Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Padnięty katalizator


karabu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chyba spełnił się czarny scenariusz. Bank nr.2 w moim katalizatorze odmówił posługi. Błąd P0430 .Na przeglądzie wyszła za duża emisja CO .W związku z tym mam do Was pytanie,jak poradziliście sobie z tym problemem?

Wiem że są firmy które zajmują się regeneracją(nowy wkład) Czy ktoś z Was to przerabiał? Jaka jest trwałość takiego zabiegu?Ewentualnie jaką firmę mogli byście polecić?

Za każdą radę będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wybierzesz dobrą firmę co dają gwarancję to działa bez problemu

musisz podjechać do konkretnego zakładu w okolicy, może 2.3 nawet i popytać się o ceny, gwarancje

pomyśl nad zastosowanie sprawdzonego zamiennika, jak Bosal, inne,

regeneracja katalizatora to wymiana rdzenia ...\

jedno i drugie jak zrobione dobrze na dobrych częściach to działa bezproblemowo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kazik_R52

Zamiennika Bosala nie ma . Mają tylko do 2.0 i 1.6  Ten mój jakiś nietypowy bo ma 2 banki i 4 sondy,Chyba zamontowali w nie dużej ilości tych aut , W grę wchodzi tylko wymiana rdzenia,No właśnie ,jakaś dobra firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Sprawa została załatwiona w ten sposób że wymieniono oba rdzenie katalizatora.Rdzeń w banku 2 przetopiony.Podejrzewam że miało to związek z wcześniejszym wypadaniem zapłonu. Może przejechałem kilka kilometrów z tą usterką. Tak że Panowie należy szybko reagować na wypadające zapłony bo odbije się to na katalizatorze i na kieszeni.Obdzwoniłem wiele firm,ale tylko firma z Koszalina się chciała tego podjąć.Z tego co wiem to oni też go gdzieś odsyłali .Ten kat ma nietypowe wąskie rdzenie,walec o średnicy 77mm Dodatkowo dla spokojności wymieniłem dwie sondy regulacyjne przed katem.Pan diagnosta po pomiarze powiedział że spaliny jak w nowym aucie z fabryki.Zobaczymy jak długo wytrzyma.

Czołgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...