Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłony tarcz hamulcowych.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jazda bez blaszanych osłon tarcz hamulcowych wpływa jakoś negatywnie na hamulce?

Posypała mi się lewa osłona, nie ma nawet co spawać i nie wiem czy szukać innej czy dać sobie spokój. Wolałbym jednak mieć tę osłonę.

Także jeżeli ktoś z Was ma taką osłonę (lewą) to bym przygarnął.

Dajcie znać. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobne kamienie, woda rozbryzgowa z sąsiedniej opony, inne zanieczyszczenia. Osłony mają wpływ na trwałość tarcz, przy całej długości życia tarcz ma to znaczenie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro starą zwrotnicę z tą osłoną. Widać, że też skorodowana ale spróbuję ją zreanimować i myślę, że będzie dobrze. Bardziej mi chodzi o pierścień zębaty i czujnik ABS, bo są odsłonięte. Uszczelniacz piasty podobnie. Samą tarczą aż tak bym się nie martwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i lipa. Nie da się zreanimować. Są tak skorodowane, że po wypiaskowaniu zostało sito.

Udało mi się kupić jedynie nowy uszczelniacz.

Pomocy!!!

Na już potrzebuję lewą osłonę. Ma ktoś taką?

Albo podpowiedzcie z czego można dopasować.

Nigdzie nie ma albo jest razem ze zwrotnicą, której nie potrzebuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji to są dwa typy osłon.

Do wersji z ABS i bez ABS.

Wersja z ABS nie ma uszczelniacza piasty.

Wersja bez ABS nie ma przetłoczenia na czujnik. Musiałem wyciąć niewielki fragment żeby założyć.

Dodatkowo wersja bez ABS ma trochę inne przetłoczenia przez co nie przylega gładko do zwrotnicy. Trzeba doklepać młotkiem bo będzie ocierać o tarczę hamulcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego oddzielnie raczej nie kupisz. zazwyczaj są już na tyle skorodowane że bez ukręcenia śrub nie da się odkręcić od piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 8.07.2019 o 07:41, ceniakenzo napisał:

Tego oddzielnie raczej nie kupisz. zazwyczaj są już na tyle skorodowane że bez ukręcenia śrub nie da się odkręcić od piasty.

Kupiłem razem z piastami. Niestety musiałem kupić od wersji bez ABS, bo żeby kupić takie do wersji z ABS to ale to jest niemal nieosiągalne.

Więc kupiłem z samochodu bez ABS i musiałem wyciąć miejsce na czujnik oraz trochę dopasować młotkiem do zwrotnicy. Ogólnie się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...