Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Driving Aids- Emergency Brake problem


jesse_w

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Jak w temacie. Mam problem z tym systemem. Ni z gruchy ni z pietruchy podczas jazdy zapala się warning emergency brake (nie ma żadnej przeszkody przede mną). Tak samo nie mogę tego wyłączyć na stałe. Zawsze po odpaleniu auta system jest włączony. Gdzie wstępnie szukać usterki tego systemu? Co sprawdzić przed wizytą w ASO?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz ja radar w pasie przednim , czy coś go nie przysłania, albo nie opadł zbyt nisko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu tak ma być, wyłączyć na stałe nie da się i pewnie czeka Cię wizyta w serwisie i kalibracja systemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Andrzej G
W dniu 25.05.2019 o 23:33, jesse_w napisał:

Tak samo nie mogę tego wyłączyć na stałe. Zawsze po odpaleniu auta system jest włączony. Gdzie wstępnie szukać usterki tego systemu?

Zacytuję z instrukcji Pulsara

Ustawienia

Tryb ustawień umożliwia zmianę informacji  wyświetlanych na ekranie informacji o pojeździe:

Driver Assistance - użyj aby włączyć / wyłączyć dowolny z systemów / ostrzeżeń

·        Driving Aids

·        Lane - włączenie / wyłączenie system ostrzegania przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu (LDW)

·        Blind Spot - włączenie / wyłączenie sygnalizacji martwego pola (BSW)

               Parking Aids

·        Emergency Brake - włączanie / wyłączanie hamulca awaryjnego

Asystent parkowania:

Aby zmienić stan lub włączyć / wyłączyć dowolny z systemów wyświetlanych w menu Parking Aids, użyj przełącznika Góra/Dół w celu wybrania pozycji menu i przycisku ENTER, aby ją zmienić.

·        Moving Object - włączenie / wyłączenie funkcji wykrywania obiektów ruchomych (MOD) rozdz.5

·       

 

=================================


Wszystko masz opisane w instrukcji, którą otrzymałeś wraz z autem.

Przykłady które podaję pochodzą z kompa Pulsara, ale nie sądzę, byś w J11 nie miał takich możliwości.

Dodam, że w komputerze jest opcja przywrócenia do ustawień fabrycznych.

Cyt.

Factory reset - ustawienia ekranu informacji o pojeździe można przywrócić do ustawień domyślnych.

               Aby zresetować ekran informacji o pojeździe:

1.      Użyj przycisków Góra/Dół, aby wybrać [Settings] i naciśnij ENTER

2.      Wybierz [Factory Reset] za pomocą przycisków Góra/Dół, a następnie naciśnij ENTER

3.      Wybierz [YES], aby przywrócić wszystkie ustawienia do wartości domyślnych poprzez naciśnięcie przycisku ENTER 

================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie raz się włączył zimą a teraz drugi raz latem w deszczu. Pisałem do ASO i odpowiedz jest taka:

Przy opadach deszczu, śniegu radar zbliżeniowy jest automatycznie odłączany by nie spowodować gwałtownego hamowania mimo braku przeszkody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie ustawili to dopiero po 4 wizytach w serwisie, raz "awaryjnie" wyhamował mi na prostej drodze z ok 70 do zera i kilka razy było tylko alarm i kontrolki oraz początek hamowań ( spadek prędkości o 10-15 km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...