Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny odgłos zimnego silnika, na ciepłym gaśnie


mariusz2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc. Chodzi o samochód mojego taty:

X-trail T-30 2003 rok, benzyna 2.0 automat.
 

Od jakieś czasu nissan odpalany rano, na zimnym silniku wydaje przez kilkadziesiąt sekund dziwne odgłosy. Załączam filmik. 

Po chwili dźwięki ustają, po ponownym uruchomieniu już nic nie słychać. Auto bardzo ładnie ciągnie, zarówno na benzynie jak i na gazie.

Jednak w trakcie jazdy potrafi wyłączyć silnik, np.  w mieście stojąc na światłach. Nie da się go uruchomić przez ok 10 min. 

Po tym czasie znowu odpala i jedzie jak gdyby nigdy nic.  

 

Reasumując:

- dziwne dźwięki w silniku rano po odpaleniu (film poniżej)

- auto po rozgrzaniu i dłuższej jeździe nagle gaśnie i przez 10 min nie da się go odpalić, potem już zapala

- sytuacja zarówno na benzynie jak i na gazie

Będę wdzięczny za jakieś sugestie, ewentualnie namiar na jakiś warsztat w Radomiu i okolicach. 

 

Film:

https://youtu.be/w3g9VLA6MBM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie widać, że hałas trwa ok 30 sekund potem cichnie a w końcu w ogóle go już nie słychać. Czy przy łańcuchu nie powinien cały czas hałasować? Dzisiaj auto znowu zgasło, tym razem podczas jazdy (co o tyle niebezpiecznie, że to automat) . Po 10 min udało się go odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz gaz mogą też zawory być uszkodzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizować potrzeba by było dokładnie miejsce hałasu, napinacz łańcucha jest zależny od ciśnienia oleju, gaśnie - to trzeba sprawdzić błędy wygenerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...osobiście jak miałem wyciągnięty łańcuch rozrządu to u mnie rzęsił po odpaleniu ale jakoś inaczej...zbliżony dźwięk u mnie miał również wariator...ale to było bardziej zbliżone do powiedzmy wycia...po odpaleniu jak wyciągnięty łańcuch to zanim zamiesza olej to rzęsił na początku...po remoncie mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na łańcuch i pozostałe elementy z nim związane jak napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie rozrządu bez koła zmiennych faz będzie wył cały czas :P  a cena koła...lepiej nie wiedzieć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...