Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

System NATS czasami nie pozwala otworzyć drzwi i odpalić auta


marek.m73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam taki problem że czasami nie mogę otworzyć auta bez kluczyka (posiadam system bezkluczykowy keyless), kilka prób wciskania przycisku na drzwiach czy na pilocie i nic, żadnej reakcji a po chwili działa normalnie. Czasami drzwi otworzą się od razu bez problemu ale za to nie mogę przekręcić stacyjki, i tu też po chwili zaskakuje. Dzieje się to sporadycznie i nie za każdym razem ale na obu kluczykach/pilotach. Baterie wymienione, akumulator naładowany. Czy ktoś ma pomysł na to co może być powodem takiego zachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza problemem ze stacyjka miałem tak samo w moim.

Powodem był zmurszały kabel w drzwiach kierowcy.Dlatego raz drzwi otwierały sie  .raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku widać jakby czasami nie było komunikacji miedzy kluczykiem a nats, raz w czasie jazdy zapaliła sie na chwile czerwona kontrolka z kluczykiem i po chwili zgasła.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytałem kolegi który zajmuje się elektroniką w samochodach i chip tunningiem, spotkał sie już z podobnymi przypadkami w ixach i renówkach z systemem keyless, mówi że zazwyczaj wina leżała po stronie blokady kierownicy która nie odpuszcza i nie pozwala na otwarcie drzwi ale też może być wina anteny czy wzmacniacza od komunikacji z kluczykiem. Jak bede miał czas i on też to wtedy zajrzy i zrobi diagnostyke na kompie bo da sie wykryć co jest przyczyną. Dla zainteresowanych napisze po tym jaka była przyczyna i co zrobiliśmy.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=105133]marek.m73[/mention] - czekam więc na info.. Kiedyś miałem podobnie u siebie.
 
Napewno dam znać jak już będę wiedział o co chodzi, a Ty jak sobie poradziłeś?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie problem znikł, ale czasem wydaje mi się że otwierając auto muszę stać blisko niego (bateria nowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i chyba rozwiazałem problem, wymieniając baterie włożyłem jakieś tanie "no name" i to one sprawiały problemy, po włożeniu droższych, markowych baterii jest spokój, ani razu nie przytrafiły mi zię opisywane problemy a minęły już 3 tygodnie. Nie myślałem że te tanie baterie są aż tak kiepskie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Stało się i u mnie znowu...

Dzisiaj pakując dzieciaki do samochodu z przedszkola, wsiadam do auta przekręcam "kluczyk" (wciskając pedał hamluca) i zero reakcji. Czasem zapalony się światła wewnętrzne, jakby coś załapało, ale nie mogę przekręcić dalej do pierwszej pozycji. Po kilku próbach udało się. W międzyczasie kilka razy odpaliłem auto bez problemu. Po kilku godzinach to samo, i już stałem z 15 minut próbować co jakiś czas i dalej zero reakcji. Widze tylko kiedy a kontrolne od alarmu która mruga. Ściskam pedały gazu na zmianę lekko / mocno i nic, brak możliwości przekręcenia stacyjki...  Co to może do cholery być... Jakiś czujnik położenia pedału hamulca, czy system bezkluczykowy lub stacyjka wariuje? Ciekawe co będzie rano....

20200108_231002.jpg

20200108_230411.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę więcej wiem, ale to nadal za mało...

Odpinając lewy czujnik (światła stop) system nie pozwala przekręcić stacyjka. Prawy brązowy odpodpięty pozwalana odpalenie- od czego nest ten brązowy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyściłem styki, delikatnie poskrobałem, użyłem zmywacza do hamulca, wpiąłem i słychać odblokowywania stacyjki kilkanaście razy. Co teraz szukać, żeby podczas ferii nie mieć niespodzianki ??

15785242147132383348239803493218.jpg

15785242438727585303870047489146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć Zielon.

Dzięki bo mnie naprowadziłeś na rozwiązanie.

U mnie system  Keyless działał ok tylko nie było odblokowania stacyjki. Elektrozaczep stacyjki sprawny bo słychać jak działa gdy wsuwasz i wysuwasz grot kluczyka. 

Okazało się że nie mam też świateł stop. Wyjąłem lewą kostkę czujnika pedału hamulca i ją zwarłem - wtedy mam włączone stopy i keyless działa tzn stacyjka się odblokowuje:)

Do wymiany po prostu jest ten czujnik świateł stop.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...