Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik drgań silnika


mirekd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czujnik ten znajduje się przy alternatorze,uwalił się kabelek.Czy ktoś wie jakie zadanie to spełnia,teraz jeżdżę bez tego i różnicy nie odczuwam.Dodam,że nie znalazłem na necie wzmianki o tym cudzie

20190701_134449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest czujnik drgań tylko przeciwzakłóceniowy kondensator 250V - 2,2 µF.

Jego brak możesz (ale nie musisz) odczuć w zestawie Audio samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,twoja odpowiedz upewniła mnie ,po prostu źle przetłumaczyłem.Na razie nie odczuwam istotnych zmian audio.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jak człowiek możesz to usłyszeć tylko w audio, nie jeździsz z kablami w zębach więc skoków napięcia nie odczujesz, ale generalnie takie zakłócenia źle wpływają na całą elektronikę w samochodzie.

W ostateczności można założyć taki kondensator od innego samochodu bo parametry w większości marek chyba są takie same , głównie chodzi o pojemność  - 2,2 µF.

Jak alternator zacznie szwankować i będzie generował większe zakłócenia to może się okazać, że zacznie szwankować elektronika w sterownikach i będziesz walczył z urojonymi problemami, tylko dlatego że zaoszczędziłeś 30 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,nie napisałem ,że nie założę ,jestem w trakcie szukania.Na portalach aukcyjnych brak sensownych zamienników ,zostały mi jeszcze sklepy auto i miejscowe szroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...