Jump to content
Sign in to follow this  
zpastuszka

Problemy z otwieraniem tylnej klapy

Recommended Posts

zpastuszka

Dzień Dobry,

Nissan Micra K12 1.0 rok produkcji 2005

Od dwóch miesięcy mam problem z otwieraniem tylnej klapy. Normalne otwieranie jest z przycisku w klapie, który steruje zamkiem elektrycznym (do przycisku wchodza dwie żyły, a do zamka cztery  żyły). Średnio raz na pieć razy nie mogę otworzyć klapy normalną metodą. W sytuacji, kiedy jest to niemożliwe mam plan-B i otwieram od środka awaryjnie (w zamku znajduje sie zasuwka, którą przesuwam). Wymagało to zdjecia półki, aby móc od wewnątrz samochodu dostawać sie do zamka w bagażniku. Wymieniłem zamek w klapie na nowy i objaw jest dokładnie ten sam, kilka razy udaje sie otworzyć normalną metodą, a średnio za piątym, szóstym razem nie udaje się i trzeba stosowac plan-B dostając się od środka do bagażnika.

Czy może ktos z szanownych forumowiczów miał podobne doswiadczenia? Może ma pomysł na rozwiązanie problemu?

pozdarwiam

Zbyszek P.

mikusina

Przyszedł czas na przycisk klapy. Pierwsza niespodzianka - ktoś tu już był!

ntGVqZF6lgFt2pfbXKKgskINTL6stJ6ByWZbRkEz

Chyba był za mały albo nie był idealnie na środku, dlatego nie trafiał w plastik mający nań naciskać. Nie wiem - nie działało to dobrze.

Ale przynajmniej coś polutował, a nie tylko skręcił:
ij7FW9bVnpocnXOOapn6a7eaZy7EW4i_s_0O1xHh

Podmieniłem na większy mikrostyk:
BaTnRi81hLSFDRnWUc0XBJRs0ggFj-4X9i-O822L

Dodałem uszczelkę:
OXuOh4q2RCgmpvy5Sy5zl06hBaO7svnalUEoi2H9

Nawet jej nie widać po złożeniu:
vQEh7211Lzv04Eo5np3BangcNfgfQj3yjUpo39ka

No i działa. Zobaczym jak długo wytrzyma... Jednak 50 gr vs. 200+ zł za nowy przycisk to spora motywacja. :-)