Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przycisk do odpalania Micra k-12, stacyjka uszkodzona


lukas88despol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. To mój pierwszy post na forum. Niedawno kupiłem micrusa dziewczynie. Wszystko ładnie pięknie ale gdy zaczęły się upały to pojawił się problem. Gdy auto stoi w cieniu to Pali na dotyk, Gdy na słońcu to nie ma żadnej reakcji z strony rozrusznika (ponad 20 prób).

Wyczytałem o awaryjnej  kostce. Rozebrałem i biała kość wygląda ok.

Immo nie świeci po przekręceniu kluczyka więc odrzucam tą opcję

Aku naladowane. Alternator ładuje. Napiecia sprawdzone i są ok.

Dlatego chciałem dołożyć przycisk do odpalania bo stacyjka kosztuje miliony monet. Mam już przekaźnik i przycisk.

Moje pytanie kieruję do tych którzy juz zamontowali lub wiedzą. Które przewody w białej kostce muszę zewrzeć aby zasymulować pracę stacyjki w pozycji "start"?

Po wyjęciu kostki i sprawdzeniu jej miernikiem na niebieskim jest +, a na pozostałych masa.

 

 

IMG_20190614_115236614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Po przekręceniu stacyjki w pozycję gdy zapalają sie zegary należy zewrzeć biały i niebieski przewód. Wtedy auto odpala.

Ja użyłem przekaźnika samochodowego 4120 (patrz zdjęcie)

Niebieski przewód podłączamy do styku nr 30 

Biały przewód do styku 87

Masa styk 85

Plus na styk 86

Pomiędzy 12v a styk 86 musimy wmo rowach prosty przycisk zwierający po naciśnięciu.

Cała operacja jest prosta ale z uwagi na to że robisz to pierwszy raz to trzeba liczyć 1,5h

Koszt przycisku i przekaźnikato razem około 15zl

 

IMG_20190614_152927113.jpg

IMG_20190614_152751084.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 1.10.2019 o 11:46, Ja1012 napisał:

Mogłeś zrobić jakiś lepszy przycisk, jak np w lambo :D

 

Znalezione obrazy dla zapytania lambo startup

Nie wymagaj zbyt wiele :p jest czerwony, to juz daje +10 KM. Taki z lambo to tak samo jakby nitro wlozyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...