Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12 1.2] Klima nie chłodzi podczas wolnej jazdy.


majwsik

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda tak:
Klimatyzacja była na przeglądzie. Całą noc stała pod azotem w celu sprawdzenia szczelności układu. Wszystko OK więc została napełniona. To było mniej więcej tydzień temu, auto w tym czasie mało jeździło. Problem jaki dzisiaj wystąpił to całkowite wyłączenie się układu klimy (nie słychać było załączającego się kompresora) w wolnym ruchu miejskim w korku. Z nawiewów nie leciało mniej zimne powietrze tylko takie ciepłe jak na zewnątrz. Termometr wskazywał 30 stopni na plusie. Wystarczyło, że na ekspresówce nabrałem prędkości i chłodzenie wróciło i działało potem nawet przy prędkościach w okolicach 50km/h.

Wentylator na chłodnicy działa i włącza się automatycznie kiedy trzeba. To było pierwsze co przyszło mi do głowy jako przyczyna takiego działania klimy. Skoro układ jest szczelny to nie powinien występować niedobór czynnika, ale czy takie objawy może dawać jego nadmiar? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w kompresorze w naszych autach ale są sprężarki, które działają dwustopniowo.  W innym moim autku było odwrotnie. Przy wysokich obrotach się wyłaczyla. Przyczyną był przerdzewialy przewód od czujnika sterującego stopniami sprężarki. Może iść tym tropem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...