Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja


lesterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem uzytkownikiem Nissana X-trail T32 już od ponad dwoch lat z racji tego że mieszkam na islandi nigdy nie miałem potrzeby korzystania z klimatyzacji jednak ostatnio było troche cieplej i postanowiłem ją odpalić ku mojemu zdziwieniu nie działa...tzn nie chłodzi powietrze leci takie samo Z AC jak i bez oraz przy włączniu klimatyzacji raczej nic nie wskazuje na jej uruchomienie zarówno obroty silnika jak i brak jakiegokolwiek dzwieku...jakies pomysły??

Edytowane przez lesterek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klimatyzacja zawsze się włącza gdy ustawiasz nadmuch na szyby, więc na pewno nie jest zastana... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lesterek napisał:

Witam jestem uzytkownikiem Nissana X-trail T32 już od ponad dwoch lat z racji tego że mieszkam na islandi nigdy nie miałem potrzeby korzystania z klimatyzacji jednak ostatnio było troche cieplej i postanowiłem ją odpalić ku mojemu zdziwieniu nie działa...

Podstawowy bład myślowy ,jest zimno wiec klimy nie uzywam.Klimatyzacja słuzy nie tylko do schładzania kabiny ale przede wszystkim do  osuszania z wilgoci i oczyszczania powietrza .

A kiedy jest właczana raz na rok czy dwa -to na ogól tak sie kończy.Przeważnie szlag trafia sprężarke-łożyska lub uszczelniacze.

Podobnie jak z autem odpalanym przez niedzielnych kierowcow tylko przy swiatecznych wyjazdach-szybko leci pompa wody czy hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od bodaj 2006 i mojego pierwszego auta z klimą zawsze jeżdżę z załączoną klimą i nigdy nie miałem problemów z klimatyzacją a słyszałem od wielu osób jak uzywają tylko "okazjonalnie" to mają później problemy z tym podzespołem, tak jak koledzy opisali powyżej  uszczelnienie, sprężarka itp. poszła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedzi tak też sądziłem że nie właściwe jej użytkowanie może być problemem i poprostu się zepsuła...:) Przynajmniej w po naprawie będę miał nauczkę jak i kiedy jej używać...:) pewnie nic to nie da ale zlokalizuje jeszcze bezpiecznik tak dla świętego spokoju jeżeli to nie to oddam na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko taką uwagę. Z twojego pierwszego postu wnioskuję, że klimę testowałeś w Islandii, czyli na dalekiej północy.

A jakie faktycznie wtedy były temperatury na zewnątrz? Bo teraz u nas jest ponad 30 stopni i w takich warunkach klimę łatwo sprawdzić.

Natomiast osobiście zauważyłem w różnych samochodach, że w okolicach 15-20 stopni na zewnątrz sprawna klima potrafi wariować, bo termometr zewnętrzny wskazuje jeszcze niską temperaturę, a termometr wewnętrzny i czujnik nasłonecznienia już duże parametry.

I teraz dla ludzi w Polsce 20 stopni może oznaczać temperaturę neutralną, a taka sama temperatura dla ludzi z Islandii może oznaczać upał.

Może warunki na zewnątrz jednak były jeszcze za zimne do sprawnego załączenia klimatyzacji?

Jeśli klima by Ci faktycznie wysiadła, to dla twoich szerokości główną oznaką by było parowanie szyb w samochodzie. Czy tak się dzieje w dni chłodne i wilgotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by było 20 st,wystarczy dać klimę na LOW i powinno dawać zimnem.Jeżeli kompresor się nie załącza to być może nie ma ciśnienia w układzie(czynnika) i czujnik ciśnienia nie załączy sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...