Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podciśnienie w zbiorniku paliwa


Edixxx

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 1.2 benzyna, od jakiegoś czasu przy tankowaniu mam podciśnienie w zbiorniku paliwa, po odkręceniu korka zaciąga powietrze, kontaktowałem się z serwisem Nissana, stwierdzili, że to nie problem, można jeździć, obawy jednak pozostają, co przy dłuższej trasie, większe podciśnienie to większe opory na ssaniu pompy, a docelowo może i problem z podawaniem paliwa jak i samą pompą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Edixxx napisał:

Silnik 1.2 benzyna, od jakiegoś czasu przy tankowaniu mam podciśnienie w zbiorniku paliwa, po odkręceniu korka zaciąga powietrze, kontaktowałem się z serwisem Nissana, stwierdzili, że to nie problem, można jeździć, obawy jednak pozostają, co przy dłuższej trasie, większe podciśnienie to większe opory na ssaniu pompy, a docelowo może i problem z podawaniem paliwa jak i samą pompą :(

Nic jej nie będzie, ja bym się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to normalne, nie tylko Nissan zaciąga powietrze przy wyższych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Mka, temperatury robią swoje. Im wyższe tym bardziej może zasysać. U mnie różnie. Raz zasysa - bardziej lub mniej, raz nie. W ostatnie upały zasysa za każdym razem. W almerze też mi zasysało, zawsze, nawet zimą. A w upały pompa wyła. 9 lat tak przejeździłem i nic jej się nie stało. Teraz tak jeżdżę i się nie przejmuję, różnica taka, że pompa nie wyje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...