Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamiana nagłośnienia w T31 - zaczynamy


Zielon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Pierwsze kroki poczynione.
Decyzja zapadła - radio zostaje seryjne (ma sterowanie z kierownicy, zmieniarka mp3 na 6CD, wystarczy na razie)
Dystanse pod głośniki zamówione.
DYSTANSE MDF NISSAN X-TRAIL T30 T31 T32 od 2001

W ucho wpadły mi głośniki 

Audio System M165 EVO 165mm
 

Cytat

Dane techniczne:

  • 165 mm 2-drożny ZESTAW

Składający się z:

  • 2x HS 24 EVO nowa 25mm kopułka jedwabna
  • 2x MS 165 EVO
  • Głębokość instalacji: 63 mm;
  • Średnica instalacji: 143 mm
  • Skuteczność: 93 dB
  • Impedancja: 3 Ohm
  • Pasmo przenoszenia:  50 - 22.000 Hz
  • Wydajność: 2 x 90 W RMS

Mam problem tylko aby znaleźć  ile dokładnie mają dB, jedni piszą 92 a inni 93 - a to spora różnica do systemy na seryjnym radiu - przyjdą zobaczymy :D
teraz czeka mnie wyliczenie i przemyślenie jakie maty zastosować. Na uwadze mam maty CTK jakieś 2mm i 3mm na przednią stronę drzwi i za głośnikiem - znajdę chwile wymierzę i zamówię.

Jak przód będzie za mało, to pewnie za jakiś czas powalczymy z tyłem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu wolna chwila i mogłem wziąć się za wygłuszenie drzwi/montaż głośników.
Chciałem robić razem z tylnymi, ale sam przód zajął mi niecałe 10h - kolejne podejście jak znajdę ochotę na taką zabawę
Głośniki AUDIO SYSTEM M165 EVO2 (tweetery wstępnie zamontowane, ale chce schować w oryginalne miejsce)
Maty CTK Practic 2.0 - miejscami za głośnikiem naklejane podwójnie.

Myślę też nad aktywną skrzynią (często wyciągam wszystko z bagażnika - potrzebuje miejsca)
I wtedy głośniki w tylnych drzwiach odetnę, albo będą chodziły na 15% mocy.
Radio ori, ma 6CD, mp3, sterowanie z kierownicy itp. bardzo mi odpowiada i nie zmieniam.


 

20190815_140251.jpg

20190815_183920.jpg

20190815_183928.jpg

20190815_183910.jpg

20190815_183935.jpg

20190815_201942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym w koło, ale już widzę jak będzie mi wszystko tam grało (plastiki, podłoga..)
kto chce zrobi prościej, ja wolę poczekać, poświęcić troszkę czasu i być meega zadowolony, jak w przypadku drzwi.

Najlepiej było by dać jakiś aktywny sub, wtedy wyjęcie go zajmuje mniej rozpinania kabli itp, ale to temat na pewnie jesień

Dla potomnych mat na przednie drzwi użyłem 4m2 + muszę zrobić jeszcze wygłuszenie pianką boczku od wewnętrznej strony.
Dodatkowo łączenia dystansy MDF z drzwiami i głośnikami zrobiłem też z mat (taka uszczelka)
Robiłem na dworze, by drzwi były nagrzane, co bardzo ułatwiało przyklejenie mat.
Największym problemem było ponownie włożenie i skręcenie silniczka wycieraczek (trudny dostęp, warto mieć kogoś do pomocy)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...