Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Obraz z fabrycznych kamer 360


Dantes13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że obraz z wstecznej kamerki nie jest właściwy.  To znaczy to co na żywo widzę po lewej stronie w kamerze widzę po prawej , tak ma być ? Wydawało mi się że obraz powinien być hm.. lustrzany . 

Znalazłem inny wątek o kamerze więc jak trzeba proszę tam przenieść.. 

Edytowane przez Dantes13
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś charakterystycznego miejsca z przeszkodą (kanał, linie parkingowe i słupek itp) i zrób zdjęcie co wyświetla się na desce, który czujnik reaguje i zrób też zdjęcie tym przeszkodą z tyłem samochodu w tle. Jeśli przeszkoda jest po prawej stronie samochodu to na wyświetlaczu też powinna być po prawej stronie i czujniki z prawej strony powinny reagować.
Jednym słowem obraz z tylnej kamery powinien być lustrzany.
:-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię fotki jak wrócę z pracy ... . Ale  po opisie wynika że jest jednak źle .  A jeśli tak co robić ? Nie mam czujników tylko kamery.. 

Edytowane przez Dantes13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię fotki jak wrócę z pracy ... . Ale  po opisie wynika że jest jednak źle .  A jeśli tak co robić ? Nie mam czujników tylko kamery.. 
Nie masz czujników a masz kamery 360° ? Przecież czujniki są w najtańszych wersjach nawet. Kamery 360 były jako uzupełnienie czujników od wersji N-Connecta w górę.
Jaki masz poziom wyposażenia, jak się nazywa?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to powinno wyglądać.
Duże okno - pionowe odbicie lustrzane o 180°. Mały obraz kamer 360°, kamera wsteczna lustrzane odbicie pionowe i poziome.e07311ad0eeef44ee83bae98c333d4f7.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujników brak jaką wersja nie wiem bo nie umiem tego znaleźć  .. widok kamer dokładnie taki tylko nie odwrócony .. fotki po 19 tej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Moja pomyłka co do wyposażenia wynika z tego, że ja mam i myślałem o J11 a temat jest w J10. Teraz to zauważyłem.

Błąd będzie wynikał raczej z oprogramowania, jeśli nikt nie manipulował wczesniej przy samej kamerze i jest ona oryginalna.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony kilka dni temu zatem nic o nim nie wiem.. tylko to jak narazie zwróciło moją uwagę .. będę za jakiś czas jechał wgrać polskie menu i mapy to tam też zapytam co może być nie tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

photostudio_1559758023357.jpg

I jak widać jest źle moim zdaniem bo powinienem widzieć na kamerce jak w lusterku 

photostudio_1559758245639.jpg

photostudio_1559758409106.jpg

Edytowane przez Dantes13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wszystko jest w porządku. Kamera pokazuje obraz prawidłowy, taki jakbyś cofając obrócił głowę i patrzył do tyłu. Skoda stoi po prawej, patrząc do tyłu i tak samo jest na obrazie z kamery.

12 godzin temu, Dantes13 napisał:

I jak widać jest źle moim zdaniem bo powinienem widzieć na kamerce jak w lusterku  

Nie. Powinieneś widzieć tak jakbyś patrzył do tyłu. Lusterka odwracają obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest i powinno być w J10 ale w J11 jest lustrzane odbicie.

Widać nie tak jakbyś patrzył przez ramię tylko tak jakbyś patrzył w lusterko wsteczne.

Dlatego lepiej będzie jak ktoś z J10 zrobi zdjęcie dla porównania.

:-)

 

PS.

I dlatego żeby było jaśniej to sugerowałem abyś podjechał do przeszkody widocznej z obu kamer.

U mnie i na dużym obrazie kamery wstecznej i na małym obrazie kamer 360, przeszkoda jest zawsze z tej samej strony.

Gdyby obraz miał być taki jak widziany przez ramię to ta sama przeszkoda była by w jednej kamerze z prawej a na drugiej kamerze z lewej strony.

To wydaje się nie logiczne ale może tak właśnie jest w J10.

:-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto teraz cofa patrząc przez ramię... na logikę  gdy się odwrócę do tyłu po co mi kamera  skoro jej nie widzę .. patrząc w lusterka od lewego przez środkowe do prawego widzę wszystko w ten sam sposób i mogę posilać kamerą . Niestety widzę co innego w kamerze co innego w lusterku. Dlatego jest to błąd . Może jest to błąd fabryczny bo sobie tak producent wymyślił . Ale dla mnie jest źle.. dobrze by było wiedzieć czy w tej wersji czy tym modelu wszyscy tak mają.

W instrukcji obsługi znalazłem wpis cytuję. Obiekty widoczne na monitorze kamery cofania zdają się być odwrócone w stosunku do tego jak wyglądają w lusterkach wstecznych.  Czyli ten typ tak ma . Fatalnie że nie można tego zmienić ..  

Edytowane przez Dantes13
Dodana treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2019 o 09:11, Dantes13 napisał:

Kto teraz cofa patrząc przez ramię...

