Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wentylacja wnętrza, problem z nawiewem


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z regulacją nawiewu klimatyzacji. Przełączając przyciskami kierunku nawiewu zauważyłem, że czasami powietrze jest pompowane przez nadmuch ale nie wydostaje się z kratek. Słabo wtedy schładza lub nagrzewa wnętrze. Podejrzewam, że jest to problem z klapami nawiewu, któraś prawdopodobnie się zacina. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek? Może ktoś mógłby podpowiedzieć jak usunąć tą awarię oprócz serwisu? Samochód to Qashqai J11, klima manualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładałeś uchwytu do telefonu na kratkę? Sprawdź czy nie wypadły te lamelki z prowadnic, bo tak miałem tylko w innym aucie. A jak nie dmucha wcale z żadnej kratki to pewnie wina dmuchawy a właściwie niedziałających klap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam proszę sprawdzić czy nie otworzyła się klapka zabezpieczająca filter kabinowy ale od strony kierowcy nie pasażera ponieważ klapki są z obydwóch stron i podczas wymiany filtra potrafi ona wyskoczyć z zaczepów i całe powietrze leci pod deskę rozdzielcza pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem by w J11 zacinał się kombajn,prędzej padał panel klimy i stąd brały się problemy z nawiewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak czasami mi się zdarza,zacina się klapka rozdzielająca nadmuch. Nic z tym nie robiłem, bo podobno trzeba demontować całe podszybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

myślę że mam identyczny problem jednak zauważyłem coś nowego.

Mianowicie klimatyzacja działa normalnie jednak w miarę upływa czasu (przy dłuższej jeździe) intensywność nawiewu wydostającego z wszystkich klap maleje (maleje systematycznie), zwiększam bieg nadmuchu słychać ze wentylatory pracują na wyższych obrotach jakiś czas dmucha aż znowu intensywność spada i tak aż do mak. biegu nawiewu. Słychać wentylatory że nie idzie porozmawiać a z kratek wentylacyjnych zero podmuchu.

I tu ciekawostka. Następnie wyłączyłem klime (AC) ale pozostawiłem nawiew włączony i co ...po kilku minutach zaczyna się wydostawać z kratek nawiew powietrza tak mocny że włosy wyrywa...czyli wszystko wróciło do normy .

Załączę klimę i po jakimś czasie (pół godziny, godzina ..różnie ) znowu systematycznie zmniejsza się ilość powietrza jakie wydostaje się z kratek wentylacyjnych.

 

Mieliście coś takiego? Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła praca układu klimatyzacji. Potrzebna regulacja. Może wystarczyć podpiąć do consulta. Czujniki winne wychwycić moment zamarzania parownika i wyłączyć dopływ czynnika do momentu rozmrożenia. I ponownie puścić czynnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...