Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Numery cylindrów Murano z51


Katrinnax33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W jaki sposób są ponumerowane cylindry w Murano z51 v6 2008r? Mam błąd na 5, ale nie wiem, który to jest, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DINO napisał:

powinien być od chłodnicy środkowy, 

Dziękuję za odpowiedź, jeżeli można to poproszę numeracje wszystkich (już na przyszłość)  

X  x  x

X 5 x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-tka więc trzeba trochę rozbierać, żeby się dostać

VQ35DE_FWD_Cylinder_Numbers.jpg

jak składałem ostatni silnik (v8)  to czasami różnie mogą być zamontowane, a serwisowe schematy dla silnika nie zawsze uwzględniają położenie jego w komorze, wtedy najlepiej jest znaleźć odniesienie numeracji cylindrów do tkz. flywheel (koła zamachowego) . Zdarzył mi sie też szkolny błąd silnik na palecie, odpalam i źle podłączyłem kable i szukanie przyczyny wszędzie, bo przecież podłączenie na 100% oki , jak mi się wydawało 

image.gif

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to kolejność zapłonu ale mogę się mylić u mnie w Hondzie Odyssey 3.5 jest tak jak podałem a zapłon wg Twojego schematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda może mieć inaczej ......robiłem silnik Forda tkz small block (tylko 5.8l ), gdzie w pewnym czasie zmieniono system wtrysku MPI oraz oznaczenie, też trochę się z tym bujałem zanim doszedłem, że coś nie tak ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velsatis i Espace mają ten sam silnik i tam jest Twoja rozpiska, czyli mój błąd :) masz rację z kolejnością cylindrów choć to dziwne :D takie mieszanie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pomyśl, jakie jest na wale położenie korb cylindrów w odniesieniu do ich położenia w głowicy, na logikę powinno być na głowicy 1,3,5 i 2,4,6 co daje na wale korbowym 1,2,3,4,5,6 to takie firmy jak Honda mieszają, jakby miały w silniku 2 wały korbowe, albo korby szły na krzyżak .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja to widzę inaczej :D co innego kolejność zapłonu a co innego kolejność cylindrów.

np. 4 cylindry zazwyczaj liczysz od rozrządu, oczywiście niektórzy liczą od zamachu :D i już jest problem, albo zapłon 1-2-4-3 ale też 1-3-4-2 mogło by być jakoś to unormowane a nie kombinacje. No ale ważne, ze ustalona jest kolejność :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...