Każdy dobry kierowca :D

W dniu 6.06.2019 o 09:11, Dantes13 napisał:

Dlatego jest to błąd

Moim zdaniem nie jest to błąd. Obraz z kamery jest prawdziwy, pokazujący rzeczywistość. Patrząc na ekran, widzisz rzeczywistość, którą najczęściej znasz. Tak jakbyś jechał odwrócony do tyłu. Widzisz na ekranie, że auto jedzie za bardzo w którąś stronę i intuicyjnie skręcasz kierownicę. Nie myślisz o tym. Uważam, że takie rozwiązanie jest lepsze.

Ale nie jechałem nigdy do tyłu z kamerą lustrzaną, jak w J11, więc nie wypowiem się na ten temat.

W dniu 6.06.2019 o 08:45, MirekCC napisał:

To wydaje się nie logiczne ale może tak właśnie jest w J10.

 

W dniu 6.06.2019 o 08:45, MirekCC napisał:

Nie wiem jak jest i powinno być w J10 ale w J11 jest lustrzane odbicie.

W J10 jest prawidłowo, czyli obraz rzeczywistego stanu rzeczy, a nie lustrzane odbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę lustrzane odbicie.

Po to mam ekran i kamerę żeby się nie odwracać.

Cofam na lusterka i obraz na monitorze mam taki jakbym patrzył w lusterko ale widzę wszystko co jest za tylnym zderzakiem.

Jeśli przeszkoda jest z prawej strony to w lusterkach oraz na obu kamerach, i tej wstecznej i tej 360° mam ją po prawej stronie. Czujniki też mi pokazują ją po prawej stronie. I te prezentowane na wyświetlaczu i te na desce rozdzielczej. A skoro mam przeszkodę i widzę ją z prawej strony to kręcę kierownicą w lewą stronę aby ją ominąć co nawet pokazuje przewidywalny tor jazdy na wyświetlaczu.

Bardziej intuicyjnie się już nie da tego zrobić.

Uważam, że w J11 jest jak trzeba.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

e2b37f8fdd53201ca634dc1100f1d5b4.jpg4c54009a24d7c5a912f9aacc0c5809bb.jpg2ac6a38f850fe7d2ef307d76c2b84e1d.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawa wyjaśniona - dzięki .

Osobiście zgadzam się  z MirekCC i tylko takie rozwiązanie jak jest u niego ma sens i jest właściwe , cofam wyłącznie na lusterka  bo nie każdy samochód ma z tyłu szybę i inne ustawienie wprowadza w błąd. teraz gdy już wiem co i jak to zwracam uwagę i wiem że jest odwrotnie . gdyby to można było zmienić to bym za dopłatą nawet to zrobił ... tymczasem pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MirekCC napisał:

Bardziej intuicyjnie się już nie da tego zrobić.

Patrzenie na lustrzany obraz jest intuicyjne??? Nie sądzę. Wiem, czemu w J11 tak zrobiono i odwrócono obraz. Chodzi o to, aby mieć taki sam widok w lusterkach jak na ekranie. Przyczyny mają uzasadnienie, ale na pewno nie jest to intuicyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja uważam, że intuicyjne.

Skoro w realu przeszkoda jest z prawej strony to niby czemu mam ją widzieć z lewej?

Jak się odwrócę do tyłu to przeszkodę widzę wtedy przez szybę z lewej strony ale faktycznie ona wtedy jest z lewej strony ale przecież nie widzę wtedy wyświetlacza.

:-)

Kiedyś w Fordach montowali wyświetlacz ledowy z czujników cofania przy tylnej szybie.

Obojętnie czy patrzyłeś na niego przez ramię czy w lusterku to strona wskazywania led, zawsze odpowiadała stronie napotkania przeszkody. Gdyby taki wskaźnik podobnie jak obraz umieścić z przodu nie obracając go, to przeszkoda z prawej strony uruchamiała by ledy po lewej stronie wskaźnika... I to by było intuicyjne? Tak samo jest teraz w J10 z obrazem z kamer.

 

Nie bardzo rozumiem Twój sposób myślenia. Ale nie musimy się ze sobą zgadzać. Takie Nasze prawo, mieć odmienne zdanie.

 

Jednak nawet chińskie kamerki mają przewód ze zworką która trzeba przeciąć aby obrócić obraz z kamery zabudowanej z tyłu i nie przecinać zworki dla kamery zabudowanej z przodu pojazdu.

Jest w instrukcji tych kamerek jak byk napisana taka adnotacja.

I w QQ J11 też doszli do tego, ze to ma sens.

:-)

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na koniec fotka z opisanym widokiem - jak widać na dwóch wiata jest po prawej na jednej po lewej . . stojąc przed lustrem gdy ktoś do mnie podchodzi od tyłu przy mojej lewej ręce to w lustrze go widzę po lewej stronie - zatem nie może być po prawej stronie .bo to jest właśnie zakłamanie rzeczywistości . ale to moje zdanie  pozdrawiam 

Ciekawe czy zmiana kamery by pomogła ,np czy kamera od j11 by podeszła i czy wtedy  byłby zmieniony obraz... 

kamera foto.jpg

Edytowane przez Dantes13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 14:50, MirekCC napisał:

Nie bardzo rozumiem Twój sposób myślenia.

