Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowa Micra CVT


adgam

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Witaj.

Nie wiem czy opinia będzie Cię jeszcze interesować. Wszak minął prawie rok...

Ja swoją Micrę kupiłem pod koniec zeszłego roku. Jestem bardzo zadowolony z wyboru pomimo tego, że przesiadłem się z większego auta, Accorda Tourera cl7.

Plusy to na pewno jakość i ergonomia. Wszystko jest w zasięgu ręki, sterowanie w większości analogowe. Jakość odczuwalna tzn. materiały bardzo dobre. 

Komfort akustyczny według mnie jest niezły. Mam wrażenie, że moje poprzednie auto było głośniejsze. Jazda autostradowa jak najbardziej realna. Zawieszenie miękkie.

Osiągi zadowalają mnie całkowicie. Dynamika bardzo dobra, nawet w trasie. O mieście nie wspominając. Chociaż próba dynamicznego ruszenia to krótka chwila zawahania.

Automat miękko zmienia biegi. Przy spokojnej jeździe jest niezauważalny. Nie ma mowy o szarpaniu. Jadąc dynamiczniej, symulowane są zmiany biegów i nie ma tego jednostajnego wycia. Osiągi są lepsze niż sugeruje producent.

Zużycie paliwa 6-8 l/100km w mieście, trasa do 100 km/h ok. 5.5l, autostrada 7-7.5-8 l/100.

Wady. Nie są wielkie i pewnie nie każdy je wychwyci. Moim zdaniem fotelowi kierowcy przydałaby się regulacja odcinka lędźwiowego. Słupki A są trochę za grube. Dziwnie działa klima. Trochę zerojedynkowo. Podobno ten typ tak ma. Światła mijania mogłyby świecić mocniej. Od czasu do czasu zawiesza mi się Android Auto. W serwisie powiedziano mi, że najprawdopodobniej jest to kwestia telefonu (LG G6). 

Miała być tylko ocena skrzyni CVT ale oceniłem całe auto. Może komuś się przyda opinia użytkownika i podzieli się swoimi wrażeniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Podbijam temat. Jest może więcej osób z automatem w posiadaniu? Ogólnie widzę, że na forum K14 dzieje się mniej niż na forum pulsarów, których jest zdecydowanie mniej. Micry k14 widzę codziennie, a czasem po 3-4 na dzień nawet. Potrzebuje opinie co do samej skrzyni, jak to się sprawuje, czy są jakieś problemy? Ale też coś na temat ogólnych wrażeń. A może komuś w micrze się zepsuła? Na innych forach to widzę głównie porównania cvt z dct, że to drugie to super ekstra, mało za to na temat samej skrzyni cvt. Zastanawiam się nad zakupem tej micry jako drugiego samochodu do typowej jazdy miejskiej. Szczerze męczy mnie jazda pulsarem w manualu po mieście, wole go jednak na trasy. No i dla żony przy okazji by było. Byłem ostatnio w salonie fiata, toyoty. Fiat 500 to jednak lipa, a myślałem wcześniej oglądając na zdjęciach i z daleka, że fajne autko. Jednak jak pomacałem materiały w wersji lounge i wyższych to mi entuzjazm opadł. Ze wszystkimi dodatkami około 60k zł i nawet kamery cofania nie ma, tak mi sprzedawca powiedział. Nowa yariska fajna, ale z 10k droższa od najwyższej opcji micry i chyba bez kamer 360, za to w hybrydzie. Inne marki żonie się nie podobają z segmentu b. Ani mazda, ani ford, ani opel. No ewentualnie clio, ale mi się w środku nie podoba :) Coś byście się podzielili wrażeniami, bo słabiutko na forum. Model jest już prawie 3 lata. 3 cylindry jakoś przeżyję. Byłbym wdzieczny za jakieś opisy swoich przygód z k14. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 5/29/2020 at 2:40 PM, SebaGdansk said:

Zużycie paliwa 6-8 l/100km w mieście, trasa do 100 km/h ok. 5.5l, autostrada 7-7.5-8 l/100.

 

To strasznie słabo z tym spalaniem. Identyczne wartości mam w aucie o długości 4.57m z bagażnikiem 580l.

PS Ja jednak 3 cylindrów nie przeżyję, i następca mikusia żony nie będzie miał takiego silnika. Zresztą K14 nie ma zupełnie nic z "zabawkowego" charakteru mk3 i się jej zupełnie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...