które diody mają w sporym odsunięciu od osi.

Xenonów, też nie kupuj, bo mają słabe filtry UV i powypalają ci oprawy.

Poza tym tulejki (oprawki redukcyjne) są w nich robione tak, że lampa "lata" i jest spory kłopot z poprawnym skupianiem wiązki

światła.

Kupiłem kiedyś w kraju HB5 tzw. przeżarzone. To są takie halogeny o różnych głupich nazwach handlowych.

Świecą one dużo jaśniej. Mają nawet dwa razy większy strumień. Mają lepszą barwę, bo bańka ma filtr niebieski.

Odradzam zakup, bo żywotność takich żarówek liczona jest w setkach godzin, ceny duże.

 

Tak, że njlepiej "zapolować" na soczewki i tam wsadzić fajne LEDy.

Pozdrawiam. wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...