Jest bardzo prosty. W kamerze chcę oglądać rzeczywisty obraz, ten który znam często z widzenia. Ale nie mam doświadczeń z kamerą odwróconą. Może jak się przejadę autem z taką kamerą, to zmienię zdanie.

W dniu 7.06.2019 o 21:43, Dantes13 napisał:

Jeszcze na koniec fotka z opisanym widokiem - jak widać na dwóch wiata jest po prawej na jednej po lewej

Z tym widokiem z góry w ogóle jest coś nie tak. Kamera w lewym lusterku pokazuje wiatę po lewej stronie a kamera tylna pokazuje ją po prawej stronie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Z tym widokiem z góry w ogóle jest coś nie tak. Kamera w lewym lusterku pokazuje wiatę po lewej stronie a kamera tylna pokazuje ją po prawej stronie???

 

No przecież w/g Ciebie jest OK!

Ma w kamerze obraz nieodwrócony więc wszystko co jest po lewej stronie za samochodem to widzi na wyświetlaczu po prawej!

;-)

Czytasz sam siebie?

:-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MirekCC napisał:

No przecież w/g Ciebie jest OK!

Nie wmawiaj mi czegoś, co nie jest prawdą. Mam zastrzeżenia do widoku z góry u kolegi Dantes13.

A tak w ogóle, muszę odszczekać to co powiedziałem wcześniej o kamerach w J10.  Dziś go wziąłem na myjnię i postanowiłem sprawdzić jak to jest z tą kamerą. No i okazało się, że obraz jest jednak....odwrócony, odbicie lustrzane. Czyli widać to samo, co w lusterkach. Mało jeżdzę tym autem i byłem pewien, że obraz jest rzeczywisty. Tak więc przepraszam wszystkich za zamieszanie, które wprowadziłem. Mea culpa... czy jakoś tak. Mirek i Dantes-mieliście rację. Tak jest bardziej intuicyjnie.

 Oto zdjęcia. Hydrant na wysepce:

21.thumb.jpg.48878ee9f81effce4f9fac5d5d360de7.jpg

22.thumb.jpg.51e9ecea3002a6a473816b927593ebfa.jpg

23.thumb.jpg.c896846a3f8cca72802d516d921c582a.jpg

24.thumb.jpg.6e4128981d0a55ed03b2bdfd22b22381.jpg

Volvo:

11.thumb.jpg.92db2877742e15f75498c589bff8659d.jpg

12.thumb.jpg.a9e627218130551542aa406bc2b01f2a.jpg

13.thumb.jpg.b5847a19c6dc8f8c0025ba251179084b.jpg

14.thumb.jpg.ef678e3497b18afb69156f8913f5f644.jpg

15.thumb.jpg.2e69c253285857f415721e6c696259b7.jpg

 

 

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewniam się .. Czyli tylko w moim j10 jest problem u Ciebie w twoim j10 jest ok co widać  na pierwszych fotkach .. bo kolejne opisane jako volvo . Zatem  pytanie który rocznik auta masz ja mam 2012 i jak masz w instrukcji  ,co u  Ciebie napisali w tej kwestii ,Jak możesz zerknij .bo u mnie jest tak ........ Obiekty widoczne na monitorze kamery cofania zdają się być odwrócone w stosunku do tego jak wyglądają w lusterkach wstecznych.......   pozdrawiam 

Edytowane przez Dantes13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W J10 jest prawidłowo, czyli obraz rzeczywistego stanu rzeczy, a nie lustrzane odbicie.

 

Tak tylko dla przypomnienia...

 

Ja aby nikogo nie wprowadzić w błąd opisywałem faktyczny stan jak jest w J11.

Aby to potwierdzić wkleiłem zdjęcia.

 

Nie po to aby się z kimś przekomarzać (co zresztą napisałem, że każdy ma prawo do swojego zdania) ale po to aby temat wyjaśnić.

 

Po kilku zbędnych postach co do preferencji i intuicyjności, temat widoku z kamer się wyjaśnił.

 

:-)

 

Dantes, napisz czy udało się a jesli tak to w jaki sposób, przywrócić stan prawidłowy.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dantes13 napisał:

bo kolejne opisane jako volvo

Volvo, bo parkuję obok volvo.

 

3 godziny temu, Dantes13 napisał:

Zatem  pytanie który rocznik auta masz ja mam 2012

Ja też 2012, pierwsza rejestracja czerwiec 2013.

3 godziny temu, Dantes13 napisał:

Obiekty widoczne na monitorze kamery cofania zdają się być odwrócone w stosunku do tego jak wyglądają w lusterkach wstecznych

Zerknąłem, u mnie jest dokładnie to samo napisane.

11 minut temu, MirekCC napisał:

Ja aby nikogo nie wprowadzić w błąd opisywałem faktyczny stan jak jest w J11.

Ja nikogo w błąd wprowadzić nie chciałem. Byłem przekonany, że widok do tyłu z kamery jest w J10 rzeczywisty. I tkwiąc w tym błędnym przekonaniu twierdziłem, że tak jest intuicyjnie. Jak widać, przekonanie to za mało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...