Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
majwsik

[K12 1.2] Klima nie chłodzi podczas wolnej jazdy.

Recommended Posts

majwsik

Problem wygląda tak:
Klimatyzacja była na przeglądzie. Całą noc stała pod azotem w celu sprawdzenia szczelności układu. Wszystko OK więc została napełniona. To było mniej więcej tydzień temu, auto w tym czasie mało jeździło. Problem jaki dzisiaj wystąpił to całkowite wyłączenie się układu klimy (nie słychać było załączającego się kompresora) w wolnym ruchu miejskim w korku. Z nawiewów nie leciało mniej zimne powietrze tylko takie ciepłe jak na zewnątrz. Termometr wskazywał 30 stopni na plusie. Wystarczyło, że na ekspresówce nabrałem prędkości i chłodzenie wróciło i działało potem nawet przy prędkościach w okolicach 50km/h.

Wentylator na chłodnicy działa i włącza się automatycznie kiedy trzeba. To było pierwsze co przyszło mi do głowy jako przyczyna takiego działania klimy. Skoro układ jest szczelny to nie powinien występować niedobór czynnika, ale czy takie objawy może dawać jego nadmiar? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
miki12

Nie wiem jak jest w kompresorze w naszych autach ale są sprężarki, które działają dwustopniowo.  W innym moim autku było odwrotnie. Przy wysokich obrotach się wyłaczyla. Przyczyną był przerdzewialy przewód od czujnika sterującego stopniami sprężarki. Może iść tym tropem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×