Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z klimatyzacją 1.9 dci


domelboss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam pytanie krótkie i na temat gdy włączam klimatyzację w gorący dzień po jakimś czasie na wolnych obrotach słyszę pod silnikiem Cyganie tak jakby jakiś zawór nie otwierał się lub nie zamykał Dzieje się to tylko na wolnych obrotach i wtedy tobie Klimatyzacja przestaje działać Gdy przyspieszam wszystko wraca do normy albo daje wyższe obroty nie wiem co to może być czy zawór rozprężny czy coś innego proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cykanie to załączanie lub rozłączanie klimatyzacji na sprzęgle kompresora , trzeba ją uzupełnic bo gazu za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne objawy jak stoje w korku. Wentylator na drugim biegu, i jak dłużej postoje w upale, to rozłącza mi klimę. Poziom czynnika ok. Wg mnie rozłącza celowo sprężarkę bo mam za wysokie ciśnienie w układzie (skraplacz kaput?). Nie wiem kto wymyślił układ z jednym wentylatorem w tym samochodzie... Ostatnio nawet w nocy przy 24 stopniach potrafi chodzić na drugim biegu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan ma słabą klimatyzację, porównując np z mercedesem c klasą z tych samych lat to klima w primerze wypada słabo. U mnie jest tak że jak ostatnio zatrzymałem się na autostradzie i był wypadek to musiałem puścić gorące powietrze do środka bo temperatura rosła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypłukałem pod ciśnieniem obie chłodnice. Niby nie były mocno zabrudzone, ale pozbyłem się przylegającej warstwy kurzu. Zobaczymy czy to coś zmieni. Jak na złość upały odpuściły. Nie mniej, wczoraj w nocy było 27 stopni i po 15 minutach wentylator wskoczył na drugi bieg, czyli dalej tworzy się dość wysokie ciśnienie.

 

Pytanko, ktoś przekładał wentylator z pojedynczego na podwójny? Widziałem, że w kultowym 1.9 dci były i takie i takie. Nie dziwota, że to nie działa,. jak duże radiatory są chłodzone z jednej strony małym wentylatorem. @voyager1956 jak masz u siebie?

Edytowane przez clavikord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja nie mam problemu ale proponowalbym wyplukac caly system chlodzenia przy pomocy jakiegos srodka.

Kiedys w escorcie mialem problem z nagrzewnica bo byla zakamieniona, poprzedni wlasciciel zamiast naprawic przeciek na termostacie dolewal wody z kranu co 2h.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 10:21, Rrabbit napisał:

Witam.

Ja nie mam problemu ale proponowalbym wyplukac caly system chlodzenia przy pomocy jakiegos srodka.

Kiedys w escorcie mialem problem z nagrzewnica bo byla zakamieniona, poprzedni wlasciciel zamiast naprawic przeciek na termostacie dolewal wody z kranu co 2h.

Pozdro.

Rady bardzo słuszne, kranówka szybko skatuje układ chłodzenia - nie mniej nie związane z tematem tego wątku. Tutaj problem z układem klimatyzacji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

 

Nie mniej, wczoraj w nocy było 27 stopni i po 15 minutach wentylator wskoczył na drugi bieg, czyli dalej tworzy się dość wysokie ciśnienie.

 

Pytanko, ktoś przekładał wentylator z pojedynczego na podwójny? Widziałem, że w kultowym 1.9 dci były i takie i takie. Nie dziwota, że to nie działa,. jak duże radiatory są chłodzone z jednej strony małym wentylatorem.

 

Hmmm, mozliwe ze jestem w bledzie ale co ten wentylator ma wspolnego z klimatyzacja? Jezeli sie wlacza to dlatego ze silnik ma za wysoka temperature.

BTW u mnie jest podwojny.

Edytowane przez Rrabbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisane objawy wskazują na przytkany zawór rozpręźny , po jego wymianie chłodzenie piwinno wrócić do normy . Przyczyną jest nie załączanie klimy zimą na chwilę , gdzie czynnik smarujący pojdzie w ruch i przesmaruje elemety klimy w tym zawór rozpręźny

Z chwilą załączenia klimy włącza sie jej wentylator a ten niby drugi bieg to słyszysz drugi wentylator od układu chłodzenia.

Typowym objawem przytkanego zaworu rozpręźnego jest zanikanie chłodzenia na wolnych obrotach i powrót po zwiększeniu obrotów silnika . Wiem bo sam to przerabiałem. 

Jeźeli w układzie chłodzenia wytwarza się za duźe ciśnienie to wskazuje na uszczelkę pod głowicą lub nie otwieranie się termostatu ale tu trzeba właściwej diagnozy zanim wrzucimy się w koszty. To powodzenia w szukaniu przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj diagnoza od fachowca od klimy / dobrego/ padnięta sprężarka. Moje pytanie Czy sprężarki  w primerach p12 są takie same w różnych wersjach silnikowych czy są różne ?

Pozdrawiam

Edytowane przez piotro29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, voyager1956 napisał:

Opisane objawy wskazują na przytkany zawór rozpręźny , po jego wymianie chłodzenie piwinno wrócić do normy . Przyczyną jest nie załączanie klimy zimą na chwilę , gdzie czynnik smarujący pojdzie w ruch i przesmaruje elemety klimy w tym zawór rozpręźny

Z chwilą załączenia klimy włącza sie jej wentylator a ten niby drugi bieg to słyszysz drugi wentylator od układu chłodzenia.

Typowym objawem przytkanego zaworu rozpręźnego jest zanikanie chłodzenia na wolnych obrotach i powrót po zwiększeniu obrotów silnika . Wiem bo sam to przerabiałem. 

Jeźeli w układzie chłodzenia wytwarza się za duźe ciśnienie to wskazuje na uszczelkę pod głowicą lub nie otwieranie się termostatu ale tu trzeba właściwej diagnozy zanim wrzucimy się w koszty. To powodzenia w szukaniu przyczyny

Klima jest włączona cały rok. Nie mogę słyszeć drugiego biegu wentylatora od układu chłodzenia, skoro takowego nie ma. Włącza się 2 bieg, a jak wyłączę klimę to wyłącza się całkowicie wentylator, także to nie układ chłodzenia. Problem zanikania chłodzenia na wolnych obrotach nie występuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...